شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1400/03/19 شناسه خبر: 1741482
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد؛

مبارزه با مواد مخدر حلقه‌های مفقوده دارد/ ضرورت ایجاد اشتغال برای معتادین درمان شده

مبارزه با مواد مخدر حلقه‌های مفقوده دارد/ ضرورت ایجاد اشتغال برای معتادین درمان شده
ملک حسینی گفت: معتادین متجاهر پس از ۶ ماه نگهداری در کمپ های دولتی به جامعه باز می گردد؛ در این زمان باید مرکز دیگری باشد تا او بپذیرد و شغلی برای او فراهم کند تا دوباره به سمت مواد مخدر برنگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک حسینی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مقابله با معتادین متجاهر در سطح شهر، گفت: به صورت مستمر طرح های مبارزه با خرده فروشی و دستگیری معتادین متجاهر در مناطق حاشیه ای شهرها پیگیری می شود. در کنار این دو اقدام، اقدامات دیگری هم باید صورت بگیرد تا حلقه مبارزه با مواد مخدر تکمیل شود.

وی افزود: معتادین متجاهری که دستگیر می شوند، سه تا شش ماه در مراکز دولتی ترک اعتیاد و بدون دریافت ریالی نگهداری و درمان می کنیم ولی پس از ۶ ماه، به صورت قانونی مجاز به نگهداری از او نیستیم و معتاد درمان شده از کمپ دولتی به جامعه باز می گردد. در این زمان باید مرکز دیگری باشد تا او بپذیرد و شغلی برای او فراهم کند تا دوباره به سمت مواد مخدر برنگردد.

ملک حسینی با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کار خود را به درستی انجام می دهد، گفت: افزایش ظرفیت کمپ از صد نفر به حدود دویست نفر و افزایش تعداد مراکز درمان، همینطور بهبود سطح درمان برای معتادین و اختصاص بخشی از یکی از بیمارستان ها جهت درمان کودکان معتاد از دیگر اقدامات همکاران ما در این شورا بوده است.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه نیاز به تکمیل حلقه مقابله با مواد مخدر داریم، گفت: با توجه به هجوم بسیار زیاد انواع مخدر به جامعه، نیاز به استمرار طرح های مبارزه با مواد مخدر به صورت جدی وجود دارد. استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج برای اولین بار در سال ۹۹ انجام شد تا به نیروی انتظامی کمک کنند و این مقابله سرعت بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1741482
ارسال نظر
نظرات