شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 18:00 منتشر شده در مورخ: 1400/03/18 شناسه خبر: 1741367
در آستانه سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد؛

میزگرد «انتخابات ریاست جمهوری و نقش بانوان در مشارکت های اجتماعی » در اردبیل+ فیلم

میزگرد «انتخابات ریاست جمهوری و نقش بانوان در مشارکت های اجتماعی » در اردبیل+ فیلم
همه جای دنیا، دیدگاه‌های متفاوتی در مورد سیاست، انتخابات، و رأی دادن یا ندادن وجود دارد. بسیاری از مردم رأی دادن را وظیفۀ شهروندی می‌دادند و معتقدند که انتخاب انها در تعیین آینده پیش رو مهم و اساسی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما ، همه جای دنیا، دیدگاه‌های متفاوتی در مورد سیاست، انتخابات، و رأی دادن یا ندادن وجود دارد. بسیاری از مردم رأی دادن را وظیفۀ شهروندی می‌دادند و معتقدند که انتخاب انها در تعیین آینده پیش رو مهم و اساسی است و سرنوشت یک ملت برای 4 سال تحت تاثیر مستقیم انتخاب آنها است، و در میان نیز بعضی افراد نیز هستند که نسبت به وظیفه اجتماعی خود بی تقاوت هستند و در این جا است که نقش نخبگان در متقاعد کردن این افراد جهت مشارکت اجتماعی و رقم زدن آینده کشور برجسته می شود.

بانوان نخبه و فرهیخته از جمله اقشار مهمی در جامعه هستند که نقش مهم و اساسی در جلب مشارکت های اجتماعی دارند، چراکه بانوان به عنوان مدیران نهاد خانه و خانواده در ایجاد انگیزه برای مشارکت های اجتماعی و ایجاد جریان اجتماعی و سیاسی نقش مهم و اساسی دارند.

پایگاه خبری و تحلیلی سبلان ما به منظور تبیین اهمیت نقش بانوان در مشارکت های اجتماعی با راه اندازی میزگردی تحت عنوان «انتخابات ریاست جمهوری و نقش بانوان در مشارکت های اجتماعی» بخشی از دغدغه ها و مطالبات بانوان در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی  را منعکس کرد تا مسئولان آینده با دیدن و شنیدن این دغدغه ها با رفع مشکلات بیان شده به دغدغه های بانوان پاسخ دهند.

یکی از بانوان شرکت کننده در این میزگرد با بیان اینکه بی تدبیری مسئولین در 8 سال گذشته دلسردی های فراوانی را در جامعه ایجاد کرده است، گفت: ما باید با ورود به مسئله انتخابات و روشنگری در این عموم مردم را به جهت مشارکت حداکثری در انتخابات ترغیب کنیم چراکه همین تردیدها و شرکت نکردن ها در انتخابات است که فرد اصلح در راس امور قرار نگرفته و مشکلاتی که 8 سال پیش برای کشور ایجاد شد بوجود بیاید.

یکی دیگر از بانوان شرکت کننده در میزگرد مشارکت همگانی، انتخاب اگاهانه با بیان اینکه با ماندن در خانه هیچ جیز تغییر نمی کند، گفت: اصل و اساس تغییر،حضور آگانه مردم پای صندوق های رأی است، چراکه اگر مردم با مطالعه و از روی آگاهی و بصیرت پای صندوق های رأی حاضر نشوند انتخاب اصلح نیز محقق نخواهد شد و طبعا انتخابات صورت گرفته نیز اتفاق خاصی برای کشور نخواهد افتاد و تحولی نیز صورت نخواهد گرفت.

وی به استعدادهای داخلی نیز اشاره کرد و گفت: استعدادهای موجود در کشور، بزرگترین سرمایه برای دولت است چراکه دولت آینده در صورتی موفق خواهد شد که به استعدادهای درونی بها داده و بتواند با نگاه به درون و سرمایه های داخلی مشکلات ایجاد شده را برطرف کند در این صورت است که با اقبال عمومی روبه شده و ضمن رضایت عمومی مشارکت های اجتمای بالاتری را در آینده رقم خواهد زد.

یکی دیگر از بانوان شرکت کننده در این مناظره برنامه محوری و عملکرد را عامل مشارکت حداکثری در انتخابات عنوان کرد و گفت: دغدغه امروز مردم مشکلات اقتصادی و معیشت مردم است و این در صورتی حل خواهد شد که دولت آینده  تمام توان خود را روی اقتصاد مقاومتی متمرکز کرده و به جای دل بستن به مذاکرات که 8 سال عمر کشور را بر باد داد با نگاه به درون و توان داخلی به حل مشکلات بپردازد.

فیلم این میزگرد را مشاهده می کنید.

 

تهیه و تنظیم: مهدی شریفی - مهدی جدی

 

انتهای پیام/

 

 

میزگرد انتخاباتی
https://www.dana.ir/1741367
ارسال نظر
نظرات