شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1400/03/18 شناسه خبر: 1741169
پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی معصوم آباد از قطعی آب/ آب مشترکان پرمصرف قطع می‌شود

گلایه اهالی معصوم آباد از قطعی آب/ آب مشترکان پرمصرف قطع می‌شود
اهالی روستای معصوم آباد بخش مرکزی شهرستان خوسف از قطعی آب در این روستا گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار خاورستان، اهالی روستای معصوم آباد بخش مرکزی شهرستان خوسف از قطعی آب در این روستا گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.

یک نفر از اهالی روستای معصوم آباد شهرستان خوسف در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: از اواخر اردیبهشت ماه آب روستای معصوم آباد چند ساعت در شبانه روز قطع می‌شود و در این هوای گرم مردم با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

وی افزود: قطعی آب در روستای بزرگ و پر جمعیت روستای معصوم آباد در حالی است که در روستاهای اطراف قطعی آب وجود ندارد.

این فرد بیان کرد: در شبانه روز تنها چند ساعت و از ساعت یک بامداد تا 6 صبح که اغلب آب مورد استفاده مردم نیست آب روستای معصوم آباد وصل است و در سایر ساعات شبانه روز آب قطع می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر قرار است آب قطع شود برنامه زمان بندی مشخصی داشته باشد و در ساعاتی که آب مورد نیاز مردم است وصل باشد.

علیرضا شاهی‌گیو مدیر آب و فاضلاب شهرستان خوسف در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: قطعی آب در چند روستای شهرستان خوسف وجود دارد و تنها مختص معصوم آباد نیست.

وی افزود: آب در روستاهای فدشک، سیوجان و معصوم آباد دچار قطعی شده و دلیل قطعی هم افزایش جمعیت و مصرف بیش از دو برابری آب اواخر هفته و روزهای تعطیل در روستاها است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان خوسف بیان کرد: در فصل تابستان به دلیل مصرف بالای آب حتی تا دو برابر نیاز مشترکان شاهد قطعی آب هستیم و گرنه همین مقدار آبی که در تابستان در شبکه توزیع می‌شود در زمستان به همین مقدار است و در فصل زمستان شاهد قطعی آب نیستیم.

شاهی‌گیو عنوان کرد: علی‌رغم این‌که طی چند روز اخیر هفت لیتر بر ثانیه به ظرفیت مجتمع افزوده شده اما شاهد قطعی آب هستیم و این به دلیل مصرف زیاد آب است.

وی با بیان این‌که هفت لیتر بر ثانیه عدد کمی نیست، افزود: به اندازه ظرفیت سه روستای 200 خانواری آب به این مجتمع که 14 روستا را آبرسانی می‌کند افزوده شده اما باز هم شاهد قطعی آب هستیم و این به معنای مصرف زیاد آب توسط مردم است و کاری از دست آب و فاضلاب شهرستان بر نمی‌آید.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان خوسف اظهار کرد: وقتی مردم دوست ندارند در بحث مصرف آب کمک کنند کاری از دست ما بر نمی‌آید. 

آب مشترکان پرمصرف قطع می‌شود

شاهی گیو عنوان کرد: مشترکان پر مصرف آب که طی ماه جاری شناسایی شوند آب آنها به طور قانونی با دستور فرماندار و شورای تامین شهرستان قطع خواهد شد و قرار شده در این خصوص اطلاع رسانی از طریق دهیاری‌ها انجام شود.

وی اظهار کرد: با حضور مردم اواخر هفته یا روزهای تعطیل در روستاها علاوه بر مصرف آب شرب شاهد آبیاری باغچه‌ها، پر کردن استخرهای خانگی و استفاده برای کولر هستیم در این صورت فشار آب به شبکه وارد شده و کمبود و قطعی آب را در پی دارد.

قطعی آب در برابر نداشتن کمبود آب

مدیر آب و فاضلاب شهرستان خوسف در مورد ساعات قطعی آب،گفت: نباید جیره بندی آب داشته باشیم چراکه کمبود آب نداریم اما به دلیل مصرف دو برابری آب شاهد قطعی چند ساعته آب هستیم.

شاهی گیو بیان کرد: در این مدت هیچ گونه ترکیدگی و خرابی پمپ را نداشتیم. تمام شبکه‌های ما 24 ساعته زیر بار بوده و کار می‌کردند. اگر جایی کمبود و قطعی آب بوده صددرصد مقصر مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای تقویت آب در روستاها آب رسانی به سه روستای مهدیه، نصرآباد و فدشک را از شهر خوسف انجام دادیم.

آبرسانی سیار به 64 روستا

مدیر آب و فاضلاب شهرستان خوسف بیان کرد: در شهرستان خوسف 6 مجتمع آبرسانی داریم و 64 روستا آبرسانی سیار با تانکر می‌شود.

شاهی گیو گفت: مجتمع 6 روستایی ماه میران در حال ساخت است و مجتمع براکوه با احداث یک چاه، مجتمع پمپاژ و چهار کیلومتر لوله گذاری خط انتقال در حال تقویت است که تا یک ماه آینده وارد مدار و آب مجتمع پایدار خواهد شد.

وی از تخصیص 40 درصدی اعتبارات آبرسانی به خوسف خبر داد.

انتهای پیام 

https://www.dana.ir/1741169
ارسال نظر
نظرات