شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 17:25 منتشر شده در مورخ: 1400/04/05 شناسه خبر: 1746697
نماینده مردم تهران در مجلس:

رئیس جمهور منتخب چابک‌سازی دولت را پیگیری کند

رئیس جمهور منتخب چابک‌سازی دولت را پیگیری کند
نماینده مردم تهران در مجلس یکی از اولویت‌های کاری رئیس جمهور منتخب را چابک‌سازی دولت دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که دولت سیزدهم در شرایط بسیار خاصی شروع به‌کار می‌کند، اظهار داشت: دولت آینده باید تمام مشکلات کشور را بشناسد و به‌صورت جهادی کار کند. همچنین دیگر فرآیندهای بوروکراسی و افکار بروکراتیک نتیجه‌ای در پی ندارد و به بهبود وضعیت حاکم در کشور کمک نمی‌کند؛ دراین‌صورت باید برای چهار سال آینده ساختارهای موجود در کشور را به‌صورت جهادی تغییر داد؛ زیرا مشکلات بسیاری در وزارت‌خانه‌ها و ارگان‌های مختلف وجود داردکه باید رفع شوند.  

وی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات موجود در کشور را انباشته شدن قوانین دانست و با ابراز تأسف گفت: متأسفانه همانند یک کارخانه که وظیفه دارد روزانه تعداد مشخصی کفش تولید کند ما نیز هروز در حال تصویب و افزایش قوانین دست‌وپا گیر در کشور هستیم. تقریباً ۱۲هزار قانون درمجلس تصویب شده که حدوداً با ۲۰۰ قانون مستحکم و جامع از میان آن‌ها می‌توان کشور را اداره کرد. نیمی از این قوانین برای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و مابقی آن‌ها مربوط به بعد انقلاب است؛ در صورتی‌که ما معتقدیم به قوانینی که کار مدیران را کُند می‌کند، نیازی نیست. اکنون با وجود مشکلات بسیار، همه مدیران اجرایی را مسئول بی‌نظمی‌ها می‌دانند؛ در صورتی که تکثر قوانین دست آن‌ها را بسته است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به اولویت‌های کاری دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم اولویت‌های بسیار مهم و کلیدی پیش روی خود دارد که با پرداختن و اصلاح برخی از آن‌ها می‌تواند اثرات مفیدی برای کشور داشته باشد. یکی از این اولویت‌ها، رسیدگی و کنترل عملکرد بانک‌هاست؛ زیرا بخش عمده‌ای از پول کشور در جیب اکثر بانک‌ها بوده و با استفاده از آن اقداماتی را انجام می‌دهند که به ضرر واحدهای تولیدی و اقشار جامعه است. از این سو بانک‌ها  با سودهای کلانی که از واحدهای تولیدی و مردم دریافت می‌کنند یکی از بزرگ‌ترین موانع برای تولیدکنندگان هستند.
 
وی یکی دیگر از اولویت‌های دولت سیزدهم را چابک‌سازی دولت دانست و در این رابطه بیان داشت: بیشترین درآمد نفتی کشور خرج پرداخت حقوق کارمندان دولت می‌شود و اتفاق خوبی برای اقتصاد کشور نیست. در نتیجه اصلاح ساختارهای فعلی که موجب بروز مشکلات می‌شوند باید یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم باشد و مجلس شورای اسلامی نیز از دولت در این زمینه حمایت و به او کمک خواهد کرد.
 
حجت‌الاسلام تقوی در پایان تصریح کرد: اقتصاد کشور و نیز معیشت مردم دچار مشکلات متعددی شده که دولت آینده می‌تواند با به‌کارگیری امکاناتی که در حوزه‌های صنعت و کشاورزی وجود دارد، بسیاری از مشکلات مردم را حل و بار سنگین معیشت را از دوش مردم بردارد.
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1746697
ارسال نظر
نظرات