شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1400/03/27 شناسه خبر: 1743904
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان:

شهروندان رأی دادن  را به ساعات پایانی موکول نکنند/ اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی

شهروندان رأی دادن  را به ساعات پایانی موکول نکنند/ اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی
تقی زاده گفت: در شهر کرمان سه شعبه شاخص پیش بینی شده است از جمله آنها می توان به  گلزار شهدا در جوار مزار شریف سردار سلیمانی، حسینیه ثارالله و همچنین بیت الزهرا (س) اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس تقی زاده رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان در گفتگو با راه آرمان اظهار کرد: پایان تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری و شورای شهر از ابتدای امروز یعنی ساعت 7 صبح وارد سکوت تبلیغاتی چه در فضای واقعی و محیطی و چه در فضای مجازی تبلیغات له علیه کاندیداها ممنوع است و تخلف محسوب می شود.

وی گفت: با توجه به شیوع کرونا 7 درصد تعداد شعب اخذ رأی نسبت به دور قبل افزایش یافته است و علاوه بر مکان هایی که در دوره قبل شعبه اخذ رأی به شکل سنتی مردم به آن آشنا بودند مکان های جدیدی نیز اضافه شده است.

سامانه «انتخاب ایران» جهت دسترسی به خلوت ترین و نزدیک ترین شعب اخذ رأی 

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان افزود: برای اینکه مردم بتوانند راحت تر به مکان دقیق شعبه ها دسترسی پیدا کنند  می توانند با مراجعه به آدرس  Entekhairan.moi.ir و یا «انتخاب ایران»  وارد سامانه شده، استان و شهر مورد نظر را انتخاب کنند که اسامی کاندیداها به همراه رزومه آنها وجود دارد و اگر وارد منو شعب شوند می توانند از شعب اخذ رأی نیز اطلاعات مورد نظر را دریافت کنند.

تقی زاده عنوان کرد: در صورت روشن کردن  لوکیشن و موقعیت یاب گوشی خود می توانند از طریق سامانه نزدیک ترین و خلوت ترین شعبه اخذ رأی را جهت جلوگیری از شیوع کرونا انتخاب کنند.

وی بیان کرد: در محل شعب اخذ رای ناظر بهداشتی حضور دارد و رعایت پروتکل های بهداشتی را کنترل می کند و اینکه کلیه حاضرین در پای صندوق ها باید ماسک، خودکار شخصی و مواد ضد عفونی کننده به همراه خود داشته باشند.

شهروندان باید بلافاصله پس از اخذ رأی شعبه را ترک کنند

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان تصریح کرد: شهروندان باید در قسمت های علامتگذاری شده برای رعایت فاصله اجتماعی بایستند و متناسب با جمعیت وارد شعب اخذ رأی شوند و بلافاصله پس از انداختن رأی خود در صندوق ها باید شعبه را ترک کنند.

تقی زاده با بیان اینکه تعداد دستگاه های احراز هویت به جهت جلوگیری از معطلی افراد در محل شعبه افزایش یافته است، اذعان کرد: برای افرادی که دچار بیماری کرونا شده و در قرنطینه بسر می برند و یا سالمندان شعب اخذ رأی سیار برای آنها در نظر گرفته شده است که می توانند با فرمانداریها تماس حاصل کنند.

وجود بیش از 2 هزار شعبه اخذ رأی در استان کرمان

وی گفت: در مجموع 2 هزار و 842 شعبه اخذ رأی وجود دارد که از این تعداد یک هزار و 643 شعبه ثابت و یک هزار و 199 شعبه سیار هست که در مناطق شهری و روستایی مستقر هستند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار در دسترس کاندیداهای  تایید صلاحیت شده و انصرافی ها در انتخابات شورای شهر به تعداد هر کرسی 4 نفر و در انتخابات شورای اسلامی روستاها 1/9 نفر با یکدیگر رقابت می کنند.

صندوق با درب آبی مختص شوراها و صندوق با درب قرمز مخصوص انتخابات ریاست جمهوری

تقی زاده افزود: صندوق اخذ رأی برای شوراها دارای درب آبی رنگ و برای انتخابات ریاست جمهوری درب صندوق ها قرمز رنگ است که مقدمات آن فراهم شده و از ابتدای فردا صبح تحویل شعبات خواهد شد و مردم باید در این زمینه دقت کافی را داشته باشند و رأی خود را اشتباه داخل صندوق ها نیندازند.

وی ادامه داد: شخص رأی دهنده حتما باید تابعیت جمهوری اسلامی داشته  و دارای سن 18 سال تمام  و هنگام مراجعه باید کارت ملی و شناسنامه خود را به همراه داشته باشد.

ادامه  اخذ رأی تا ساعت 2 صبح روز شنبه 29 خرداد

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان افزود: ساعات انتخابات از 7 صبح اعلام و پیش بینی شده که تا ساعت 12 نیمه شب رأی گیری ادامه داشته باشد در عین حال با دستور وزیر کشور و با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا امکان اخذ رأی تا ساعت 2 صبح از کسانی که در محل شعب حضور دارند وجود دارد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: به همین دلیل  امشب و فردا شب منع تردد کرونایی شبانه برداشته خواهد شد به دلیل اینکه فرمانداریها و عوامل اجرایی در محل فرمانداری حضور دارند و در حال انجام مقدمات اولیه هستند.

شهروندان رأی دادن  را به ساعات پایانی موکول نکنند/امسال به جهت شیوع کرونا  اثرانگشت لغو شد

وی گفت: پیشنهاد می کنم شهروندان برای اینکه بتوانند به نزدیکترین و خلوت ترین شعبه اخذ رأی دسترسی پیدا کنند به سامانه مراجعه کنند و همین که شرکت در انتخابات را از همان ساعات اولیه انجام دهند و زمان را به ساعات پایانی موکول نکنند که معمولا در ساعات پایانی با ازدحام جمعیت روبرو خواهند شد که این ازدحام خود می تواند سبب شیوع ویروس کرونا شود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان بیان کرد: در شهر کرمان سه شعبه شاخص پیش بینی شده است از جمله آنها می توان به  گلزار شهدا در جوار مزار شریف سردار سلیمانی، حسینیه ثارالله و همچنین بیت الزهرا (س) اشاره کرد.

تقی زاده تاکید کرد: امسال به دلیل جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا اثر انگشت منتفی شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1743904
ارسال نظر
نظرات