شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 05:30 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1740778
مقامات نیجریه‌ای خبر دادند

۸۸ کشته در درگیری‌های شمال غرب نیجریه

۸۸ کشته در درگیری‌های شمال غرب نیجریه
مقامات نیجریه‌ای روز یکشنبه از کشته شدن ۸۸ نفر در جریان حمله افراد مسلح به چند روستا در ایالت کبی واقع در شمال غرب این کشور خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "رویترز" پلیس نیجریه گفت: افراد مسلح به هشت روستا حمله کرده و ۸۸ نفر را به قتل رساندند. این حملات همچنین افراد محلی را وادار به فرار از خانه‌های خود کرده است.  

به گفته پلیس این حملات در روز پنجشنبه بوده اما جزییات و اخبار آن روز یکشنبه منتشر شده است.  

یک سخنگوی ابوبکر باگودو فرماندار ایالت کبی روز یکشنبه گفت: مهاجمان از ایالت‌های همسایه در "نیجر" و "زمفارا" آمده‌اند. آنها دام‌ها و محصولات کشاورزی را نابود کرده‌اند.  
افراد مسلح در سال‌های اخیر حملات خود را به جوامع محلی منطقه افزایش داده و هزاران نفر را مجبور به فرار از خانه‌های خود و مهاجرت به نیجر کرده‌اند. مهاجمان به دلیل آدم ربایی دسته جمعی در مدارس شناخته شده‌اند. آنها از ماه دسامبر

تاکنون بیش از ۸۰۰ دانش آموز را ربوده‌اند.  

هفته پیش بود که افراد مسلح ۱۳۶ دانش آموز را از مدرسه‌ای در ایالت شمالی نیجر ربودند.  

به دلیل حملات مشابه از سوی گروه تروریستی «بوکوحرام» که بیشتر در شمال نیجریه فعالیت می‌کند، مقامات این کشور احتمال می‌دهند که آدم‌ربایی‌ها توسط این گروه تروریستی صورت گرفته باشد.  

گروه تروریستی بوکوحرام که با «داعش» اعلام بیعت کرده است، تاکنون چندین عملیات خرابکارانه و آدم‌ربایی در کشورهای نیجر و نیجریه انجام داده است.  

گروه "پزشکان بدون مرز" روز پنجشنبه اعلام کرد که خشونت‌های گسترده در نیجریه به یک بحران انسانی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1740778
ارسال نظر
نظرات