شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:41 منتشر شده در مورخ: 1400/03/22 شناسه خبر: 1742163
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:

کاهش قیمت گوشت کاذب است

کاهش قیمت گوشت کاذب است
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گوسفندی با بیان اینکه به دلیل نبود آذوقه دامداران دام را با وزن کمتری به بازار عرضه میکنند، گفت: کاهش قیمت گوشت کاذب بوده و صحیح نیست، وزن استاندارد دام ۱۸ کیلوگرم است و عرضه دام با وزن رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی۱۲ کیلوگرم در آینده کشور را بحران جدی گوشت قرمز رو به رو خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: اکنون عرضه گوشت بیشتر از تقاضا است و دامداران به دلیل نداشتن علوفه و صحرای سبز دامشان را زودتر به فروش می‌رسانند زیرا نمی‌توانند هزینه نگه داری آن را تأمین کنند. بنابراین قیمت گوشت نسبت به ماه گذشته تا هر کیلو ۱۰ هزار تومان نیز کاهش یافته است. به دلیل نبود علوفه دامداران دام‌های مولد خود را برای کشتار عرضه می‌کنند، این موضوع موجب نگرانی از آینده گوشت در کشور شده است. دام مولدی که هنوز زایمان نکرده است در وزن ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم به دلیل نبود آذوقه کشته می‌شود دامداران از عهده تأمین آذوقه دستی بر نمی‌آیند زیرا نمی‌توانند هزینه آن را تأمین کنند.

دولت علوفه مورد نیاز دامداران را تأمین کند

وی افزود: همچنین به دلیل کاهش بارش‌ها صحرای خوب برای سیر شدن دام وجود ندارد بنابراین شاهد کشتار بی رویه صدام مولد مادر هستیم. این کشتار بی رویه در ماه‌های آینده کشور را با مشکل جدی تأمین گوشت مواجه می‌کند. لازم است نهاده مورد نیاز دامداران توسط وزارت خانه‌های مسئول تأمین شود زیرا اکنون قیمت جو هر کیلو شش هزار و ۵۰۰ تومان، کاه دو هزار و ۲۰۰ تومان، یونجه شش هزار تومان است و خرید علوفه با این قیمت برای دامداران میسر نیست.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: کاهش قیمت گوشت کاذب بوده و صحیح نیست، دام‌های کنونی کال و نرسیده است، وزن استاندارد دام ۱۸ کیلوگرم است و عرضه دام با وزن ۱۲ کیلوگرم در آینده کشور را بحران جدی گوشت قرمز رو به رو خواهد کرد.

هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت شیشک با کیفیت برای مصرف کنندگان بین ١٢۵ تا ١٢٨ هزار تومان است ضمن اینکه قیمت گوشت بره ماده با وزن‌های سبک تر ۵ تا ۶ هزار تومان از این قیمت کمتر است.

انتهای پیام/
منبع: ایمنا

https://www.dana.ir/1742163
ارسال نظر
نظرات