شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:33 منتشر شده در مورخ: 1400/03/18 شناسه خبر: 1741375
مهرعلیزاده در دومین مناظره انتخاباتی:

ما آذری زبان نداریم/ صدا و سیما عشقی شده است

ما آذری زبان نداریم/ صدا و سیما عشقی شده است
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دو روز پیش صداو سیما 5 دقیقه از فیلم تبلیغاتی من را سانسور کرد، صدا و سیما عشقی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن مهرعلیزاده نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز(سه‌شنبه) در دومین مناظره انتخاباتی در پاسخ به سوالی درخصوص مقابله با سیاست فشار حداکثری، گفت: بر اساس سیاست‌های نظام علیرغم بدعهدی های آمریکا و فشارهای حداکثری، مقاومت جانانه مردم ایران توطئه های آنها را بر باد داده است. مواضع جمهوری اسلامی ایران، درست بوده و باید با قدرت در مذاکرات در جهت زنده کردن برجام حاضر شویم و آنچه در برجام آمده را به مردم کشور برگردانیم.

وی افزود: البته باید همه امکانات کشور و افراد در همه نهادها و قوا همکاری کنند تا این مذاکرات برای احیای برجام به نتیجه برسد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من باید درباره صحبت های آقای رئیسی نکته ای را بگویم، گفتند آذری زبان ها به او زنگ زدند و دلجویی کردند. من فکر نمی کنم آذری زبان ها به وی توهین کرده باشند. البته باید تصریح کنم گویشی که در آذربایجان غربی  و شرقی، همدان، زنجان و نقاط مختلف کشور استفاده می شود، آذری نیست و زبان ترکی است.

مهرعلیزاده تصریح کرد: من نمی دانم ما اخلاق را چه تعریف می کنیم و بداخلاقی را چگونه تعریف می کنیم، اگر در خصوص مدرک جنابعالی موضوعی را عرض کردم، مطلب حقی بود چراکه مدرک شما از نظر کلاسیک شش کلاس است و با تحصیل دروس حوزوی مدرک خود را معادل سازی کرده‌اید.

وی با بیان اینکه صدا و سیما پنج دقیقه از فیلم تبلیغاتی من را سانسور کرد، افزود: این نوعی بداخلاقی است.  شاهد بودیم که بابت این سانسور در فضای مجازی غوغایی شد و مردم گفتند صدا و سیما باید ملی باشد، زمانی میلی شد و امروز صدا وسیما، عشقی شده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به رقیب خود، گفت: آقای رئیسی! شما قاضی هستید. جناب قاضی! چرا ما باید فیلترینگ را پی در پی در جامعه، راه بیندازیم و پیامک هایی به دختر خانم ها بفرستیم.

مهرعلیزاده در ادامه اظهاراتش گفت: باید بگویم آنچه آقای رئیسی درباره فاصله طبقاتی بیان کرد اصلا کافی نیست. مشکلات ما  خیلی ملموس است. در مورد کارگران در چند سال گذشته آمارها به صورتی نبوده که بتواند این گروه را راضی کند.

وی افزود: اولین کاری که باید در جامعه برای حل مشکل فاصله طبقاتی انجام دهیم این است که موضوع سه جانبه کارگر، کارفرما و دولت را داشته باشیم تا همه بتوانند از منافع و حقوق خودشان دفاع کنند.

رتبه بندی معلمان پاسکاری می‌شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات درباره معلمان و دغدغه های آنها اظهار کرد: مدت زیادی است کار معلمان در موضوع رتبه بندی پاسکاری می شود. چند وقت بین مجلس و دولت این پاس کاری انجام می شد و اخیرا به دست دولت رسیده که در شرف تعیین آئین نامه های آن هستند.

مهرعلیزاده اضافه کرد: به هر حال در مورد رتبه بندی و تعیین حق و حقوق معلمان براساس رتبه بندی ها ظلم فاحشی به این گروه شده است. همچنین از طرف دیگر بر ای شناسایی مدرک و تطبیق آن باید کاری کنیم معلمان هم مثل استادان دانشگاه وقتی درس می خوانند و به سطح سوادشان افزوده می‌شود و امکان تخصص و آموزششان بالاتر می رود به همان میزان بتوانند از مزایای شغلی خود برخوردار شوند.

وی درباره موضوع کوله بران گفت: این گروه، قشری فراموش شده هستند که باید درباره آنها فکری بشود. در حال حاضر ۷ میلیون نفر سرپرست خانوار داریم که درآمد ثابت ندارند. این ۷ میلیون نفر عملا در معیشت روزانه خود به نهادها و مردم خیّر نیازمند هستند.

باید صندوق درآمد پایدار ایجاد شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات  ادامه داد: حداقل از این ۷ میلیون نفر، ۳ میلیون نفر هیچ معیشتی ندارند. در مورد این گروه باید صندوقی تحت عنوان صندوق درآمد پایدار ایجاد شود و حداقل به اندازه نصف دستمزد حداقلی کارگران به آنها پرداخت شود تا بتوانند برای مدتی به معیشت خود ادامه دهند.

مهرعلیزاده تصریح کرد: همچنین برای همه مردم بویژه قشر ضعیف که آسیب خورده اند باید صندوق بیمه تکمیل رایگان تشکیل بدهیم و بر اساس آن، افراد از بیمه بهره مند می شوند.

وی در رابطه با بیمه های فعلی در کشور عنوان کرد: امروز بیمه های عادی در کشور وجود دارد اما توان این بیمه ها در حد دوا و درمان جزئی است و اگر کوچکترین عمل جراحی و مشکل برای مردم پیش بیاید باید تمام زندگی خود را بفروشند و دست آخر هم به جایی نمی رسند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات در مورد هنرمندان و پرستاران خاطرنشان کرد: این دو قشر در ایام کرونا هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر دریافت اضافه کاری های خود آسیب خورده اند و به این گروه نیز باید رسیدگی ویژه شود.

مهرعلیزاده در خصوص نقش ویژه معلمان اظهار کرد: وقتی در ایام کرونا بار تربیتی و تحصیلی دانش آموزان به دوش خانواده ها افتاد که این گروه چه زحمتی می کشیدند. بنابراین در سطح آموزش و پرورش باید غنی سازی مجددی برای پرورش نیروی جدید و آماده انجام دهیم.

وی در مورد سن ازدواج جوانان، تصریح کرد: ده میلیون نفر جوان در سن ازدواج داریم که بلا تکلیف هستند و وضعیتشان مشخص نیست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید جوانان را بیشتر تحویل بگیریم و در نظر داشته باشیم، این گروه واقعیت امروز جامعه و آینده کشور هستند. ما باید سبک زندگی جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ را بپذیریم و نباید اگر دختر خانمی مویش بیرون باشد به او پیامک بدهیم و به او وحشت بدهیم. توقع من از آقای رئیسی که قاضی هستند این است که به این مسائل تذکر بدهند.

مهرعلیزاده تاکید کرد:عده ای در جامعه ایجاد رعب و وحشت می کنند و مردم و جوانان را نگران می کنند و مثلا اگر جوانان بروند در یک پارک آب بازی کنند آنها را دستگیر و گرفتار می کنند،این کار باعث از دست دادن نیروهای ارزشمند کشور می شود.

وی در خصوص شرایط ویژه کرنا، تصریح کرد: متاسفانه دولت در زمینه کرونا کوتاهی کرد. وزیر بهداشت اگر به موقع عمل کرده بود، به موقع واکسن را وارد می کرد و بخش خصوصی را به درستی فعال کرده بود امروز وضعیت کرونا این نبود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: صدها شرکت در بخش خصوصی داریم که می توانند در زمینه واکسیناسیون کار را پیش ببرند. قیمت واکسن کرونا حداکثر ۱۰ دلار است که با قیمت آزاد، دویست هزار تومان هزینه دارد. بارها گفته ام اگر وزارت بهداشت دست از مافیابازی برمی داشت و اجازه وارد کردن واکسن حتی به قیمت آزاد را می داد امروز گروه زیادی از مردم واکسینه شده بودند.

مهرعلیزاده وعده واکسناسیون سه ماهه کل کشور را داد و گفت: اینطور نمی شود که وزیر بهداشت بخواهد با شعر و شعار مسئله را حل کند، اینطور بحث پا برجا خواهد بود و حل نخواهد شد. کرونا این طور تمام نمی شود. برنامه من این است که به عنوان رئیس جمهور در عرض سه ماه همه مردم را واکسینه خواهم کرد و این قول را به مردم می دهم. 

وی بیان کرد: همچنین در مورد مهارت افزایی جوانان برنامه دارم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به همت دانشمندان جوان در سال‌های گذشته، دانش هسته‌ای در زمینه‌های مختلف پزشکی و داروسازی پیشرفت پیدا کرده است، باید این دانش بومی شده و در اختیار توسعه فناوری‌های جدید کشور قرار گیرد. این کار با ایجاد انستیتوهای تحقیقاتی قابل انجام است.

مهرعلیزاده تأکید کرد: باید به جوانان میدان داد، آنها را حفظ کرد و نگه داریم؛ نباید جوانان را از کشور فراری دهیم، عمده این دانش در دست جوانان است و آنان با کسب درجات علمی توانسته‌اند به موفقیت‌های زیادی دست یابند.

۳ وزیر من از زنان است

وی ادامه داد: جمعیت قابل توجهی از کشور، جوانان و زنان هستند که به دلیل برخی فشارها نتوانستند از حقوق اجتماعی خود دفاع کنند. باید بانوان را در فضاهای کارشناسی و مدیریتی به کار گرفت؛ تصمیم گرفتم در هر استان یک نفر از معاونان استاندار، از زنان باشم. سه وزیر خود را از میان زنان انتخاب خواهم کرد. اگر مجلس همکاری کرد که خوب است وگرنه به عنوان معاون از زنان در کابینه استفاده خواهم کرد تا تبعیض از بین برود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: میانگین سنی دولتم را ۴۵ سال اعلام کردم. این افراد، جوانان نخبه و باسوادی هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه اش برای حل مشکلات فضای مجازی گفت: امروز اقتصاد، مسائل اجتماعی و فرهنگی راه حل های معمولی ندارند. اقتصاد، حکمرانی  و همه سیستم مدیریتی هوشمند شده است.

مهرعلیزاده افزود: امروز برخی از شرکت ها مانند هوآوی شاید ۱۰ برابر کشوری مانند ایران درآمد دارند که ما باید فضا را برای فعالیت جوانان در عرصه فضای مجازی باز کنیم تا آنها بدون هیچ گونه ممانعتی در جهت پیشرفت بتوانند کار خود را جلو ببرند.

وی اظهارداشت: متأسفم که ما همچنان درگیر اینترنت و فیلترینگ آن هستیم. البته وزیر جوان در دولت روحانی خوب کار کرده و زیرساخت ها را درست کرده است اما همچنان در سهمیه گذاری و فیلترینگ سخت گیری می کنیم. آقای رئیسی در خصوص اقتصاد فضای مجازی مطالبی را مطرح کردند، درست است فعالیت و معیشت یک میلیون نفر در فضای مجازی است، همچنین بخش قابل توجهی از تجار و صنعتگران در برخی شلوغی ها و قطعی اینترنت ضررهای فراوانی کردند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آقای زاکانی گفتند ۳۰ سال پیش منافع عده‌ای در اقتصاد مدنظر قرار گرفت، باید بگویم نباید مسائل را به این میزان سیاه ببینید. از سال ۷۰ به این طرف دولتی داشتیم که دولت اصلاحات و آقای خاتمی بود که عدالت محوری، پاک دستی و عدالت اقتصادی در جامعه ایجاد کرد که شهره خاص و عام بود، حتی در دولت آقای احمدی نژاد نیز اقداماتی داشتیم که قابل توجه است، مثلا در حوزه مسکن، طرح مسکن مهر را داشتیم که بعدا معیوب شد اما به هر حال طرحی بود که با پنج میلیون تومان فرد را صاحب خانه می‌کرد.

مهرعلیزاده تصریح کرد: در خصوص بانوان یاد سال ۸۶ افتادم که بانوان در ورزشگاه حضور داشتند و ما به جام جهانی راه یافتیم.

مهرعلیزاده خطاب به مردم گفت: مردم شریف ایران! می‌دانم که از تبعیض، فساد، رانت، توهین و تخریب و  سختی‌ها خسته شده اید و این خستگی ها نهال امید را در وجود شما خشکانده است.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری افزود: حتما با خود می گویید اینها هم مثل قبلی ها هستند و وعده هایی می‌دهند و می‌روند. تازه اگر در وعده هایشان صادق باشند چقدر اجازه می دهند که به وعده هایشان عمل کنند. چه فرقی می‌کند چه کسی رأی بیاورد.

مه و خورشید و فلک را بسیج کردند که یک نفر خاص رأی بیاورد

وی خاطرنشان کرد: اگر رأی شما اثر نداشت چرا گزینه های ریاست جمهوری را این قدر محدود و خاص کردند و مه و خورشید و فلک را بسیج کردند که یک نفر خاص رأی بیاورد و انتخابات حداقلی را دنبال می کنند.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: به خاطر اینکه از تصمیم و رأی هوشمند شما نگران هستند. ندیدید که چگونه با ما سخن می‌گویند و به جای ارائه راهکار برای معیشت مردم، می‌گویند تمام اقتصاددانان را به خط می‌کنیم و یا کاندایداها را تهدید می‌کنند که شما را ممنوع‌الخروج و محاکمه می‌کنیم و طوری صحبت می کنند که گویی مردم رعیت هستند و آنها ارباب. مردم سربازند و آنها امیر. مردم متهم هستند و آنها قاضی.

وی تأکید کرد: امروز حتی مناظره به محلی برای تنزل جایگاه ریاست جمهوری تبدیل شده است. به جای سوالات اساسی در مورد سیاست خارجی، تحریم و اقتصاد کشور، سوالات جزئی و کوچک پرسیده می شود.

مقابله با فیلترینگ را در برنامه‌ام خواهم داشت

مهرعلیزاده بیان کرد: مردم! من در پیشگاه خداوند با شما پیمان می‌بندم که سامانه‌های شفاف، ثبت و درج کلیه قراردادها را ایجاد کنم. توسعه آزادی‌های سیاسی از جمله آزادی بیان، تقویت مطبوعات و رسانه‌ها، مقابله با فیلترینگ را در برنامه‌ام خواهم داشت. در راستای آزادی مطبوعات و ارتباط مداوم با خبرنگاران، گام برمیدارم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شایسته سالاری بدون در نظر گرفتن جنسیت و قومیت را در دستور کار دارم. با مانع زدایی برای تولید، رفاه را برای مردم به ارمغان خواهم آورد. بیایید دست در دست بگذاریم و نگذاریم عده ای قلیل برای ما تصمیم بگیرند.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1741375
ارسال نظر
نظرات