شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1400/04/01 شناسه خبر: 1745539
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

اختصاص بیش از ۹۸ هزار دُز واکسن کرونا به کردستان/ آغاز تزریق مرحله دوم واکسن در روزهای آتی

اختصاص بیش از ۹۸ هزار دُز واکسن کرونا به کردستان/ آغاز تزریق مرحله دوم واکسن در روزهای آتی
دکتر ابراهیم قادری گفت: تاکنون ۹۸ هزار و ۶۶۶ دُز واکسن کرونا به استان اختصاص یافته که از این تعداد، ۸۰ درصد آن به گروه‌های هدف تزریق شده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دکتر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،با اشاره به آخرین وضعیت تزریق و دریافت واکسن کرونا در استان اظهار کرد: تاکنون ۱۲ پارت واکسن علیه این ویروس به استان اختصاص یافته و برای گروه‌های در معرض خطر تزریق شده است.

وی درصد پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان را ۹۱ درصد اعلام کرد و گفت: تا کنون ۵۹ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده اند.
 
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: تاکنون ۹۸ هزار و ۶۶۶ دُز واکسن کرونا به استان اختصاص یافته که از این مقدار ۸۰ درصد آن به گروه‌های هدف تزریق شده است.
 
دکتر قادری با بیان اینکه در حال حاضر ۷۸ هزار دُز واکسن در نوبت اول و دوم به جامعه هدف تزریق شده است افزود: از این تعداد ۶۵ هزار و ۸۹ نفر در مرحله اول و ۱۳ هزار و ۳۰۸ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه در روز‌های آتی برای تزریق دُز دوم اقدام می شود، ادامه داد: با فاصله افتادن بین تزریق دُز اول و دوم واکسن کرونا، اثر بخشی آن کاهش نخواهد یافت.
 
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به دریافت کنندگان مرحله اول واکسن کرونا اظهار کرد: منتظر ارسال پیامک برای تزریق دُز دوم واکسن باشید.
 
دکتر قادری تاکید کرد: مردم اکیداً از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی پرهیز نمایند و منتظر اطلاع‌رسانی از سوی مجموعه سلامت استان کردستان باشند.
 
وی با بیان اینکه کاهش آماربستری و جانباختگان ناشی از کرونا نشان‌دهنده خاموشی بیماری نیست، از شهروندان درخواست کرد با مجموعه کادر بهداشت و درمان همکاری نموده تا با رعایت پروتکل‌ها و پوشش همگانی واکسیناسیون زنجیره این بیماری قطع شود.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1745539
ارسال نظر
نظرات