شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 19:28 منتشر شده در مورخ: 1400/03/21 شناسه خبر: 1742116
جلیلی تأکید کرد:

اهمیت فرصت همسایگی با افغانستان برای توسعه اقتصادی و ارزآوری

اهمیت فرصت همسایگی با افغانستان برای توسعه اقتصادی و ارزآوری
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید از فرصت همسایگی با افغانستان برای توسعه اقتصادی و ارزآوری استفاده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید جلیلی عصر جمعه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه با توانمندی‌های این منطقه آشنایی دارم، اظهارکرد: خراسان‌جنوبی در شاخص‌هایی چون کاهش جرایم و ارتقا سطح دانش برجسته است.

 
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان‌کرد: من و همکارانم بر اساس حرکتی که در هشت سال گذشته داشته‌ایم بر این باور هستیم که در سال‌های آتی می‌توان کشور را به یک جوشش رساند.
 
جلیلی با بیان اینکه در هشت سال گذشته جلسات متعددی با اساتید خراسان‌جنوبی، فعالان در اتاق بازرگانی و در مرز ماهیرود داشته‌ام، ادامه‌داد: بر اساس این بررسی‌ها می‌گویم می‌توانیم خراسان‌جنوبی را به یک رشد برسانیم.
 
وی افزود: محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی می‌تواند مبنایی برای صادرات و ارزآوری کشور باشد و معادن منطقه نیز در صورت داشتن ارزش افزوده فرصت ارزشمندی برای اشتغال‌زایی و ارزآوری است.
 
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان‌کرد: همجواری خراسان‌جنوبی با کشور افغانستان یک فرصت مهم برای صادرات محصولات تولیدی خراسان‌جنوبی به افغانستان و سایر کشورهای همسایه شرق ایران است.
 
جلیلی با تأکید بر اهمیت مجرای صادراتی مرز ماهیرود، ادامه‌داد: صادرات ایران به ۲۸ کشور اروپایی حتی در شرایط گشایش اقتصادی نصف صادرات به کشور افغانستان بود.
 
وی همچنین با اشاره به اینکه کشور پاکستان نیز ۶۰ میلیارد دلار واردات دارد، گفت: بخش مهمی از این واردات به پاکستان می‌تواند از ایران و از خراسان‌جنوبی باشد.
 
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان‌کرد: خراسان‌جنوبی فرزندان بزرگ و عالمان بزرگی چون آیت‌الله ربانی و تهامی و عبادی داشته است که این فرزانگان سرمایه‌های مهم این خطه از ایران اسلامی هستند.
 
جلیلی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی استان سرداران نام‌آوری چون شهید رحیمی، شهید آهنی و ناصری است و امروز نیز در عرصه علم و دانش نیز جوانان متخصص و متعهدی برای فتح قله‌های اقتصاد و تجارت و کشاورزی و همچنین در عرصه روابط خارجی دارد.
 
وی بیان‌کرد: سند پیشرفت هر شهر و روستا را باید جوانان خود آن سرزمین بنویسند و به دولتمردان بگویند چه نیازهایی دارند و چه اقداماتی برای توسط و پیشرفت استانشان باید انجام شود.
 
کاندیدا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: کشور را نمی‌توان با کارهای نمایشی اداره کرد بلکه مردان عمل باید نسبت به جهاد بزرگ برای جهش ایران و رسیدن به قله‌ها قدم بردارند و همه ما در این زمینه وظیفه داریم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1742116
ارسال نظر
نظرات