شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 17:30 منتشر شده در مورخ: 1400/03/20 شناسه خبر: 1741838
معاون صنایع دستی استان کرمان عنوان کرد؛

فعالیت 70 هزار صنعتگر کرمانی در حوزه صنایع دستی/ صادرات 282 هزار دلار کالای صنایع دستی در سال گذشته از استان

فعالیت 70 هزار صنعتگر کرمانی در حوزه صنایع دستی/ صادرات 282 هزار دلار کالای صنایع دستی در سال گذشته از استان
کاظم حسین زاده با بیان اینکه در استان کرمان 100 رشته و زیر مجموعه رشته صنایع دستی فعال است، گفت: حدود 70 هزار نفر هنرمند و صنعتگر بدون احتساب فعالان فرش در حوزه صنایع دستی فعال هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاظم حسین زاده در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی گفت: بر اساس تقسیم بندی صورت پذیرفته، صنایع دستی به 18 گروه و 295 رشته و زیر مجموعه رشته بدون احتساب فرش و پیشه های وابسته تقسیم بندی شده است که با فرش و پیشه های وابسته  299 رشته وجود دارد.

معاون صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان 100 رشته و زیر مجموعه رشته صنایع دستی فعال است، عنوان کرد: حدود 70 هزار نفر هنرمند و صنعتگر بدون احتساب فعالان فرش در حوزه صنایع دستی فعال هستند.

وی بیان کرد: از گذشته تاکنون استان کرمان یکی از مهم ترین و شاخص ترین کانون های تولید صنایع دستی در ایران و دنیا شناخته می شود و استان همیشه در رتبه های برتر کشور قرار دارد و در رشته های پته دوزی، گلیم بافی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، حصیربافی، سیس بافی بیشترین تولید کننده را داریم.

این مقام مسئول تأکید کرد: با توجه به شعار سال در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سعی شده است موانع کسب و کارها شناسایی و برطرف شود، پشتیبانی از تولید در قالب اعطاء تسهیلات قرض الحسنه صورت پذیرد و همچنین حمایت های بیمه ای از تولید کنندگان صنایع دستی انجام شود.

حسین زاده با بیان اینکه آثار تولید شده صنایع دستی معمولا بصورت چمدانی و صادرات از طریق مبادی گمرکات کشور صورت می پذیرد، اظهار کرد: در سال گذشته 282 هزار دلار صادرات چمدانی و یک و نیم میلیون دلار صادرات از مبادی گمرکات کشور محقق شده و بیشترین کالای صادر شده در رشته گلیم بافی بوده است.

معاون صنایع دستی استان کرمان خاطر نشان کرد: کشورهای هدف صادرات صنایع دستی، کشورهای اروپایی اعم از ایتالیا، فرانسه، آلمان،هلند، سوئیس و کشورهای شرق آسیا ژاپن و در غرب آسیا کشور عمان و قطر بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1741838
ارسال نظر
نظرات