شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:58 منتشر شده در مورخ: 1400/03/21 شناسه خبر: 1742106

انتخابات ریاست جمهوری و واقعیت های پشت پرده

انتخابات ریاست جمهوری و واقعیت های پشت پرده
در سال ۱۳۸۸ نیز برخی بر این باور بودند که انقلاب رنگی در ایران جواب می دهد و بعد باور کردند که ایران چکسلواکی و صربستان و گرجستان و اوکراین و قرقیزستان نیست و ایرانی نیز با مردم همه دنیا متفاوت است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی شیرازی در یادداشتی نوشت: مردم ایران از سال ۱۳۸۸ با واژه انقلاب مخملین آشنا شدند . امریکا و اروپا از طریق بنیاد سوروس قصد داشتند انتخابات سال ۸۸ را به انقلابی رنگی تبدیل کنند و با رمز تقلب ، نظام جمهوری اسلامی ایران را از میدان خارج سازند . 

سعید حجاریان در آن روزها در اعترافاتش گفت : قرار بود از تجربه بنیاد سوروس در جهت انقلاب رنگی استفاده کنیم .
اصطلاح انقلاب مخملی یا رنگی توسط ریتاکلیمووا ابداع شد . فردی که بعدا در ایالات متحده سفیر شد . انقلاب های رنگی با پول سرمایه داری به نام جورج سوروس شکل گرفتند . به همین علت وی را پدر انقلاب های مخملین می دانند . 
 
اولین کسی که با طراحی امریکا و اروپا وارد گود شد و واژه انقلاب مخملی را در سال ۱۹۸۹ در چکسلواکی به کار برد ؛ واتسلاف هاول بود . فردی که نقش اساسی را در انقلاب رنگی ایفا کرد و سرانجام پس از جدایی چک و اسلواکی ، رییس جمهور چک شد . هاول از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ بر مردم چک حکومت کرد و در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۱ از دنیا رفت .
 
واتسلاف هاول متهمی است که با انقلاب رنگی در چکسلواکی ، عامل استمرار همین حرکت با حمایت بنیاد سوروس در صربستان ، گرجستان ، اوکراین و قرقیزستان شد . 
تمام انقلاب های رنگی در جهان با نگاه فرهنگ غرب و با شعارهایی مبتنی بر لیبرالیسم شکل گرفتند . 
 
 اومانیسم ، سکولاریسم و لیبرالیسم سه مشخصه اصلی فرهنگ غربند . این سه شاخص دقیقا در مقابل خدامحوری ، دین محوری ، حکومت دینی و آزادی اسلامی قرار می گیرند . 
 لیبرالیسم به دنبال آزادی مطلق و بی قید و شرط و به دنبال بی بند و باری و فساد است . فرهنگ فحشا که بنیان خانواده را در امریکا و اروپا به هم ریخته است و جامعه را از دین و خدا جدا کرده است . 
واتسلاف هاول ، کتابی به نام قدرت بی قدرتان نوشته است . کتاب درباره عوامل همراهی مردم چکسلواکی و وقوع انقلاب رنگی به رهبری هاول است . وی در قدرت بی قدرتان به مخاطبانش تفهیم می کند که ریشه اغلب جنبش ها و اعتراضات ، از سوی انسان های بی قدرت غیر سیاسی است .
 
عبد الناصر همتی در مناظره های انتخاباتی ؛ خود را دولت بی قدرتان معرفی می کند . این واژه دقیقا یکی از اصطلاحات براندازی نرم و انقلاب های رنگی است . هاول ؛ فیلسوف و متخصص براندازی مخملین آن را به عنوان ابزار فشار برای دولت های مخالف لیبرال دموکراسی غربی تئوریزه کرده است . 
 
همتی در نشست فعالان فضای مجازی در باغ هنر تهران نیز گفت : من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم ... من قدرتم را از بی قدرت ها می گیرم ... من می گویم ؛ چرا به جوان یا پسر مردم استرس می دهید ؟ ... من نماینده و دلباخته جریانی هستم که دوست ندارد آزادی از بین برود .
 
همتی نماینده حزب کارگزارانی است که مدعی حمایت از لیبرالیسم را دارد و حرفهایش دقیقا مطابق الگوی آزادی غربی است . 
 
وی درباره علت پخش نشدن مستندش از صدا و سیما در توئیتر می نویسد : برخی از دختران ایران بی واسطه حرفهایشان را زده بودند ؛ گفتند حذف کنید ، گفتم : مخالف سانسورم !! 
تغییر در نگاه همتی ، تغییر فرهنگ الهی به فرهنگ غربی ، تغییر اسلام ناب به اسلام امریکایی است . تغییر بر اساس الگوی واتسلاف هاول است . خودش می گوید من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم . این تغییر حکمرانی ؛ اصلاح مدیریت کشور نیست . تغییر حاکمیت است . 
 
سید مصطفی هاشمی طبا در سرمقاله روزنامه شرق در ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ می نویسد : روزنامه شرق در ۳ خرداد ۱۴۰۰ برنامه یکی از نامزدها را درج کرده و گفته است : به عنوان جریان دوم انقلاب مدلی را برای اصلاح حکمرانی تهیه کرده ایم و نظام های مدیریتی کشور را تغییر می دهیم .
 
وی در همان سرمقاله می نویسد : به فرض آنکه این بیان با توجه به معانی واقعی آن گفته شده باشد ، در حقیقت بیانی است از گفته های اخیر آقای تاجزاده که خواستار اصلاح حکمرانی شده اند . رئیس جمهور نمی تواند حکمرانی جمهوری اسلامی ایران را که بر پایه ولایت فقیه ، قانون گذاری مجلس و تفکیک قواست ، تغییر دهد .
 
هاشمی طبا نیز در روزنامه شرق که وابسته به جریان اصلاح طلب است ، باور دارد که همتی به دنبال یک انقلاب است که ما از آن به انقلاب نرم یاد می کنیم . استفاده از واژگان هاول نیز موید برداشت ماست .
 
ساده انگاری است که از کنار این واژه ها به سادگی عبور کنیم . دولت بی قدرتان ، الگو گیری از روش و کتاب قدرت بی قدرتان واتسلاف هاول است . همتی شاید تصور کرده این بار می تواند از این روش بهره ببرد و به قدرت برسد . غافل از اینکه در سال ۱۳۸۸ نیز برخی بر این باور بودند که انقلاب رنگی در ایران جواب می دهد و بعد باور کردند که ایران چکسلواکی و صربستان و گرجستان و اوکراین و قرقیزستان نیست . ایران ، ایران است . ایرانی نیز با مردم همه دنیا متفاوت است . نه دشمن ملت ایران را شناخته است و نه کسانی که تصور می کنند با بهره گیری از طرح های هاول و سوروس می توانند طرفی ببندند . ملت ایران را بای در پای صندوق رای شناخت ؛ زمانی که با رای خود نشان می دهد پای راه و خط امام و پای مبانی انقلاب ایستاده است و همچنان گوش به فرمان امام خامنه ای است .
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1742106
ارسال نظر
نظرات