شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1400/03/18 شناسه خبر: 1741145
پرنده ای قوی جثه با پاهای کشیده که دور ریز کمی دارد؛

گام های بزرگ کشاورزانی که زمینه جهش تولید و تحول اقتصادی را به دنبال دارد/تغییر اقلیم یکی از مهمترین دلایل پرورش شتر مرغ در دنیا

گام های بزرگ کشاورزانی که زمینه جهش تولید و تحول اقتصادی را به دنبال دارد/تغییر اقلیم یکی از مهمترین دلایل پرورش شتر مرغ در دنیا
پرورش شترمرغ امروزه در دنیا به علت تغییر اقلیم فراوان شده است و استان همدان به عنوان یکی از استان های پیشرو در این زمینه به دنبال ایجاد واحدهای تولیدی فراوان و اشتغال جوانان و در انتها ارزآوری این پرنده طلایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهمدان، با اینکه شترمرغ بزرگترین پرنده بومی آفریقاست اما امروزه در سراسر دنیا پرورش داده می شود.

این پرنده غول پیکر که پرواز نمی کند، ارزش تبلیغاتی و اقتصادی زیادی دارد.

در مزرعه شترمرغ، تخم شتر مرغ، گوشت، پوست و پرهای این پرنده مورد استفاده قرار می گیرد.

شتر مرغ بالغ نر حدود دو متر و نیم قد دارد و می تواند وزن بالای 100 کیلو گرم را داشته باشد، شترمرغ ماده نیز کوچکتر است.

شتر مرغ بزرگترین تخم را در حال حاضر در دنیا دارد و پوسته سفت و محکمی نیز دارد که معمولا از آن بعنوان دکور استفاده می کنند.

غذای اصلی شترمرغ سبزیجات و گندم است

علیرضا قره گوزلو، مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهمدان گفت: در سال 98 بیش از نیمی از مرگ و میرهای کشور مربوط به بیماری های قلبی و عروقی و سرطان بوده است.

وی افزود: وظیفه جهاد کشاورزی تنها تامین غذای مردم نیست بلکه باید به دنبال بهترین مواد غذایی باشند تا در سلامت مردم نقش بسزایی داشته باشند.

امور طیور و دام جهاد کشاورزی گفت: زمانی که بعنوان بیس متابولیسم نگاه می کنیم، دو وظیفه جهاد کشاورزی به دنبال دارد یکی رصد بیماریها و دیگری کنترل بیماریهاست.

قراگوزلو یکی از راههای افزایش سلامت غذا را مصرف گوشت شترمرغ دانست و گفت: گوشت شترمرغ کلسترل را کاهش می دهد و به طبع بیماریها را کنترل می کند، همین طور در کنترل سرطان اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: گوشت شترمرغ سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و تا حدی می توان برای کسانی که گوشت ماهی با ذائقه شان سازگار نیست استفاده کرد چرا که منبع خوبی از امگا سه است.

قراگوزلو یکی از مهمترین مسایل در پرورش گوشت شترمرغ تغییر اقلیم دانست و گفت: چه بخواهیم یا نخواهیم جهان دچار کم آبی شده است و مدام مرتع ها کم می شوند.

وی افزود: گوشت قرمز مقدار ثابتی ندارد و مدام دچار نوسان می شود که باید در راستای تامین گوشت قرمز به سمت دام هایی بریوم که به صرفه تر هستند و شترمرغ در این راستا قرار دارد چرا که مقدار آبی که برای یک کیلو گوشت شترمرغ استفاده می شود حدود 5 برابر از مقداری است که برای گوسفند و گاو مصرف می شود.

وی گفت: جهاد کشاورزی همدان تسهیلات صدور پروانه را برای علاقمندان فراهم نموده است و تا بحال خوشبختانه مشکل نهاده های دامی نداشته ایم.

مدیر امور طیور و دام گفت: تسهیلات خوبی برای علاقمندا وجود دارد که افراد می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی از شرایط آن با خبر شوند.

وی یکی از مشکلات را عدم بازار یابی دانست و گفت: فرهنگ استفاده از گوشت شترمرغ باید در بین مردم باشد تا شاهد فروش و بازاریابی این گوشت خوب باشیم.

قراگوزلو تاکید کرد: البته در حال حاضر قبل از کشتار گوشت فروش می رود اما به دنبال زنجیره تولید هستیم تا از پوکه، تخم، پر و پوست آن بتوان استفاده کرد.

وی افزود: در حال حاضر 24 واحد تولیدی در سطح استان همدان داریم که 18 واحد آن فعال است و بیشتر واحدها در شهرستان های رزن، فامنین، ملایر و همدان وجود دارند.

قراگوزلو گفت: در شهرستان نهاوند به دنبال دو افتتاح واحد پرورش شترمرغ هستیم و در یکسال حدود 2800 تخم مولد در استان داریم که بیشتر به دنبال پرواری هستیم چرا که تخم های مولد از ازهمیت بالایی برخوردارند و سعی داریم در سطح استان از آنها استفاده کنیم.

پرورش شترمرغ امروزه در دنیا به علت تغییر اقلیم فراوان شده است و استان همدان به عنوان یکی از استان های پیشرو در این زمینه به دنبال ایجاد واحدهای تولیدی فراوان و اشتغال جوانان و در انتها ارزآوری این پرنده طلایی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1741145
ارسال نظر
نظرات