شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1740968
با رشد ۸۵۸۶ واحدی شاخص؛

بورس سبزپوش شد/ ۱۲.۵ میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام

بورس سبزپوش شد/ ۱۲.۵ میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۸۵۸۶ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۷ هزار واحد ایستاد و مالکیت بیش از ۷ میلیارد و ۲۶۰ میلیون سهم را دست به دست شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز دوشنبه و در نخستین روز کاری هفته سبزپوش شد؛ معاملات روز جاری با گرایش مثبت آغاز بکار کرد و تقاضا روند صعودی داشت؛ این در حالی است که تعداد بازار سرمایه به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار معامله رسید و ارزش معاملات از ۱۲ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۳۴۷ هزار معامله انجام دادند و مالکیت بیش از ۷ میلیارد و ۲۶۰ میلیون سهم و اوراق مالی را دست به دست کردند.

ارزش کل معاملات بازار سرمایه در نخستین روز کاری هفته به بیش از ۱۲ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۴۲۳۷ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۱۰۷ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند.

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با ۸۵۸۶ واحد رشد به ارتفاع یک میلیون و ۱۵۷ هزار و ۲۲۸ واحد رسید و شاخص هم وزن با ۱۷۹۱ واحد افزایش عدد ۳۸۳ هزار و ۸۲۸ واحد را ثبت کرد.

معامله گران در بورس بیش از ۵ میلیارد و ۹۳۱ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام یک میلیون و ۶۷ هزار معامله و به ارزش ۴۶۸۳ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی پردیس، ایران‌ خودرو، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی نوری بیشترین اثر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 

شاخص کل فرابورس ایران هم با ۱۶ واحد مثبت به ۱۷ هزار و ۷۲۰ واحد رسید.

معامله گران امروز در فرابورس بیش از یک میلیارد و ۳۲۹ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۲۸۰ هزار نوبت و به ارزش ۷۸۰۹ میلیارد تومان را معامله کردند.

نمادهای ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس  و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای تولید نیروی برق دماوند، مدیریت انرژی امید تابان هور، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و پخش هجرت با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1740968
ارسال نظر
نظرات