شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 1400/04/01 شناسه خبر: 1745508
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

سیلی به جمهوریت نظام راهکار اصلاح طلبان برای رسیدن به قدرت

سیلی به جمهوریت نظام راهکار اصلاح طلبان برای رسیدن به قدرت
ذبیح الله سالخورده گفت: اصلاح طلبان با جمهوریت نظام اسلامی به قدرت می رسند، اما هر زمان رویکردی مردمی ندارند تلاش می کنند با روزنامه های زنجیره ای و‌ معاند به جمهوریت نظام سیلی بزنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ذبیح الله سالخورده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی هر فرد که طبقه های بالای نظام را در مسولیتی گذرانده باشد، اصل تفکیک قوا را به خوبی لمس کرده است و می داند که قانون اساسی در ایران قدرت را به درستی تقسیم کرده است.

وی افزود:  از دلایل این تقسیم جلوگیری از فساد و دیکتاتوری است، چرا که تجمیع همه قدرت‌ها در  یک قوا امکان فساد سیستماتیک را افزایش خواهد داد، این از حسن های نظام جمهوری اسلامی است.

 این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: قوه مجریه از اساسی ترین قوای نظام جمهوری اسلامی و وظیفه آن  اجرای قوانین سیاسی، اجتماعی همچنین تحرک و‌ پویایی اقتصادی است.

سالخورده تاکید کرد: حال آیا اقتصاد و صنعت جمهوری اسلامی طی سه و پنج سال حاکمیت اصلاحات متحول شده است؟

وی یادآور شد: اصلاح طلبان طی چهل و سه سال گذشته، بیش از  ۳۴ سال حاکمیت بر قوه مجریه و  اقتصاد ایران، از منتقدین سرسخت وضعیت اقتصادی موجود بوده اند، یعنی خود تخریبی و خود انتقادی یا به قول زاکانی پرویی نجومی! اصلاح طلبان معیشت مردم را به حد فلاکت می رسانند سپس طلبکار می شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: این حزب سهام دار بزرگ کاندیداهای پوششی از دولت میرحسین موسوی تا شیخ حسن روحانی بوده اند، اما کاندیدای دیگر را متهم به پوششی می کنند.

سالخورده اذعان کرد: بازی های سیاسی را در صورتی ادامه می دهند که اوضاع صد در صد به نفع آنها باشد، هر زمان مردم از آنها روی برمی گردانند تلاش می کنند  زیر میز بازی بزنند و استاد رقیب هراسی هستند.

وی ادامه داد: با جمهوریت نظام اسلامی به قدرت می رسند، اما هر زمان رویکردی مردمی ندارند تلاش می کنند با روزنامه های زنجیره ای و‌ معاند به جمهوریت نظام  سیلی بزنند.

این کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد: اصلاح طلبان با سنگر گرفتن پشت کاندیدای پوششی اعتدال، شیخ حسن روحانی به قدرت رسیدن اما رادیکال ترین دولت تاریخ بودند که شعارهای و رفتارهای ساختار شکنانه داشتند، با ابزارها و ساختارهای درونی نظام به قدرت می رسند سپس طلبکار حاکمیت می شوند.

سالخورده در پایان خاطرنشان کرد: حال در سال ۱۴۰۰ سخت ترین سیلی را از طرف مردم دریافت کردند به طوری که کاندیدای اصلاحات پایین تر از محسن رضایی و آرا باطله قرار گرفت و  در واقع از طرف مردم به شدیدترین وضع ممکن تحقیر سیاسی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1745508
ارسال نظر
نظرات