شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 1400/03/28 شناسه خبر: 1744084
استاندار لرستان:

حضور مردم در عرصه انتخابات حمایت از منافع ملی در مقابل بیگانگان است

حضور مردم در عرصه انتخابات حمایت از منافع ملی در مقابل بیگانگان است
خادمی گفت: یکی از جلوه های قدرت و عظمت مردم انتخابات است که حاکمیت مردم از طریق رای اعمال می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، سید موسی خادمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمهوریت نظام ما ریشه در یک تجربه انسانی دارد و بهترین روش حاکمیت، دموکراسی یا همان مردم سالاری است، از طرفی ما یک جامعه اسلامی هستیم که مبانی اسلامی بر ما حاکم است و مردم سالاری با اصول اسلامی تناقضی ندارد و از مبانی اسلام می توان به نقش تعیین کننده مردم و اهمیت رای مردم در تعیین حاکمان رسید.

وی افزود: در چنین جامعه‌ای مردم حکمرانان را تعیین کرده اما محتوا و اصول حاکم بر این نظام، اصول اسلامی است، بنابراین جمهوریت و مردم‌سالاری به عنوان یک اصل در حاکمیت اسلامی است و نباید آن را دچار خدشه و مشکل کرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: مجرای اعمال حاکمیت، رای و نظر مردم از طریق انتخابات خواهد بود از جمله انتخابات خبرگان رهبری که مهمترین عنصر حکمرانی را در نظام اسلامی تعیین و در درجه دوم انتخابات ریاست جمهوری که بخش عمده ای از امور کشور در این حوزه اتفاق می افتد و بعد از آن نمایندگان مجلس و قانون گذاری و  در بعد محلی انتخابات شوراها که حاکی از اهمیت انتخابات و رای مردم است.

خادمی عنوان کرد: همزمانی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی به نوعی باعث شده یک انتخابات کاملا ملی را با یک انتخابات سطح محلی همزمان برگزار کنیم به طوری که ریاست جمهوری یک جایگاه بسیار مهم و تعیین کننده است و این موضوع به قدرت رای و پشتوانه مردم هم در بعد بین‌المللی و هم در بعد داخلی بستگی دارد.

وی بیان کرد: انتخابات شوراها محلی ترین نوع انتخاباتی است که به اصل مردم سالاری در قانون اساسی برمی گردد و مسائل مربوط به اداره شهرها و اداره روستاها و حاکمیت مردم در آن مربوط می شود و اینکه چه افرادی در این منصب  قرار گیرند و میزان مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی به چه میزان است در نقش نهایی آن ها موثر است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: تمهید شرایط لازم و آمادگی قبل از انتخابات  از جمله تشکیل هیئت‌های اجرایی و نظارت پیش بینی امکانات و تجهیزات مورد نیاز شعب و… از جمله  مهمترین بخش انتخابات است که در استان لرستان این مهم به خوبی انجام شده و مردم می‌توانند فردا با خیال راحت رای خود را به صندوق بیندازند و در سرنوشت خود مشارکت کنند.

خادمی بیان کرد: روز انتخابات در استان لرستان ۵۰ هزار نفر مشغول برگزاری انتخابات هستند که در کشور این رقم به دو میلیون نفر می‌رسد و پشتیبانی و تامین ملزومات کار سنگینی است که با تأمین مایحتاج لازم مسیر برای رای دهی مردم فراهم شده است، همچنین در بحث شمارش و اعلام نتایج پس از برگزاری انتخابات برنامه و تدارک لازم به خوبی انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: از جمله اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با بیماری کرونا و کاهش تراکم در حوزه های رای گیری افزایش تعداد شعب اخذ رای به تعداد ۱۰۰ شعبه در استان است که این میزان از هزار و ۷۷۰ شعبه  به هزار و ۸۷۰ شعبه در انتخابات اخیر رسیده است.

استاندار لرستان اظهار داشت: به کاندیداهای محترم و هواداران آنها توصیه می شود پس از پایان مهلت تبلیغات و در روز انتخابات از رفتارهای غیر قانونی خودداری کنند و در صورت مشاهده برخورد لازم به عمل خواهد آمد.

خادمی گفت: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مرکز استان و شهرستان های بروجرد، کوهدشت و پلدختر به صورت الکترونیک برگزار می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1744084
ارسال نظر
نظرات