شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:22 منتشر شده در مورخ: 1400/03/18 شناسه خبر: 1741138
رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل خبر داد؛

نابودی پوشش گیاهی تالاب بین المللی هامون با اقدامات سودجویانه/جالیزکاران به سراغ دریاچه بزرگ شرق رفتند

نابودی پوشش گیاهی تالاب بین المللی هامون با اقدامات سودجویانه/جالیزکاران به سراغ دریاچه بزرگ شرق رفتند
مهدی سراوانی اول از نابودی پوشش گیاهی تالاب بین المللی هامون (دریاچه بزرگ شرق) با اقدامات سودجویانه توسط برخی جالیزکاران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی سراوانی اول، رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در طی گشت و کنترل و پایش از مناطق و پناهگاه حیات وحش هامون، محدوده جالیزکاری و تخریب پوشش گیاهی در بستر تالاب را کشف کردند.

 وی افزود: در منطقه چونگ دراز واقع در تالاب هامون (هامون صابوری) فرد یا افرادی به صورت محدود اقدام به جالیز کاری کرده بودند که با توجه به اینکه هر گونه دستکاری در تالاب ممنون است، محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست از این اقدام در تالاب جلوگیری کردند.

این مقام مسئول با بیان این که از هرگونه دستکاری و سودجویی در بستر تالاب بر اساس برنامه احیای تالاب جلوگیری می شود، ادامه داد: به اهالی منطقه در این خصوص و اثرات مخرب این اقدام بر برنامه احیای تالاب، آموزش ها و تذکرات لازم ارائه شد.

وی اظهار کرد: پس از چند دهه خشکسالی در منطقه سیستان و عدم ورود آب به تالاب مشکلات عدیده ای در مناطق مختلف ایجاد شده بود که با تکیه بر مطالعات احیای این تالاب بین المللی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1741138
ارسال نظر
نظرات