شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 21:41 منتشر شده در مورخ: 1400/03/17 شناسه خبر: 1741094
قالیباف مطرح کرد؛

پروژه‌های نیمه تمام ایلام در اولویت مجلس

پروژه‌های نیمه تمام ایلام در اولویت مجلس
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه‌های نیمه تمام ایلام در اولویت مجلس می‌گیرد، گفت: نظارت های میدانی مجلس و مصوبات این سفرها برای مردم شفاف سازی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر قالیباف عصر دوشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی مجلس در ایلام اظهار کرد: مردم استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند و قطعاً وظیفه ما مسئولان است که مشکلات این استان را حل کنیم.

 
وی با اشاره به اینکه امروز در برخی موضوعات در حوزه اقتصادی شاهد کمی و کاستی هستیم و اگر مردم را در اداره کشور و در استفاده از ظرفیت‌ها مانع نمی‌شدیم اتفاقات خوبی حاصل می‌شود، افزود: بخشی عمده از آسیب‌های کشور ریشه در همین دارد و امیدواریم با اصلاحات ساختاری از میدان دادن به مردم و فرصت دادن به جوانان عزیز دریغ نکنیم.
 
قالیباف با اشاره به اینکه ما یک وظیفه شرعی بر دوش داریم و آن رابطه مردم و کارگزاران است، افزود: هیچ بهانه‌ای نباید مانع شود تا میان کارگزاران نظام و مردم حجاب ایجاد شود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سفرهای استانی مجلس شورای اسلامی یک زنجیره‌ای از بررسی‌ها است که از طریق آن نظام مسائل استان‌ها را بررسی و برای تکمیل این زنجیره حضور پیدا می‌کنیم.
 
مصوبات سفرهای نظارتی مجلس به طور شفاف برای مردم اطلاع رسانی می‌شود
 
وی با اشاره به اینکه در مکتب امام و باورهای انقلاب مردم نقش بی بدیلی در اداره کشور و وحدت کشور و در همه زمینه‌ها دارند، تصریح کرد: سفرهای استانی در مجلس یازدهم شاید در شروع کار نقدهایی داشته باشد اما در همان روز اول باور بر این بود یکی از راه‌های حل مشکلات، حضور کارگزاران نظام در همه سطوح در میان مردم است.
 
قالیباف بیان کرد: تمامی مصوبات سفرهای نظارتی مجلس به طور شفاف برای مردم اطلاع رسانی می‌شود، حتماً مردم و رسانه از مسئولان اجرای این مصوبات را مطالبه کنند.
 
رئیس مجلس تصریح کرد: امروز از پروژه‌های مختلفی در سطح استان بازدید شد، ایلام فرصت‌های بزرگی در انرژی و تجارت و کشاورزی و تروریستی و عتبات عالیات که افتخار بزرگی برای این استان است که یک فرصت بزرگ فرهنگی و اقتصادی است، سوال اینجاست چرا این استان نباید فرصت سرمایه گذاری‌های بزرگ باشد؟
 
وی ادامه داد: حتماً طرح‌های نیمه تمام این استان در اولویت کاری مجلس قرار خواهد گرفت، در بودجه ۱۴۰۰، تحول بزرگی در بودجه ایجاد شده و برای اولین بار در زمینه محرومیت‌زدایی و آب روستایی و تملک دارایی سطح استانی مبلغ یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
 
تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان اولویت مجلس
 
وی اظهار کرد: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان در حوزه راهسازی، تونل کبیرکوه، سامانه گرمسیری و… حتماً مجلس بودجه‌های کافی را اختصاص خواهد داد.
 
قالیباف با اشاره به اینکه دهها میلیارد دلار برای طرح سامانه گرمسیری در ایلام هزینه شده است، افزود: اختصاص چهار هزار میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه در اولویت مجلس قرار می‌گیرد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۲۶۰ میلیارد تومان در سال جاری برای توسعه روستاهای این استان اختصاص یافته و قطعاً به روستاهای محروم استان توجه ویژه ای خواهد شد.
 
وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در استان ایلام، افزود: آسیب‌های اجتماعی نظیر بیکاری، حاشیه نشینی، مهاجرت و دیگر آسیب‌های اجتماعی حتماً نیازمند توجه ویژه است و قطعاً مجلس به این بخش نیز ورود خواهد کرد.
 
قالیباف تصریح کرد: ظرفیت‌های بی نظیری در حوزه اربعین و مرز در این استان برای تحول اقتصادی وجود دارد، این بخش‌ها نیازمند سرمایه گذاری هستند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1741094
ارسال نظر
نظرات