شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1740978
رئیس سازمان بسیج سازندگی:

گروه‌های جهادی شناسنامه‌دار می‌شوند/ شناسایی ۴۳۵ قطب اقتصادی مردم‌پایه در سراسر کشور

گروه‌های جهادی شناسنامه‌دار می‌شوند/ شناسایی ۴۳۵ قطب اقتصادی مردم‌پایه در سراسر کشور
سردار زهرایی گفت: گروه‌های جهادی باید دارای انسجام و شناسنامه باشند از این رو در حال حاضر نظام نامه‌ای در حال تنظیم و تصویب است که به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی شناسنامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نقل از صبح توس؛ سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی کشور ظهر امروز در نشست راهبردی مدیران حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی کشور که در مجتمع امام رضا علیه‌السلام مشهد برگزار شد، اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ کربلای گروه‌های جهادی است زیرا هم اکنون گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی در نوک پیکان هجمه‌های دشمن و ضد انقلاب قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه گروه‌های جهادی در گام دوم انقلاب، وظیفه کادر سازی نیروی تراز انقلاب بر عهده دارند، خاطر نشان شد: مقام معظم رهبری(مدظله) به گروه‌های جهادی به عنوان یک جبهه تکیه کرده‌اند لذا باید این گروه ها جبهه قوی تشکیل دهند مانند جبهه مقاومت که هیچ کس قادر نیست در مقابل آن قرار بگیرد و زمانی که فردی تقابل میدان و دیپلماسی را مطرح می‌کند این جبهه آن‌قدر عظیم باشد که کسی نمی‌تواند آن را تخریب کند و بدان هجمه وارد کند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی کشور یاد آور شد: عده‌ای به دنبال این هستند که گروه‌های جهادی را به ان‌جی‌او، صنف، تشکل و امثال آن تبدیل کنند که این امر بسیار خطرناک است و جهادگران و بسیجیان ما باید گوش به زنگ باشند و در مقابل این نوع تفکر هشیار باشند.

سردار زهرایی تصریح کرد: عده‌ای نیز کاسب جهادی هستند و آن‌ها با هجمه‌هایی که به بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی وارد می‌کنند به دنبال کسب موقعیت و قدرت هستند و این افراد همان کسانی هستند که مانع می‌شوند صدای گروه‌های جهادی به مسئولان برسد یا کنار هم جمع شوند و منسجم شوند.

وی بیان کرد: از طرف دیگر شاهد آن هستیم که خوشبختانه تأمل خوبی میان نهادهای مختلف برای محرومیت‌زدایی در کشور ایجاد شده است از طرف دیگر نهادهایی که می‌خواهند گروه‌های جهادی تشکیل دهند این آمادگی را داریم تا قرارگاه مشترکی با آن‌ها تشکیل دهیم تا کار به درستی انجام شود و از اقدامات موازی جلوگیری شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی کشور با اشاره به اینکه قوانین باید به گونه‌ای تسهیل شوند که اقدامات گروه‌های جهادی به راحتی انجام شود، تأکید کرد: مجوز گروه‌های جهادی باید از طریق بسیج سازندگی صادر شود و بر روند کار آن‌ها نظارت کند زیرا بسیاری از مشکلات به وجود آمده است و متأسفانه شاهد آن بوده‌ایم که به دلیل صدور مجوزها از ارگآن‌های مختلف عده‌ای سو استفاده کرده‌اند.

سردار زهرایی با تأکید بر حفظ انسجام در بین مدیران حرکت‌های جهادی کشور، گفت: گروه‌های جهادی باید دارای انسجام و شناسنامه باشند از این رو در حال حاضر نظام نامه‌ای در حال تنظیم و تصویب است که به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی شناسنامه می‌دهد.

وی خاطر نشان شد: شوراهای گروه‌های جهادی باید نخ تسبیح بین تمام اقدامات جهادی باشند و مدیریت تمام اقدامات و فعالیت‌ها باید از طریق آن‌ها انجام شود و به گونه‌ای نباشد که هر کدام از اجزا به‌صورت جزیره‌ای و جدای از هم فعالیت کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی کشور با اشاره به اینکه مطالعات دقیقی در خصوص شناسایی قطب‌های اقتصاد مقاومتی و بنگاه‌های زود بازده کوچک در سراسر کشور انجام شده است، گفت: در حال حاضر 435 قطب اقتصادی مردم‌پایه و بنگاه‌های زود بازده کوچک در سراسر کشور شناسایی شده‌اند و گروه‌های جهادی باید به دنبال تقویت آن‌ها باشند زیرا در این قطب‌ها اقتصادی مردم‌پایه تمام موضوعات شناسایی شده‌اند و فقط گروه‌های جهادی و دیگر نهادها پای آن بیایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1740978
ارسال نظر
نظرات