شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1400/03/19 شناسه خبر: 1741663
در آخرین روز کاری هفته و با ۸۸۲۳ واحد نزول؛

بورس قرمزپوش شد/ ارزش معاملات تالار شیشه‌ای از ۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرد

بورس قرمزپوش شد/ ارزش معاملات تالار شیشه‌ای از ۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرد
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۸۸۲۳ واحد کاهش به یک میلیون و ۱۵۱ هزار واحد رسید و ارزش معاملات بازار سهام از ۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز چهارشنبه و در آخرین روز کاری هفته با توجه به افزایش عرضه‌ها، قرمزپوش شد.

بازار سرمایه در چند روز گذشته با بهبود تقاضا در نماد‌های بزرگ و افزایش تقاضا در نمادهای کوچک روند مثبتی داشت اما معاملات روز جاری با توجه به فشار فروش با افت قیمت‌ها آغاز شد و بازار را قرمز رنگ کرد؛ البته در اکثر نمادها با تعادل میان خریداران و فروشندگان، داد‌و‌ستدها انجام می‌شد.

معامله گران امروز در بازار سرمایه (بورس و فرابورس) بیش از ۷۶۹ هزار معامله انجام دادند که مالکیت بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۰۲ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.

ارزش معاملات بازار سهام به بیش از ۱۵ هزار و ۵۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۳۷۷۸ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۴۳۵ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

 

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۸۸۲۳ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۴۱ واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن هم با ۳۲۰۲ واحد افت به ۳۸۰ هزار و ۷۴۷ واحد رسید.

معامله گران در بورس تهران بیش از ۸ میلیارد و ۴۵۷ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۵۳۹ هزار نوبت و به ارزش ۶۲۲۵ میلیارد تومان معامله کردند.

نمادهای ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه‌گذاری‌غدیر، معدنی و صنعتی چادرملو و پالایش نفت تهران بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس داشتند و نماد ایران‌ خودرو بیشترین اثر مثبت را ثبت کرد.

 

شاخص کل فرابورس ایران امروز با ۱۷۵ واحد نزول به ۱۷ هزار و ۴۸۴ میلیارد تومان رسید.

معامله گران در فرابورس بیش از ۲ میلیارد و ۴۵ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۲۳ هزار معامله و به ارزش ۸۸۳۱ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بیمه تجارت نو، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، تولید نیروی برق دماوند و ذوب آهن اصفهان با بیشترین اثر منفی در کاهش شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند و در مقابل نماد پلیمر آریا ساسول با بیشترین اثر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شد.

 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1741663
ارسال نظر
نظرات