شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:34 منتشر شده در مورخ: 1400/03/18 شناسه خبر: 1741413
طی انتشار پیام توئیتری صورت گرفت؛

گزارش ظریف از رایزنی‌هایش با «گریفیتس» و «آرنو»

گزارش ظریف از رایزنی‌هایش با «گریفیتس» و «آرنو»
وزیر امور خارجه در گزارشی توئیتری گفت‌وگوهایش با نمایندگان دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و یمن را مفید خواند و گفت که ایران به دنبال صلح و ثبات در منطقه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (سه‌شنبه) با دو نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و همچنین یمن در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد، در گزارشی توئیتری درباره این دیدارها نوشت که گفت‌وگوهای مثمرثمر و مفیدی با «ژان آرنو» و «مارتین گریفیتس» نمایندگان ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و همچنین  یمن داشته است.

 
وی درباره موضوع کلیدی این گفت‌وگوها هم نوشت: فرآیندهای صلح بایستی متعلق به همه افغانستانی‌ها و یمنی‌ها - بدون هیچگونه تحمیل و فشار خارجی باشد.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین افزود: مخرج مشترک مهم: ایران به دنبال صلح و ثبات منطقه‌ای است. آماده تسهیل آن (صلح و ثبات در منطقه) هستیم.
 
 
مارتین گریفیتس نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که به تهران سفر کرده امروز با مقامات ایرانی از جمله وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
گفتنی است، وزیر امور خارجه در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با بیان این‌که جنگ، راه‌حل بحران یمن نیست، بر ضرورت رفع محاصره مردم این کشور و تسهیل ارائه کمک‌های انسانی به آنها تأکید کرد. 
 
 
«ژان آرنو» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در رأس هیأتی به منظور رایزنی در خصوص آخرین تحولات افغانستان به تهران سفر کرده است، در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان درباره آخرین تحولات افغانستان  بحث و تبادل نظر کرد.ظریف در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان بر حمایت ایران از انجام گفت‌وگو‌های بین الافغانی و همچنین حفاظت از دستاوردهای مردم افغانستان طی سال‌های گذشته تأکید کرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1741413
ارسال نظر
نظرات