شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1740966
مهرعلیزاده:

کولبران به خاطر غیرتشان تکدی گری نمی‌کنند

کولبران به خاطر غیرتشان تکدی گری نمی‌کنند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: : آن جوانان ما که کولبری می کند، برای ۱۵۰ هزار تومان خطرات را به جان خود می خرد و این غیرت آنان است که به جای تکدی‌گری کولبری می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن مهرعلیزاده معاون رئیس دولت اصلاحات و نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در خبرگزاری ایرنا برگزار شد، اظهار داشت: آنهایی که می‌خواهند یک شبه اقتصاد را درست کنند، اصلا از کلمه اقتصاد چیزی می دانند.

وی افزود: حاکم کردن سیاست ها و تفکرات سیاسی بر زندگی مردم در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و ... را کنار بگذاریم؛ چرا که موجب بدبختی ما شده است.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بر روی گنج و تلی از منابع نشسته ایم، اما خام‌فروشی می شود و فکری در این زمینه وجود ندارد.

مهرعلیزاده گفت: آن جوانان ما کولبری می کند، برای ۱۵۰ هزار تومان خطرات را به جان خود می خرد و این غیرت آنان است که به جای تکدی‌گری کولبری می کند و این معضلات ناشی از نبود برنامه و کار در کشور است.

وی با بیان اینکه بنده با ۴۲ سال سابقه کار اجرایی عملیاتی، اقتصادی، فنی، عمرانی، توسعه‌ای اجتماعی و سیاسی به میدان آمده‌ام، به بخش هایی از رزومه کاری و اجرایی خود اشاره کرد.

مهرعلیزاده افزود: کسی می تواند کشور را نجات دهد که نه نگاه تحمیل‌گرایانه نداشته باشد و به زن ها به عنوان قشر دوم نگاه نکند و به جوانان اجازه حضور در مناصب مختلف دهد و با گزینش های عقیدتی آنها را کنار نزند.

این نامزد انتخابات گفت: هر جا می‌رویم مسائل تنگ‌نظرانه ایجاد شده است. بگذارید یک نفر بیاید که مسائل اجرایی را درک کرده باشد.

وی گفت: ایران می تواند آلمان شود. مگر ایران چه کم دارد؟ جوانان لایق، تحصیلات بالا، امکانات خوب و ظرفیت ویژه از ویژگی های ما است و اکنون در اطراف ما یک بازار ۵۰۰ میلیونی وجود دارد و اگر روابط درستی ایجاد کنیم می توانیم جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا باشیم. 

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: امیدوارم با پیروزی در انتخابات به سمتی برویم که یک ایرانی سرافراز در جهت، شادی امید و فرهنگ غنی ایرانی و مدارا با جامعه جهانی داشته باشیم. ما اگر کسی خواست به ما زور بگویید با تمام وجود مقابل آنان خواهیم ایستاد اما دنبال جنگ و درگیری نخواهیم بود. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ائتلاف شما با همتی وجود دارد، گفت: رایزنی ها ادامه دارد و در هفته آینده شرایط روشن تر می شود و تصمیم خواهیم گرفت. بنده به عنوان کاندیدای اصلاح طلب در جهتی خواهم رفت که منافع اصلاح‌طلبی حفظ شود. 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: نفس تلاش برای اینکه گرانی از بین برود اعتقاد صد در صد ما است و این روش بگیر و برنده و پاسخ نخواهد داد. باید کاری کنیم که امکان گرانفروشی از بین برود و در مورد قیمت ‌گذاری احساس روشی را اتخاذ کنیم که جلوی رشد قیمت‌ها را بگیریم.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارد برجام یک سند افتخاری برای دستگاه دیپلماسی کشورمان در طول تاریخ چندین دهه اخیر بود، تصریح کرد: باید از برجام حراست کنیم و در جهت زنده کردن آن با شیوه های دیپلماسی تلاش کنیم و با حفظ برجام خواهیم توانست شرایطی فراهم کنیم که دارایی های بلوکه شده برگردند. 

مهرعلیزاده گفت: رقیب من آقای همتی نیست رقیب من کاندیدایی خاصی است که طراحی شده حتما پیروز شود. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بعد از اینکه رهبری سخن گفتند که ظلم و جفا شده و جبران شود دیدیم که اتفاقی نیفتاد و فضای انتخابات سردتر شد و این نشان از آن دارد که اراده ای وجود دارد که یک نفر انتخاب شود ولو با مشارکت حداقلی. 

وی در پاسخ به این پرسش که شما در این مدت سمت ها و مسئولیت های مختلفی داشتید آیا فکر نمی کنید سندروم پست بی‌قرار را نخست خودتان دارید، گفت: مسئولیت های بنده در زمینه مسائل اقتصادی و صنعتی و مهندسی و ساختن یک اقتصاد است. بنده در صنعت سنگین در دهه ۶۰ بودم و به درخواست رییس جمهور وقت جزیره کیش را از حالت متروکه به منطقه آزاد تغییر دادم و ۳ سال آنجا بودم و با یک طرح جامع مشخصی در کیش سرمایه گذار آمد و ظرفیت اقتصادی به وجود آوردم. بنده هیچ وقت هوس تغییر پست نداشتم و شامل قانون سندروم پست بی قرار نمی شوم. 

مهرعلیزاده در پاسخ به این سوال که در مورد مدرک تحصیلی شما مباحثی وجود دارد و گفته می ‌شود چندین سال است که از تز دکترای خود دفاع نکردید، ماجرا چیست؟ و آیا صحت دارد که مدرک دکترای نیمه تمام دارید؟ گفت: بنده دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران دارم. یک مدرک نیمه تمام دکترا از دانشگاه هلند دارم که چون در دولت اصلاحات مسئولیت گرفتم نیمه تمام ماند. بنده فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه تبریز دارم.

وی در پاسخ به این پرسشی مبنی بر این که از عجایب دنیای سیاست این است که آنهایی که مسبب وضع موجود هستند چشم در چشم مردم بیانیه سیاسی می‌خوانند و امروز در حالی از احراز صلاحیت نشدن برخی از نامزدهای خود انتقاد می کنند که تا دیروز از عدم اختیارات رییس جمهور سخن می گفتند و اگر رییس‌جمهور شود از «نمی شود، نمی گذارند و نمی‌توانیم» سخن خواهد گفت، اظهار داشت: من فکر می کنم قانون اساسی به عنوان یک محور ظرفیت های مناسبی در اختیار رییس جمهور می گذارد که رییس جمهوری به عنوان نفر دوم بعد از رهبری کارهای خود را انجام دهد. استفاده از اختیار قانونی بستگی به شخصیت افراد هم دارد که چقدر زیرکی دارد. 

نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما اصلاح طلب ها در چارچوب قانون اساسی به دنبال اصلاحات بوده و برای تصدی ریاست جمهوری حرکت می کنیم و با استفاده از اختیارات مسئولیت خود را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1740966
ارسال نظر
نظرات