شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1400/03/31 شناسه خبر: 1745319
جانشین سازمان بسیج اساتید استان کرمان مطرح کرد؛

شهید چمران؛ نمادی از انسان خود ساخته کامل است/ برگزاری بیش از ۱۰۰ سمینار بصیرتی از ابتدا سال توسط سازمان

شهید چمران؛ نمادی از انسان خود ساخته کامل است/ برگزاری بیش از ۱۰۰ سمینار بصیرتی از ابتدا سال توسط سازمان
عیسی مرادی گفت: شهید چمران، نمادی از انسان خود ساخته کامل است که در مسائل سیاسی، عرفانی، اعتقادی و علمی شخصیتی تراز و در اوج است و اگر اساتید ما بخواهند از هر نظر رشد داشته باشند کافی است به شخصیت شهید چمران نظر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عیسی مرادی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به ۳۱ خرداد ماه، سالروز شهادت شهید چمران گفت: شهید چمران شخصیتی تراز است که نظیر ندارد؛ خودسازی که ایشان در زمینه عرفان، مجاهدت، خودشناسی، خدا شناسی داشت، شهید چرمان را به شخصیت تراز تبدیل کرد.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان کرمان ادامه داد: شهید چمران، فردی بود که در بزرگترین کشور دنیا، بالاترین امکانات برای او فراهم بود و در بهترین دانشگاه ها و پژوهشگاه ها مسئولیت داشت؛ اما برای احیا دنی خدا و کمک به مظلومین پا به عرصه جهاد گذاشت و او قبل از آنکه پا به عرصه جهاد اصغر بگذارد، در عرصه جهاد اکبر گام برداشته و خودسازی کرده بود.

وی ابراز کرد: شهید چمران، نمادی از انسان خود ساخته کامل است که در مسائل سیاسی، عرفانی، اعتقادی و علمی شخصیتی تراز و در اوج است و اگر اساتید ما بخواهند از هر نظر رشد داشته باشند کافی است به شخصیت شهید چمران نظر کنند.

مرادی بیان کرد: نامگذاری روز شهادت شهید چمران به نام روز بسیج اساتید بسیار مناسب و مایه تمسک اساتید است که بتوانند برای رشد خود به شخصیت شهید چمران نگاه بیاندازند، شخصیتی که در تمام ابعاد رشد کرده است.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان کرمان با بیان اینکه برخی از اساتید بسیجی در زمینه های مختلف اعم از محرومیت زدایی، جهاد علمی و غیره پا به عرصه گذاشته اند و بدون هیچ چشم داشتی در زمینه های علمی فعالیت می کنند، اظهار کرد: سازمان وظایف قانونی به عهده دارد و ما نیز برای ایجاد دولت انقلابی و حزب الهی، اساتید بسیجی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات چندین تجمع را در جوار مزار شریف سپهبد شهید سلیمانی داشته اند.

وی با اشاره به اینکه به منظور تبیین مکتب حاج قاسم توانستیم ارتباط نزدیک بین حوزه و دانشگاه را ایجاد کنیم، عنوان کرد: اساتید ما می توانند در تقویت روحیه ایثار، همکاری در جهت شناخت تهاجم فرهنگی برای دانشجویان و سایر اقشار جامعه اثر گذار باشند و از ابتدای سال توانستیم بیش از ۱۰۰ سمینار بصیرت افزایی و روشنگری با حضور اساتید داشته باشیم.

مرادی ضمن اشاره به برگزاری حلقه های صالحین در کانون های بسیج اساتید در سطح استان، تصریح کرد: برگزاری این حلقه ها در راستای معرفت افزایی و مسائل اعتقادی اساتید تأثیر گذار است.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان کرمان با بیان اینکه سازمان با برخی از اقشار بسیج همچون دانشجویی، مهندسین، متخصصین و غیره همکاری دارد، افزود: نهضت جنبش اساتید که از سال گذشته شکل گرفته استف ادامه دارد.

وی گفت: در هر کانون سازمان بسیج اساتید استان، یک تیم مسئله محور تشکیل شده است که وظیفه آن احصا مشکلات موجود در سطح کانون، دانشگاه و شهرستان است و برای حل مشکلات نیز راهکار ارائه داده می شود.

مردای در پایان با بیان اینکه طرح مطالبات مشترک اساتید مسلمان در مجامع بین المللی مطرح شده است، خاطر نشان کرد: در این طرح خواسته های اساتید مسلمان و آزادی خواه مورد شناسایی قرار گرفته و گردآوری می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1745319
ارسال نظر
نظرات