شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1400/03/24 شناسه خبر: 1742887
کارشناس مسائل سیاسی:

کلید حل مشکلات به دست جوانان است

کلید حل مشکلات به دست جوانان است
حبیب محمدبیگی گفت: هدف رهبر انقلاب از به‌کار بردن تعبیر جوان برای دولت این است که در بدنه کشور نیازمند افرادی هستیم که روحیه نشاط، بالندگی و ریسک‌پذیری و عدم ایستایی جزء خصوصیات اصلی آنها باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس سیاسی با بیان این که نظام اسلامی با حضور مردم سرزنده است، در گفتگو با خبرنگار "تیتریک"، گفت: مردم توقع دارند که مشکلات معیشتی زودتر حل شود.

حبیب محمدبیگی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران، مقبولیت مردمی در کنار مشروعیت الهی، یکی از ارکان شکل‌دهنده این نظام است و قوت و ضعف این مسأله هم مرتبط با میزان حضور و نقش آفرینی مردم است.

وی افزود: از طرفی در شرایط کنونی مقبولیت مردمی نقش مستقیمی در امنیت ملی کشورمان می تواند ایفا کند، به گونه‌ای که هر کشوری که از پشتیبانی و حمایت‌های مردمی بالایی برخوردار باشد، به لحاظ امنیت ملی نیز از جایگاه بالاتری برخوردار است.

این کارشناس تصریح کرد: نظام اسلامی به همت حضور مردم سرزنده است و تاکنون هم به همین علت به توفیقاتی دست یافته است، کاندیدا باید با قدرت ها و توانایی های کشور ضمن امیدآفرینی مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کند.

محمد بیگی گفت: دشمن نمی‌خواهد ما در انتخابات شرکت کنیم به‌همین خاطر به دنبال ایجاد شبهه است. می‌خواهد شایعه‌هایی مانند دیده نشدن آرا، مهندسی آرا یا تقلب را به مردم القا کند کما این‌که در سال ۸۸ این کار را انجام داد.

وی ادامه داد: بنابراین باید با دقت و تحقیق کاندیدا را انتخاب کنیم و از بین افراد صالح که مورد تایید شورای نگهبان بوده‌اند اصلح را انتخاب کنیم. البته باید با خیرخواهان هم مشورت کنیم. در مرحله بعد باید دقت کنیم مرزبندی کاندیداها با دشمن چگونه است.

این کارشناس افزود: مردم برای خرید یک لباس یا بعضا خرید یک لپ تاپ روزها، ماه ها تحقیق می کنند تا بهترین گزینه را انتخاب کنند ولی نمی دانم چرا در انتخاب ریاست جمهوری که بعضا سالها با آن درگیر هستند تحقیق نمی کنند.

محمدبیگی گفت: وقتی بدون بررسی و تحقیق کاندیدای مورد نظرمان را انتخاب می کنیم به سرنوشت ۸ سال گذشته دچار می شویم، الان روی کارآمدن یک "دولت جوان انقلابی" مهمترین اولویت است.

وی افزود: گفتمان انقلاب اسلامی پاسخگوی مسائل و مشکلات جامعه به ویژه در زمینه اقتصادی است و در شکل‌گیری دولت جوان انقلابی توجه به این گفتمان بسیار اهمیت دارد.

این کارشناس خاطر نشان کرد: باید ملکه ذهن مردم شود که انقلاب اسلامی راه حل واقعی و ملموس برای مسائل و مشکلات جامعه دارد و کلید حل این مشکلات به دست جوانان است.

محمدبیگی ادامه داد: باید به جوانان به ویژه جوانان نخبه و دارای ایده های نو و برتر میدان داده شود؛ جوانانی که دغدغه خدمت کردن هستند و دنبال شهرت طلبی نیستند.

وی بیان کرد: در ۸ سال دفاع مقدس؛ پیروزی به دست جوانان رقم خورد؛ اکنون نیز دولت جوان انقلابی به دست جوانان باید رقم بخورد؛ جوانانی که در عرصه تحصیل و پژوهش کارنامه موفقی دارند، جوانانی که اهل عمل هستند.

این کارشناس در خاتمه گفت: هدف رهبر انقلاب از به‌کار بردن تعبیر جوان برای دولت این است که در بدنه کشور نیازمند افرادی هستیم که روحیه نشاط، بالندگی و ریسک‌پذیری و عدم ایستایی جزء خصوصیات اصلی آنها باشد؛ این افراد باید به بدنه نظام اضافه و کشور را مدیریت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1742887
ارسال نظر
نظرات