شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:21 منتشر شده در مورخ: 1400/03/20 شناسه خبر: 1741923
زاکانی مطرح کرد؛

ضرورت تمرکززدایی و قدرت دادن به شهرستان‌ها

ضرورت تمرکززدایی و قدرت دادن به شهرستان‌ها
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر لزوم تمرکز زدایی و دادن قدرت به شهرستان‌ها، گفت: در دولت فعلی قدرت پول ملی ۳۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا زاکانی عصر پنج شنبه در برنامه تبلیغاتی خود در شبکه باران، بیان کرد: بزرگترین رسالت یک انقلابی تحقق شعارهای انقلاب در آزادی، استقلال، معنویت و پیشرفت انقلاب اسلامی و شکل گیری تمدن اسلامی است.

 
وی با بیان اینکه باید بکوشیم از ۴۲ سال تجربه در جهت پیشرفت کشور بهره ببریم، افزود: درگیر مافیای مختلفی هستیم و دنیاپرستان قدرت گرا، قدرت گرایان بی مغز، دنیاخواهان و دنیاپرستان بی فکر و عالمان دنیاپرست شرایطی را برای ما فراهم کرده‌اند که گرفتار مافیای هفت سر شده‌ایم و باید آن را نابود کنیم.
 
داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه فتح قله‌ها در ابتدا و اولویت با تحول در اقتصاد مدیریت میسر می‌شود، اضافه کرد: آغاز این کار معطوف به جهش تولید و برداشتن موانع و کمک به رونق تولید است و دولت من در مقابل موانع تولید و توسعه اقتصاد قرار می‌گیرد.
 
زاکانی با بیان اینکه شهرستان‌ها نقاط مولد و حاصلخیزی هستند که توجه به ظرفیت آنها امکانی را فراهم می‌کند که با آمایش دقیق سرزمینی پیشرفت‌های صنعتی را در پیش بگیریم، افزود: زنجیره‌های خرد یعنی هر خانه یک کارگاه را طوری تنظیم می‌کنیم که متن جامعه از آن بهره ببرد.
 
وی بیان کرد: قدرت پول ملی در این هشت سال، ۳۴ درصد کاهش یافت و شرایط به گونه‌ای است که اگر شش سال با رشد هشت درصد تلاش کنیم، قدرت خرید مردم به سال ۹۰ برمی‌گردد.
 
داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: تورم، فقر، فساد و سایر مشکلات مربوط به بی برنامگی است.
 
زاکانی با تاکید بر شروع اصلاحات از دولت، تصریح کرد: اولین اقدام تمرکز زدایی و دادن قدرت به شهرستان‌ها است و باید شهرستان‌ها کانون مشخص تصمیم گیری، برنامه ریزی و هزینه کرد و به کارگیری امکانات شوند و آنها را دارای اختیارات اجرایی کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه برنامه ۲۰ ساله کشور در گرو تمرکز زدایی است، افزود: ۷۸ درصد اعتبارات توسط پروژه‌های ملی و یا ملی و استانی از قبل تعیین تکلیف شده که با استقلال و دقت و پیشرفت شهرستان‌ها منافات دارد.
 
زاکانی اولین وعده خود را تمرکزدایی و محور قراردادن شهرستان‌ها بر اساس الگوی آمایشی دقیق عنوان کرد و گفت: در چارچوب پیشران‌های تحول اقتصادی که یکی از آنها کشاورزی و توسعه روستایی است حرکت می‌کنیم.
 
داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران ۱‌.۱ دهم جمعیت جهان و شش درصد امکانات دنیا را دارد، بیان کرد: کاهلی و غفلت از سوی مسئولین باعث این وضعیت شده است و مسئولین نه تنها سرمایه‌های موجود در کشور را نمی‌شناسند بلکه حتی در جهت احیا و استفاده از آن نیز تلاش نمی‌کنند.
 
وی بر لزوم استفاده از نخبگان در استان‌ها حول محور چهار موضوع تأکید کرد و گفت: از نخبگان در زمینه ایده پردازی، کمک به تحول در تصمیم سازی‌ها و کمک به مجریان، و نظارت تخصصی بر کار دولت بهره می‌گیریم زیرا تا دولت اصلاح نشود کشور اصلاح نمی‌شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1741923
ارسال نظر
نظرات