شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1741015

ترور افسر برجسته سازمان اطلاعات عراق در بغداد

ترور افسر برجسته سازمان اطلاعات عراق در بغداد
منابع عراقی از کشف گور جمعی در دیالی و ترور افسر برجسته سازمان اطلاعات عراق در بغداد و بمباران مواضع داعش از سوی جنگنده‌های اف۱۶ عراق خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شفق نیوز، سازمان شهدای عراق از کشف یک گور جمعی مابین شهر «کفری» و «خانقین» در استان دیالی خبر داد.

 
در بیانیه این سازمان آمده است که براساس اطلاعات جدید یکی از اعضای خانواده شهدا از اهالی شهر «کفری ـ خانقین»، یک گور جمعی مربوط به قربانیان نظام سابق عراق کشف شد.
 
سازمان شهدای عراق بیان کرد که طبق آمار اولیه، شمار قربانیان این گور بسیار بالا است.
 
واحد گورهای جمعی با هماهنگی واحد شهدای قربانی جنایت‌های حزب بعث، اقدام به ارزیابی فنی مکانی که گور در آن واقع شده و سپس اقدامات لازم به موجب قانون امور و حفاظت از گورهای جمعی به شماره 13 در سال 2015 خواهد کرد.
 
ترور سرهنگ اطلاعات عراق در بغداد
 
یک منبع امنیتی عراقی از ترور یکی از افسران سازمان اطلاعات عراق خبر داد و اعلام کرد: افسر سازمان اطلاعات عراق که درجه سرهنگی داشت از سوی افراد مسلح ناشناس در منطقه «البلدیات» در بغداد هدف قرار گرفت و کشته شد.
 
رئیس ستاد ارتش عراق در ذی‌قار
 
«یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از ورود «عبدالامیر یارالله» رئیس ستاد ارتش عراق به مقر فرماندهی عملیات «سومر» در استان ذی‌قار به منظور اطلاع از اوضاع امنیتی خبر داد.
 
بمباران مواضع داعش در کرکوک
 
«تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق از بمباران مواضع داعش در کرکوک از سوی جنگنده‌های «اِف 16» عراق خبر داد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1741015
ارسال نظر
نظرات