شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1400/03/24 شناسه خبر: 1742939
دریادار خانزادی:

برای حضور در آب‌های آزاد هیچ نهیبی را نمی‌پذیریم

برای حضور در آب‌های آزاد هیچ نهیبی را نمی‌پذیریم
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: حضور در دریاهای آزاد به نمایندگی از ملت ایران حق ارتش جمهوری اسلامی ایران است و در این مسیر هیچ نهیبی را نپذیرفته و زیر هیچ بار زورگویی قلدرمآبانه نخواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در آئین الحاق ناوشکن «دنا» و ناو مین شکار «شاهین» به ناوگان نیروی دریایی طی سخنانی، گفت: خدا را شاکریم که در سالهای گذشته شاهد رشد و ارتقاء توان بازدارندگی نیروی دریایی راهبردی ارتش بوده‌ایم و امروز در گام دوم انقلاب اسلامی و مرحله تمدن سازی آن شاهد خلق حماسه دیگری از جنس استقلال، خودکفایی و تولید و توان رزم برای تقویت و استحکام امنیت ملی هستیم.

وی افزود: ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (دنا) حاصل سال‌ها انباشت دانش، تجربه، زیرساخت و فناوری‌ها و آرایه های دفاعی و از همه مهمتر اراده فرزندان ایران اسلامی امروز به عرصه ظهور رسیده است و امروز پس از دریافت فرمان الحاق، آماده اعزام به مأموریت‌های محوله در اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد و تأمین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی کشور است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: مجاهدت‌های خاموش فرزندان ایران اسلامی در نیروهای مسلح و جریان تولید و تجهیز یگان‌ها در کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز و در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گسترش یافته است. در کمال خودکفایی و زیر فشارهای متعدد اتفاق افتاده است و می‌رود با اتکا به ظرفیت‌های ملی، نیروی دریایی جوان و ملی را از نسل تجهیزات عاریه‌ای به نسل تجهیزات بومی به روز رسانی کنند.

دریادار خانزادی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش با توکل به خداوند متعال و با اتکا به دانش و توان بومی توانسته امنیت خطوط دریایی و مرزهای آبی کشور را تأمین کند. این توفیقات بزرگ با حمایت‌های داعیانه مقام معظم رهبری و از برکات انقلاب اسلامی ایران است و می‌رود آینده‌ای از ایران بزرگ را در امر دریا ترسیم کند.

وی افزود: حضور پیوسته و باصلابت ناوگان نیروی دریایی ارتش علاوه بر آب‌های تحت حاکمیت کشور در خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ امنیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را در یکی از پرخطرترین مسیرهای دریایی تحکیم کرده که موید توانمندی نیروی دریایی ارتش در مقیاس جهانی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حرکت کارگروه نیروی دریایی ارتش به سمت آمریکای جنوبی، یادآور شد: حرکت الهام بخش ناوگروه ایرانی متشکل از ناو شکن سهند و ناو بندر مکران، نمایش توانمندی‌های علمی، فناورانه و نظامی فرزندان این مملکت است که پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را برای اولین بار در آب‌های آزاد اقیانوس اطلس به اهتزاز درآورده است.

دریادار خانزادی تصریح کرد: این حضور الهام بخش برخلاف حرکت زورگویانه استکبار جهانی در اقصی نقاط جهان نه برای جنگ و تعدی بلکه برای صلح، امنیت، ارتباط و همکاری با دوستان و ملت‌های آزاد جهان است. این حضور معنادار نمایشی از حرکت معنادار حرکت تمدنی ملت ایران اسلامی در گام دوم انقلاب است که رعب و وحشت را در دل زورگویان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: همانگونه که فرمانده معظم کل قوا فرمودند، حضور در دریا قدرت است و امروز جوانان انقلاب اسلامی با تأسی از بیانات ایشان با حضور در آب‌های آزاد توانمندی ملت ایران را به نمایش گذاشته‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: حضور در دریاهای آزاد به نمایندگی از ملت ایران حق ارتش جمهوری اسلامی ایران است و در این مسیر هیچ نهیبی را نپذیرفته و زیر هیچ بار زورگویی قلدرمآبانه نخواهد رفت.

دریادار خانزادی با بیان اینکه این حضور در آب‌های آزاد با رعایت قوانین دریایی، تابعی از سیاست‌های کلان ایران اسلامی است، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاهان پاسداران انقلاب اسلامی دوشادوش یکدیگر امنیت در منطقه را بیش از پیش تضمین می‌کنند و برای این کار حضور هیچ نیروی فرامنطقه‌ای را نپذیرفته و تحمل نمی‌کنند.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1742939
ارسال نظر
نظرات