شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:35 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1740807
در میزگردی با حضور کارشناسان مطرح شد

صف‌آرایی مردم در برابر دشمنان با حضور حداکثری در انتخابات/ ضرورت آواربرداری از سوء‌مدیریت‌ها

صف‌آرایی مردم در برابر دشمنان با حضور حداکثری در انتخابات/ ضرورت آواربرداری از سوء‌مدیریت‌ها
در میزگرد صبح قزوین با بررسی ضرورت شرکت در انتخابات، بر این موضوع تصریح شد که رئیس جمهور آینده باید مدیریت و راهکار جدی برای آواربرداری از مشکلات و سوء مدیریتهای دولت فعلی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، شورای نگهبان در انتخابات مختلف به عنوان یک نهاد انقلابی نقش آفرینی کرده است که تا به امروز هم شاهد این نقش‌آفرینی اثرگذار و مهم در برخورداری از یک انتخابات سالم و قانونی بوده‌ایم چراکه این نهاد ارزشمند در هر شرایطی به مر قانون عمل می‌کند.

میزگرد سیاسی، با موضوع، "انتخابات و نقش شورای نگهبان در احراز صلاحیت کاندیداها"، در دفتر صبح قزوین برگزار شد. آنچه می‌خوانید، نگارش ادامه این گفتگوست که بخش ابتدایی آن طی روزهای گذشته از منظر مخاطبین گذشت.
 
متین قورچی‌بیگی، معاونت فرهنگی حوزه علمیه واحد خواهران قزوین، در خصوص اینکه چرا شورای نگهبان، علت عدم احراز صلاحیت افراد را به صورت علنی اعلام نمی‌کند، ابراز کرد: در این امر منع قانونی وجود دارد و در نوع اعلام رای شورای نگهبان، باید آبروی نظام و آبروی افراد مورد نظر قرار گیرد اما حتما این مهم با اتکا به دلیل، سند و مدرک خواهد بود و در صورت نیاز، این اسناد موجود بوده و قابل دفاع خواهد بود.

وی افزود: پس از اعلام نظر شورای نگهبان، داوطلبان مردود می‌توانند با اعلام اعتراض، از علت عدم احراز صلاحیت خود و مدارک آن مطلع شوند و شورا نیز موظف است به تمامی اعتراضات رسیدگی کند.
 
با انتخاب صحیح، به جریان فساد و نفوذ، پاسخ مقتدرانه خواهیم داد
 
صغری درزی رامندی، دیگر مدعو حاضر در این نشست، در توضیح اینکه چرا باید رای بدهیم، اظهار کرد: طبق آیه قرآن، یکی از بهترین نعماتی که خداوند به ما عطا کرده است، حق اختیار و انتخاب است و ما با رای دادن، توفیق حفظ ارزش‌هایمان را کسب می‌کنیم.
 

وی افزود: در جامعه اسلامی، دادن حق رای به مردم، از نشانه‌های مردم‌سالاری دینی است و رای دادن، اولین اقدام برای رسیدن به حقوقی است که هر فرد مسلمان در جامعه اسلامی باید از آن برخوردار باشد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر می‌بینیم امروزه، مخالفان جمهوری اسلامی علیه رای دادن جو سازی می‌کنند به دلیل ترسی است که از رای دادن مردم دارند، از این رو مردم باید آگاهانه برای حضور در پای صندوق‌های رای اقدام کنند تا پاسدار ارزش‌هایی باشند که تا امروز به واسطه همین رای دادن کسب کرده‌اند.

رامندی گفت: مردم ما در تنگنای معیشتی هستند و مغرضین با سوء استفاده از این معضل، در تلاشند مردم را از استفاده از حقوق بحق خود، از جمله حق رای، دلسرد کنند. اما پرواضح است که ما برای جبران بحران موجود، باید انتخابی داشته باشیم که از تعهد و تخصص لازم برای آواربرداری از بلای فعلی برخوردار باشد و ما با انتخاب صحیح، به جریان فساد و نفوذ فاحش امروز، پاسخ مقتدرانه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: اقتدار در رای اکثریت است و ما با رای دادن نه تنها اقتدار نظام را در مجامع بین‌المللی تضمین خواهیم کرد بلکه با حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب گزینه مطابق با معیارهای انقلاب، امید از دست رفته مردم را برگردانده و اعتماد مردم را به نظام و دولت کشور تضمین خواهیم کرد.

این فعال سیاسی استان یادآور شد: برخی می‌گویند: "من با رای ندادن قصد دارم مسببین وضع موجود را تنبیه کرده و صدای خودم را به گوش مسئولین برسانم." سوال اینجاست؛ آیا این تصمیم عقلانی و کارآمد است؟ یا بهتر است مراتب اعتراض خود را با انتخاب فرد اصلح، نه جریان سست و ناکارآمد، ابراز کنیم؟ طبیعتا انتخاب صحیح، بهترین راه برای اصلاح وضع موجود بوده و قهر با نظام به دلیل فساد عده‌ای بی‌مایه که بازهم برخاسته از رای ما مردم بوده‌اند، کار درستی نخواهد بود.
 
 
دشمن می‌داند، جمهوری اسلامی زمینه ساز ظهور است
 
در بخش دیگری از این نشست، الهام محمدی، فعال سیاسی و استاد حوزه و دانشگاه، در توضیح اینکه چرا انتخابات ایران برای کشورهای خارجی و رسانه‌های بیگانه ار اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: تا قبل از جمهوری اسلامی، حکومت مقتدر شیعی در جهان وجود نداشت که به خواست خداوند، با انقلاب اسلامی ایران، در کشور پهناور ما محقق شد.

وی افزود: از روزی که انقلاب صورت گرفت ما همواره در جنگ بوده‌ایم که این جنگ به صورت نظامی، سیاسی، فرهنگی یا اقتصادی است و همین حالا هم در حال جنگ هستیم و هیچگاه کشور ما از نگاه دشمنان داخلی و خارجی دور نمانده و از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده کرده‌اند به ویژه در اثنای رخدادهایی مهم و سرنوشت‌ساز همچون انتخابات.

این فعال سیاسی یادآور شد: دشمن ما خوب می‌داند؛ جمهوری اسلامی، همان حکومت مقتدری است که به پشتوانه مردمی قرار است زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت شود. از این رو طی این 40 سال، هر روز به بهانه‌ها و ترفندهای مختلف، سعی در تفرقه افکنی میان مردم و حاکمیت دینی داشته است.

وی تاکید کرد: اینکه می‌بینیم ایران برخلاف عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و سایر کشورهای شیعی منطقه با وقوع جنگ خارجی و فتنه‌های داخلی، اقتدار خود را از دست نداده و به فضل خدا از دست نخواهد داد، به دلیل حمایت همه جانبه مردم از حاکمیت و تبعیت از امر ولی است.
 
مردم لحظه‌شماری می‌کنند دولت هر چه سریعتر، از قدرت کنار برود

قورچی‌بیگی نیز در ادامه مشارکت در این بحث، ضمن یادآوری دغدغه‌های انتخاباتی مردم گفت: سوال مردم این است؛ چرا افرادی که روی کار می‌آیند، به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند و در برخی موارد در حال دروغ گفتن هستند؟ این امر باعث دلخوری مردم و باعث دلسردی قشر خاصی شده است.

وی ادامه داد: مردم ناراحتند که چرا رئیس جمهور آنها را درک نمی‌کند و با مسائل و مشکلاتشان با لبخند برخورد می‌کند. معیشت آنها را به بازی گرفته و از پاسخ دادن به معترضین و منتقدین با بی‌ادبی و بی‌مسئولیتی شانه خالی می‌کند و این درد مردم است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: مردم از بی‌توجهی‌ها و گستاخی‌ها آزرده‌ شده‌اند و لحظه‌شماری می‌کنند تا دولتی که بیشترین فاصله را با مردم و رهبری داشته، هر چه سریع‌تر از منصب قدرت کنار برود تا فردی روی کار بیاید که افول رخ داده را به نوعی جبران کند.
 

وی یادآور شد: نباید فراموش کنیم، فردی که در آینده به عنوان رئیس جمهور روی کار می‌آید، راه بسیار سختی پیش رو دارد و شاید بیشتر زمان مسئولیت وی، به ساماندهی ویرانه‌های دولت قبل صرف شود، اما اگر با مردم صادق بوده و کاملا با مردم و رهبری همسو و یک‌رنگ باشد، مردم نهایت همکاری را با او خواهند داشت و او را در این امر خطیر یاری خواهند کرد.
 
مردم به پشتیبانی از ولایت فقیه، در انتخابات شرکت خواهند کرد
 
رامندی در پایان در ارزیابی میزان مشارکت مردم اظهار کرد: مردم برای حفظ نظام و اطاعت از رهبری خون‌ها داده‌اند. همین مردم با اینکه امروزه به شدت با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما در مسائل کشور، با مبنایی معرفتی وارد می‌شوند و به امر ولی لبیک می‌گویند. خوش‌بینانه می‌گویم، مردم نسبت به انتخابات ریاست جمهوری، نگاهی مسئولانه دارند و به فضل خداوند متعال، با همین نگاه مسئولانه، حضور پرشوری پای صندوق‌های رای خواهند داشت.

به گزارش صبح قزوین؛ قطعا انتخابات پیش رو یک جهاد در عرصه سیاسی است تا بتوانیم سربلند از این جنگ تمام عیار سیاسی و جنگ نرم که دشمن از هر فرصت و ابزاری برای تضعیف این میدان و دلسرد کردن مردم برای حضور در پای صندوق رای استفاده می‌کند.

با وجود تمام این هجمه‌ها اما مردم قطعا عرصه را خالی نخواهند کرد و با آگاهی و بصیرت و‌ لبیک به امام امت با حضور پای صندوق‌های رای، در برابر دشمن صف‌آرایی خواهند کرد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1740807
ارسال نظر
نظرات