شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 18:15 منتشر شده در مورخ: 1400/03/19 شناسه خبر: 1741698
استاندار گلستان :

گلستان فرصت بینظیر برای تجارت با اوراسیا دارد

گلستان فرصت بینظیر برای تجارت با اوراسیا دارد
حق شناس گفت: گلستان فرصت بینظیر برای تجارت با اوراسیا داشته و قزاقستان محیط مناسبی برای کشت فراسرزمینی استان محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ هادی حق شناس امروز در میزگرد سی اُمین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان و روز ملی این کشور با حضور آسخت اورازبای سفیر جمهوری قزاقستان، جمعی از مسئولان و فعالان اقتصادی و نمایندگان قزاق های مقیم گلستاناظهار کرد: حضور قزاق ها در گلستان از قدمتی بیش از ۷۰ سال برخوردار است و اقوام در گلستان زندگی مسالمت آمیز دارند که این نشان از مهمان نوازی ایرانیان و گلستانی ها دارد.

وی افزود: استقلال سیاسی بیش از تمام گونه های استقلال اعم از فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اهمیت دارد و بدون استقلال سیاسی سایر استقلال ها معنا و مفهومی ندارد.

استاندار گلستان تصریح کرد: ایرانیان هزاران سال است که از استقلال سیاسی برخوردارند و همواره حمایت از اقوام در عمق باورهای دینی و ملی آنان بوده است.

حقق شناس بیان کرد: قزاقستان از ۲۲۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است و محیط مناسبی برای کشت فراسرزمینی استان محسوب می شود.

وی گفت: پرواز گرگان به اکتائو و تدام آن که تا کنون ۳ پرواز موفقیت آمیز و با استقبال مناسب داشته، اصلاح ریل عریض در راه آهن ایران ،ترکمنستان و قزاقستان که فرصتی بی نظیر برای حضور گلستان در تجارت زمینه کشورهای عضو پیمان اوراسیا است.

حق شناس ادامه داد: تفاهم نامه ۲۵ ساله ایران با کشور چین با توجه به ۱۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک قزاقستان با چین، اخذ مجوز بندر در گمیشان گلستان با محوریت ترانزیت غلات و چوب با پوست و ارتباط با بندر اکتائو ، فرصت منطقه آزاد تجاری_صنعتی اینچه برون گلستان و از همه مهمتر فرصت بزرگ حضور قزاق های خونگرم در گلستان می تواند نقاط برجسته تعمیق روابط بین گلستان و جمهوری قزاقستان باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1741698
ارسال نظر
نظرات