شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:07 منتشر شده در مورخ: 1400/03/24 شناسه خبر: 1743045
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین:

بیش از ۴ میلیون دلار صنایع دستی از قزوین صادر شد

بیش از ۴ میلیون دلار صنایع دستی از قزوین صادر شد
علیرضا خزائلی گفت: سال گذشته بیش از ۴ میلیون دلار صنایع دستی از قزوین به خارج از کشور صادر شد که این رقم قابل افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴ میلیون دلار صنایع دستی از قزوین به خارج از کشور صادر شد، اظهار کرد: ارتقای کیفیت و توجه به بسته‌بندی در کنار بازاریابی می‌تواند سهم صادرات صنایع دستی قزوین به خارج از کشور را تا حد زیادی افزایش دهد.


وی افزود: شیوع کرونا آسیب فراوانی را به حوزه صنایع دستی وارد کرد با این وجود نباید از تلاش برای ارتقای این حوزه دست کشید بلکه باید تلاش کرد تا این حوزه بتواند به رونق دست یافته و خود را بازیابی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین تصریح کرد: صنایع دستی توان ارز آوری قابل توجهی دارد که این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

خزائلی بیان کرد: بعد فرهنگی صنایع دستی نیز نباید کم اهمیت شمرده شود؛ چرا که می‌تواند معرف هویت، تاریخ و فرهنگ غنی ما باشد و در همین زمینه اداره کل میراث فرهنگی قزوین در پی احیا و باز زنده سازی صنایع دستی فراموش شده است.

وی در ادامه گفت: رفع برخی مقررات زائد و دست و پاگیر در رشد صادرات چمدانی صنایع دستی از استان‌ها از جمله قزوین موثر است و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای رفع محدودیت‌ها در این حوزه می‌کوشد.

خزائلی در ادامه با اشاره به تشکیل انجمن صنایع دستی و بسته بندی در قزوین، عنوان کرد: تشکلات فعال و منسجمی در حوزه صنایع دستی در قزوین ایجاد شده است که این نوید را به ما می‌دهد آینده خوبی در انتظار این بخش خواهد بود.

گفتنی است؛ استان قزوین دارای هفت هزار و ۵۰۰ هنرمند صنایع دستی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1743045
ارسال نظر
نظرات