شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:05 منتشر شده در مورخ: 1400/03/27 شناسه خبر: 1743878
امام جمعه شهرستان نور تاکید کرد

رقابت سالم در انتخابات با رویکرد اخلاق‌مداری

رقابت سالم در انتخابات با رویکرد اخلاق‌مداری
قنبرعلی احمدی گفت: مردم به کسانی رای بدهند که بتواند اوضاع نابسامان را ساماندهی کنند، با عوامل فساد و اختلاس مبارزه و جوانان تحصیلکرده و انقلابی را به کار گیرند و با استفاده از توانمندی‌های داخلی با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی، خالصانه خدمتگزار مردم باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی چهارشنبه شب در نشست اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان با طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نور که در مصلی الغدیر شهرستان نور برگزار شد اظهارکرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تأکید رهبری باید تبدیل به احیای امر به معروف و نهی از منکر شود .
 
 وی با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) تصریح کرد: کسی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند باید دین شناس باشد، آموزه‌های دینی را بشناسد و مطالعات دینی  و حرام و حلال خدا به ویژه در خصوص امر به معروف و نهی از منکر را بداند.
 امام جمعه نور در ادامه افزود: در این امر افراد باید از حیله‌های نفسانی دور باشند و اگر حرفی می‌زند یا گامی برمی دارند برای اصلاح جامعه و رضای خدا،  خیرخواهی مردم  و با انگیزه‌ غیرت دینی باشد.
 
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نور از صفات مهم برای این افراد در روایت را مهربانی و دوستی با مردم نام برد و یادآور شد: در این کار باید گفتار نیکو باشد و با مخاطب شناسی با افراد برخورد کرد.
 
این مسئول با بیان اینکه امام حسین (ع) در این روایات افراد را به صبوری در مقابل عکس العمل‌های تند مخاطبان توصیه کرد، افزود: در امر به معروف و نهی از منکر تعصب‌های قومی و قبیله‌ای دخالت داده نشود.
 
حجت الاسلام احمدی با اشاره به حساسیت منطقه و مسافرپذیری به ویژه در مناطق ساحلی و جنگلی اظهارکرد: فضای این منطقه مسئولیت برانگیز است که باید با حفظ فضایل خودمان از غیرت دینی، حجاب، عفاف، عفت، پاکدامنی و دین مردم صیانت کنیم که این مسئولیت زمان و وقت بیشتری را در این راه می‌طلبد.
 
وی با اشاره به  کاندیدای در حال رقابت و طرفداران شورای اسلامی شهر روستا در انتخابات تأکید کرد: رقابت در انتخابات باید سالم باشد، بداخلاقی و درگیری ایجاد نشود و در هر شرایط اخلاق انتخاباتی رعایت شود.
 
 رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نور در این نشست با ضرورت تشویق مردم برای حضور حداکثری در انتخابات تأکید کرد: حضور در انتخابات را در اولویت‌های کارهای خود قرار دهید و شاخصه‌های افراد اصلح را به مردم معرفی کنید تا مردم به کسانی رای بدهند که بتواند اوضاع نابسامان را ساماندهی کنند، با عوامل فساد و اختلاس مبارزه  و جوانان تحصیلکرده و انقلابی را به کار گیرند و با استفاده از توانمندی‌های داخلی با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی، خالصانه خدمتگزار مردم باشند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان نور نیز در این نشست با اشاره به اهمیت امر معروف و نهی از منکر در دین اظهارکرد: بزرگان دین ما امر به معروف و نهی از منکر را دو فریضه الهی نام بردند و برای آن قدر و منزلت زیادی قائل شدند.
 
محمد داداش تبار گفت: نگاه به امر معروف و نهی از منکر باید نگاه الهی باشد تا اثرگذاری خاص خود را داشته باشد.

وی با اشاره به این که امر به معروف و نهی از منکر مختص حجاب نیست، تصریح کرد: این مسئله در اقتصاد و مسائل دیگر نیز وجود دارد.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف موظف هستند تا به این مسئله ورود پیدا کنند و  وظایف هر دستگاه  در این راستا مشخص شده است.
 
این عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نور با بیان اینکه ما در کنار طلایه‌داران ایستاده‌ایم، تأکید کرد: کار فرهنگی و با برنامه نیز در این خصوص می‌تواند بسیار اثر گذار باشد

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1743878
ارسال نظر
نظرات