شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1400/04/05 شناسه خبر: 1746635
مدیرکل دادگستری استان خبرداد؛

دادگستری گلستان رتبه سوم استفاده از فناوری در کشور

دادگستری گلستان رتبه سوم استفاده از فناوری در کشور
هاشمیان گفت: در جدیدترین ارزشیابی کشوری، دادگستری استان رتبه سوم استفاده از فناوری در فرآیندهای قضایی را کسب کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ هادی هاشمیان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارزشیابی و رده بندی دادگستری‌ها با شاخص استفاده از فناوری در جلسه امروز که به صورت ویدئو کنفرانسی با رئیس قوه‌قضاییه داشتیم اعلام شد.

مدیرکل دادگستری گلستان به یکی از خدمات فراگیر قضایی در استان اشاره کرد و گفت:  درخواست‌ صدور گواهی سوء پیشینه بیش از دیگر درخواست‌ها است و افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه عدل ایران درخواست‌های خود را ثبت و همان روز پاسخ خود را دریافت کنند که  بیش از ۹۰ درصد درخواست‌ها، همان روز پاسخ داده می‌شود.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان هم  گفت: افراد می‌توانند از طریق برنامه عدالت همراه و نصب آن روی گوشی، مواردی مانند درخواست گواهی سوء پیشنیه را با گوشی تلفن همراه انجام دهند.
حجت الاسلام سیدمحسن رسولی ادامه داد: استفاده از فناوری در شرایط کرونایی کار را برای مردم آسان می کند و رضایت آنان را در پی دارد.

رسولی  گفت: بر اساس ارزشیابی‌هایی که به صورت روزانه ثبت و پایان هر ماه اعلام می‌شود حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم از خدمات الکترونیک دادگستری گلستان رضایت دارند.

امروز همچنین ۵ طرح عمرانی دادگستری گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس قوه قضاییه افتتاح شد.

معاون مالی پشتیبانی و رفاه دادگستری، گلستان گفت: طرح توسعه فضای اداری دادگستری مینودشت به مساحت ۴۰۰ مترمربع و افزایش بنای دادگاه کمالان با مساحت ۴۰۰ مترمربع و هزینه ۳ میلیارد تومان از طرح های افتتاحی امروز بود.

حسن ثناگو افزود: امروز همچنین سالن اجتماعات اداره کل دادگستری و دادگستری های رامیان و علی آبادکتول  با هزینه در مجموع ۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1746635
ارسال نظر
نظرات