شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:50 منتشر شده در مورخ: 1400/03/27 شناسه خبر: 1743838
همه می آییم؛

دعوت علمای اهل سنت استان کردستان از مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات

دعوت علمای اهل سنت استان کردستان از مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات
علمای اهل سنت کردستان، ضمن اشاره به نقش و وفاداری اهل سنت به انقلاب اسلامی ایران اعلام کردند ضمن حضور حداکثری در انتخابات پیش رو از تمامی ملت شریف ایران بخصوص اهل تسنن برای حضور پر شور در انتخابات 28 خرداد 1400 دعوت بعمل می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی،  اهمیت حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای در نظام جمهوری اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست، نظامی که بنیان گذار آن همواره بر نقش و رای مردم در تمامی عرصه ها تاکید فراوان داشته و جمله معروف "میزان رای ملت است" از امام خمینی(ره) گواهی بر ضرورت آن است.

چیزی تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی نمانده است و در این روزهای باقی مانده علمای تاثیرگذار اهل سنت در اظهاراتی مختلف مردم را به حضور در انتخابات به عنوان وظیفه دین و شرعی شان دعوت کردند.

مشارکت حداکثری در انتخابات مهر تاییدی بر حقانیت این نظام است

ماموستا امین راستی از علمای اهل سنت برجسته اهل سنت استان کردستان گفت:‌ مسئولان باید با تلاش زمینه برگزاری انتخابات پرشور و بدون دغدغه را برای ملت فراهم سازند و نامزدهای انتخاباتی هم با دادن وعده‌های قابل عمل شور و شوق انتخابات را فراهم سازند.

ماموستا امین راستی از علمای اهل سنت برجسته اهل سنت استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: شرکت در انتخابات واجب و تعیین سرنوشت در قالب برگزاری انتخابات ریشه در قرآن و حدیث دارد لذا همه کسانی‌که شرایط رأی دادن را دارند باید در 28 خردادماه امسال پای صندوق‌های رأی‌گیری حاضر شوند و از بین اصلح‌ها اصلح‌ترین را برای زمامداری دولت‌ آینده انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه  انتخابات در کشور ما فرصت بسیار بزرگ است که نباید از دست برود گفت: امروز دشمنان نظام از هر فرصتی برای ضربه‌زدن به انقلاب الهی ملت ایران استفاده می‌کنندو سعی در بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به نظام و کم‌رنگ‌کردن حضور مردم در عرصه‌های سرنوشت‌ساز را دارند، اما به لطف و برکت الهی و بصیرت ملت ایران دشمنان همواره محکوم به شکست بوده‌اند.

وی یادآور شد: انتخابات 28 خرداد ماه یک آزمون بزرگ دیگری برای ملت ماست و قطعا این مردم هستند که پیروز این میدان خواهند بود.

ماموستا راستی با دعوت از مردم همیشه در صحنه برای حضور در انتخابات، اظهار کرد: شرکت در انتخابات به معنای طرفداری از امنیت و آسایش و ارزش و احترام گذاشتن به خون پاک شهدا است.

وی بیان کرد: هر میزان حضور مردم پای صندوق‌های رأی پرشورتر باشد، بیانگر رشد اجتماعی و سیاسی جامعه است چراکه امروز نگاه دنیا به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده تا نظاره‌گر آن باشند که مردم چه میزان نسبت به سرنوشت خود احساس مسئولیت دارند.

وی به رسالت مسئولان و نامزدهای انتخاباتی هم گریزی زد و گفت:‌ مسئولان باید با تلاش زمینه برگزاری انتخابات پرشور و بدون دغدغه را برای ملت فراهم سازند و نامزدهای انتخاباتی هم با دادن وعده‌های قابل عمل شور و شوق انتخابات را فراهم سازند.

ماموستا برجسته اهل سنت کردستان، با اشاره به انتخابات پیش رو، به حضور حداکثری مردم در این روز سرنوشت‌ساز تاکید کرد و افزود: باید با جان و دل سعی و تلاش کرده و با حضور خود دشمن را ناامید کنیم تا انتخابات خوبی برگزار شده و افرادی انقلابی و اصلح انتخاب شوند.

 

دنیای استکبار با شیوه های مختلف درصدد ناامید کردن مردم از انتخابات است

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان گفت: دنیای استکبار و دشمنان ایران اسلامی با شیوه های مختلف درصدد نا امید کردن مردم از انتخابات هستند.

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا گفت: روز 28 خرداد روز آزمایش در ایران اسلامی است که در این روز دو جبهه مقتدر حق و باطل در مقابل هم قرار می گیرند یک جبهه حق که جبهه اسلام، نظام و انقلاب است و جبهه باطل که نظام سلطه و در راس آن امریکای مستکبر قرار دارد.

 وی افزود: دنیای استکبار که منافعشان در خطر است در رسانه ها  و فضای مجازی به شیوه های مختلف در صدد دور کردن مردم نسبت به انتخابات هستند و اگر این انتخابات تاثیر ندارد چرا باید دنیای استکبار این همه هزینه کنند تا با سیاه نمایی مانع حضور مردم در پای صندوق رای شوند.

امام جمعه دهگلان بیان داشت: مدیریت ضعیف باعث شد که یک سری مسائل داخلی مانند گرانی مایحتاج، بیکاری، عدم نظارت بر بازار که هیچ ربطی به خارج ندارد سبب اذیت و آزار مردم شده است که مردم و مسئولین دلسوز نسبت به وضع موجود نگران هستند و این مشکلات نباید باعث شود که ما احساس مسئولیت نکنیم.

وی از مردم دهگلان خواست در جمعه آینده با حضور گسترده و اکثریتی بار دیگر به دنیای استکبار نشان دهند که مردم ایران اسلامی همچون اوایل انقلاب حافظ  نظام بوده و خط بطلان بر سعی و تلاش مستکبران و معاندان خواهند کشید.

ماموستا محمدی با اشاره به انتخاب فرد اصلح از منظر مقام معظم رهبری گفت: کسی که به عنوان رئیس انتخاب می شود باید اهل ایمان، تخصص و در مقابل ظلم و ستم و فساد مقابله کرده و خود را سپر بلای مردم نماید و مملکت را به بیگانگان نفروشد زیرا کشور ما با این همه ذخایر و منابع مادی و معنوی که دارد اگر به درستی مدیریت شود مردم  دیگر دچار آزار و اذیت و مشکل نخواهند شد.

ماموستا محمدی گفت: شوراهای شهر باید اهل تعهد، تخصص و در مجموع و ید واحده باشند و اختلاف شوراها نباید باعث تعلل مدیریتی در شهرداری شود که این نشان کم کاری است.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان دهگلان در روز 28 خرداد ماه در انتخابات ریاست جمهوری و شورای  اسلامی شهر و روستا مشارکت خواهند داشت از نامزدهای  شوراهای اسلامی خواست با رعایت اخلاق و ادب و در راستای مطالبات مردم حرکت کنند و به مردم وعده های ندهند که بعدا نتوانند آنرا انجام دهند.

حضور در صندوق‌های رای تکلیف سیاسی است

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه گفت: انتخابات ایران مظهر وحدت و مردم‌سالاری دینی است و حضور گسترده درانتخابات موجب افزایش اقتدار ، عظمت و شوکت انقلاب و نظام اسلامی خواهد شد.

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهارکرد: مشارکت گسترده در انتخابات خردادماه علاوه بر ادای دین‌ مردم به شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی، گام بلندی در جهت حفظ اقتدار و امنیت کشور و تمامیت ارضی میهن اسلامی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از عرصه‌های تلاش در حال حاضر، ترغیب مردم برای مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رای است، افزود: نظام ما، نظام مردم سالاری دینی است و مردم برای نظر و دفاع از آرمان‌های انقلاب خود به پای صندوق‌های رای می‌روند.

ماموستا خدایی ادامه داد: حضور در صندوق‌های رای تکلیف سیاسی است و لازم است آگاهانه به اصلح‌ترین گزینه‌ها رای دهند، حضور مردم در انتخابات نشان می‌دهد این نظام پایدار است و دشمن نمی‌تواند تصور باطلی داشته باشد، در این راستا وظیفه شرعی همه است که نسبت به جمهوری اسلامی بی تفاوت نبوده و در انتخابات پیش‌رو شرکت کنند.

وی با بیان اینکه انسان‌ها نسبت به تمامی اعمال خود در دنیا مسئول بوده و در قیامت نیز مورد بازخواست قرار می‌گیرند، افزود: مردم باید در قبال حوادث و اتفاقات جامعه خود را مسئول بدانند و بر اساس این مسئولیت‌پذیری عمل کنند و فرد اصلح را در انتخابات پیش‌رو انتخاب کنند.

ماموستا خدایی عنوان کرد: دشمن با مایوس شدن از انواع ترفندها در مقابله با روند روبه رشد انقلاب اسلامی هم‌اکنون با تمان توان برای کم‌ رنگ کردن حضور مردم در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و  روستا تلاش می‌کند.

وی ساده‌ترین و بدیهی‌ترین انتقام از دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای دانست و بیان کرد: دشمنان همواره از اتحاد و همدلی ملت ایران واهمه داشته و هدفشان از بین بردن اتحاد بین مردم به هر قیمتی است.

ماموستا خدایی در پایان خاطرنشان کرد: باید با انتخاب فرد اصلح و کارآمد و حضور در پای صندوق‌های رای، شور و نشاط را باهم به جامعه برگردانیم و همانند گذشته با همدلی و تکیه بر توانایی و قدرت جوانان این مرز و بوم برای پیشرفت در عرصه‌های اقتصادی ، علمی ،بهداشت و درمان و و رفاه اجتماعی را برای جامعه فراهم کنیم.

حضور گسترده در انتخابات سرنوشت بهتری را برای مردم رقم می‌زند

ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه گفت: عدالت خواهی، ولایت پذیری، تحول خواهی، جوانگرایی و دارای برنامه بودن و اتکا به توان داخلی از اولویت‌های رئیس جمهور بعدی باشد.  

 ماموستا جمال کریمی، امام جمعه موقت بانه  با اشاره به حضور مردم در  انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اظهار کرد: همه باید بدانیم که وظیفه شرکت در انتخابات را بر عهده داریم و باید حداکثر مشارکت را در انتخابات داشته باشیم زیرا انتخابات نوعی رفراندوم برای نظام اسلامی است و شرکت پرشور مردم نشان دهنده پایبند بودن به آرمان های انقلاب و مایه تقویت انقلاب و حفظ امنیت کشور خواهد شد.

وی افزود: باید برای انتخاب اصلح تلاش کرد، نباید فریب شعارهای اغواگر و خلاف واقع را خورد لذا باید جریانات انقلابی با همفکری و هم صدایی به دنبال معرفی یک فرد شایسته و لایق و توانمند و انقلابی باشند نگاه به غرب امتحان خود را پس داده است و باید کسانی انتخاب شوند که علاوه بر تعامل با جهان نگاهشان به داخل معطوف باشد.

ماموستا کریمی با اشاره به اهمیت انتخابات شورای شهر و روستا بیان کرد: در شورای شهر باید افرادی ورود کنند که کاردان، متخصص، امین، دلسوز مردم باشند، لازمه تشکیل شورایی کار آمد و قوی وجود افرادی خدمتگزار در بدنه شورا است، باید شوراها مردمی باشند نه جناحی، یک عضو شورا باید قانون گرا باشد واز قانون شکنی پرهیز کند.

وی تاکید کرد: صداقت، اخلاق، هم افزایی و ایجاد یک رقابت سالم در انتخابات باعث می‌شود تا مردم به حق خود در داشتن کشوری امن و آباد دست یابند بدین سبب باید خدمت به مردم افزایش یابد تا اتفاقات خوبی را در کشور شاهد باشیم.

ماموستا کریمی ادامه داد: اگر اخلاق در عرصه انتخابات رعایت نشود، وجدان جامعه جریحه‌دار خواهد شد ضمن اینکه به هر حال افرادی که دست به تخریب دیگران می‌زنند از سوی مردم کنار گذاشته شده و رای نمی‌آورند، از نظر قانونی هم این موارد رصد شده ولی باید هر فرد در زمینه اخلاق وجدان فردی و جامعه را مد نظر داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دشمنان کشور که همواره در تلاش بوده‌اند تا با تحریم‌های مختلف مردم را به زانو درآورند اکنون برای شرکت نکردن در انتخابات تبلیغ می‌کنند لذا باید هوشیار باشیم و بدانیم حضور گسترده در انتخابات سرنوشت بهتری را برای مردم رقم می‌زند.

حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت بازدارندگی دارد

ماموستا مصطفی شیرزادی اما جمعه مردم مریوان  گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت بازدارندگی دارد و سبب خواهد شد که دشمنان نتوانند به چشم طمع به کشور ما نگاه کنند و به فکر ضربه زدن به حیثیت جامعه باشند.

 ماموستا مصطفی شیرزادی اما جمعه مردم مریوان در گفتگو با کُردتودی، اظهار داشت:حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت بازدارندگی دارد و سبب خواهد شد که دشمنان نتوانند به چشم طمع به کشور ما نگاه کنند و به فکر ضربه زدن به حیثیت جامعه باشند به همین سبب دشمن تلاش می‌کند تا از حضور گسترده مردم در انتخابات جلوگیری کند و مردم را مایوس می کنند ولی مردم مطمئن باشند که با حضور آنها میتوان افرادی لایق و شایسته را انتخاب نمود که رئیس جمهور مقتدر که پیرو ولایت فقیه باشد و به همه آحاد جامعه احساس مسئولیت بکند.

وی بیان کرد: اجتماع انسان هرچند بدوی و کوچک باشد احتیاج به قانون  و لازم‌ الاجرا است پس باید مردم کسی را انتخاب کنند که توانای اجرای قوانیت را داشته باشد.

ماموستا  شیرزادی با اشاره به اینکه انتخابات امسال از اهمیت خاصی برخوردار است افزود: مشارکت پرشور مردم در انتخابات باعث ارتقای جایگاه جهانی کشور  خواهد شد چرا که دشمن با مشاهده حضور پرشور مردم در انتخابات خواهند فهمید که ملت‌ ایران پس از گذشت سالیان متمادی و با وجود مشکلات گوناگون، همچنان حافظ آب و خاک و انقلاب خود هستند.

وی در پایان عنوان کرد: انشالله مردم با توجه به آگاهی که دارند برنامه‌های کاندیداها را به دقت مطالعه کنند و رئیس جمهوری را با صفاتی که  معرف آنان است انتخاب کنند و همچنین در موضوع شوراهای اسلامی شهر و روستا هم دقت کافی را داشته باشند و به دور از تعصب قومی و قبیله ای فراتر از همه مسائل قومی ، مذهبی و قبیله ای مردم فکر می‌کنند افرادی که شایسته هستند را انتخاب کنند تا بتوانند انشاالله برای عمران و آبادانی کشور اسلامی ما در همه عرصه‌ها مختلف تلاش کنند.

شرکت در انتخابات نمود اتحاد در کشور است

ماموستا نظیری عضو شورای عالی افتا  استان کردستان  گفت: وحدت آفرینی لازمه اقتدار نظام اسلامی است و انتخابات نمود اتحاد در کشور است و نقش آفرینی در این صحنه سیاسی و اجتماعی نقش ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت کشور دارد لذا مشارکت باید پرشور و فراگیر باشد.

ماموستا نظیری عضو شورای عالی افتا  استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: مشارکت بالای مردم و انتخاب اصلحترین فرد به عنوان رئیس جمهور نقش مهمی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های کشور و رفع مشکلات موجود دارد.

وی عنوان داشت: هرچه مردم بیشتر پای صندوق‌های رای بیایند، پشتوانه نظام محکم‌تر می‌شود و در سطوح بین المللی و داخلی کارسازتر و مفیدتر خواهد بود.
این ماموستای اهل سنت افزود: به طور قطع مردم آگاه و فهیم ایران اسلامی برای ایفای نقش و مداخله در اداره امور کشور و ترسیم مسیر رشد و توسعه ایران اسلامی، حضوری حداکثری و هوشمندانه برای انتخاب اصلح ترین فرد در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی خواهند داشت. 

وی با بیان اینکه وحدت آفرینی لازمه اقتدار نظام اسلامی است اظهار داشت: انتخابات نمود اتحاد در کشور است و نقش آفرینی در این صحنه سیاسی و اجتماعی نقش ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت کشور دارد لذا مشارکت باید پرشور و فراگیر باشد.

عضو شورای عالی افتا  استان کردستان گفت:  بی تفاوتی نسبت به امر انتخابات مشکلی را برطرف نکرده و چه بسا وضعیت اقتصادی  و معیشت مردم را بیش از پیش دچار آسیب می کند بر این اساس هموطنان باید با حضور پرشور خود ضمن ابراز وفاداری به نظام نسبت به انتخاب فرد اصلح با دقت هرچه بیشتر عمل کنند.

ماموستا نظیری در پایان اظهار داشت: داشتن رییس جمهوری متعهد را موجب سربلندی نظام اسلامی و نماد مردم سالاری دینی ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: کشور ما می تواند با تکیه بر نیروهای جوان، نخبگان ،افراد تحصیل کرده و مردم دلسوزی که پای این انقلاب اسلامی هستند، استوار و باصلابت  به سرمنزل مقصود و پیشرفت برسد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1743838
ارسال نظر
نظرات