شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1400/03/30 شناسه خبر: 1745046

مرگ حداقل ۱۵ نفر در شهر مرزی مکزیک با آمریکا

مرگ حداقل ۱۵ نفر در شهر مرزی مکزیک با آمریکا
همزمان با ادامه فشارها جمهوری‌خواهان به دولت جو بایدن در قبال مهاجران، حداقل ۱۵ نفر بر اثر تیراندازی در شهر مرزی «رِینوسا» مکزیک با آمریکا کشته شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی که فشارهای سیاستمداران جمهوری‌خواه به دولت جو بایدن درباره وضعیت مرز جنوبی آمریکا و حضور مهاجران غیرقانونی ادامه دارد، تیراندازی مرگبار در شهر مرزی مکزیک خبرساز شده است.

رسانه‌های آمریکایی و مکزیکی خبر دادند، روز شنبه (دیروز) حداقل ۱۵ نفر بر اثر تیراندازی افراد مسلح خودرو سوار در چند منطقه شهر مرزی «رِینوسا» مکزیک با آمریکا کشته شدند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، «تامااولیپاس» خبرگزاری دولتی مکزیک  در یک بیانیه خبر داد که حملات روز گذشته کمی پس از ساعت ۱۲ ظهر به چند منطقه در شرق رِینوسا صورت گرفت؛ شهری که با شهر مک آلن در ایالت تگزاس آمریکا هم مرز است.
 
بنا بر گزارش خبرگزاری دولتی مکزیک، یکی از این حملات به نیروهای پلیس در نزدیکی پل مرزی مکزیک با آمریکا انجام شد و در نتیجه آن یک نفر کشته شد.
 
مقام‌های مکزیک با اعزام نیروهای ارتش، گارد ملی، پلیس ایالتی و دیگر نهادها به رِینوسا به حملات روز گذشته افراد مسلح پاسخ دادند.
 
بنا بر اعلام مسئولان مکزیکی، نیروهای دولتی و نظامی یک نفر که دو زن را ربوده بود، دستگیر کردند و همچنین سه خودرو را توقیف کردند.
 
«ماکی اشتر اوریتز دومینیگوئز» شهردار رِینوسا از آغاز روند رسیدگی قضایی و محاکمه فرد دستگیر شده خبر داد اما به ملیت او اشاره ای نکرد.
 
بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، طی سال‌های گذشته اعضای باند خلافکار موسوم به «کارتل خلیج» (Gulf Cartel) در این منطقه فعال بوده‌اند اما اخیرا اعضای این باند دچار اختلاف شده و به دسته‌های کوچکتر تبدیل شده‌اند.
 
وقوع تیراندازی مرگبار در شهر مرزی مکزیک در شرایطی خبرساز شده که طی ماه‌های اخیر، بحران در مرز جنوبی آمریکا و وضعیت ناگوار مهاجران و پناهجویان واکنش‌های داخلی و بین‌المللی بسیایر را به دنبال داشته است.
 
مخالفان جمهوری‌خواه دولت دموکرات جو بایدن ضمن انتقاد از مواضع مهاجرتی این دولت و تاثیرات آن بر هجوم مهاجران غیرقانونی به آمریکا، این دولت را به ایجاد ناامنی در کشور متهم کرده‌اند.
 
مخالفان جمهوری‌خواه دولت بایدن همچنین بارها به او و کامالا هریس معاون رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل بازدید نکردن از مرز جنوبی این کشور تاخته‌اند.
 
بایدن در ابتدای آغاز به کار به عنوان رئیس‌جمهور، کامالا هریس معاون خود را به عنوان مسئول حل و فصل بحران در مرز جنوبی کشور تعیین کرد اما به گفته مخالفان این دولت، نه بایدن و نه هریس تاکنون حتی یک بار هم از مرز دیدن نکرده‌اند.
 
هفته گذشته در خبرها آمده بود که رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه انتقادهای جمهوری‌خواهان از امنیت مرز جنوبی این کشور و سیاست‌های مهاجرتی بایدن اعلام کرد در روزهای آینده به مرز آمریکا و مکزیک می‌رود.
 
«دونالد ترامپ» که در دولت سابق آمریکا اقدام به ساخت دیوار مرزی با مکزیک کرد و مواضع سخت مهاجرتی در پیش گرفته بود، در بیانیه‌ اخیر خود اعلام کرد به دعوت «گرگ ابوت» فرماندار جمهوری‌خواه تگزاس برای بازدید از مرز جنوبی به این مناطق می‌رود.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1745046
ارسال نظر
نظرات