شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 16:41 منتشر شده در مورخ: 1400/04/06 شناسه خبر: 1746969
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

ساماندهی استخدامی‌ها، مطالبه معلمان از دولت سیزدهم

ساماندهی استخدامی‌ها، مطالبه معلمان از دولت سیزدهم
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: ساماندهی جذب و استخدام نیروهای آموزش و پرورش یکی از مطالبات اصلی معلمان از دولت سیزدهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امانقلیچ شادمهر در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که دولت سیزدهم در حوزه فرهنگی باید در اولویت کاری داشته باشد، تعیین تکلیف روند استخدامی نیروهای آموزش و پرورش است.

وی با انتقاد از عدم ساماندهی و تعیین تکلیف روند استخدامی نیروهای آموزش و پرورش، گفت: معتقدم دولت باید یک بار برای همیشه منشور و قانون روشنی را برای نحوه جذب و استخدام این نیروها اعم از حق‌التدریسی‌ها، معلمان نهضت سوادآموزی، پیش‌دبستانی‌ها و نیروهای خرید خدمت تعیین کند.
 
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به نبود امنیت شغلی و سرگردانی این دسته از نیروهای شاغل در بدنه آموزش و پرورش، عنوان کرد: باید رویه و شیوه واحدی برای جذب و استخدام این افراد اتخاذ شده و این مشکل دیرینه برای همیشه حل و فصل شود.
 
وی اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را از دیگر مطالبات فرهنگیان از دولت سیزدهم برشمرد و افزود: البته با پیگیری‌های فراوان نمایندگان این طرح مراحل نهایی شدن را سپری کرده و امسال اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومانی برای آ «مصوب شده است.
 
شادمهر تاکید کرد: البته اجرای طرح رتبه‌بندی با میزان اعتبار منظور شده برای امسال عملا قابلیت اجرایی ندارد، مگر آنکه منابع بودجه‌ای برای این منظور افزایش یافته و شرایط به گونه‌ای فراهم شود که رتبه‌بندی در ۱۴۰۰ اجرایی شود.
 
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دولت می‌بایست با بسترسازی برای اجرای طرح رتبه‌بندی و رسیدگی به معیشت معلمان، شرایط را برای حفَظ جایگاه، شان و کرامت معلمان فراهم کند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به چالش‌های پیش روی برگزاری کنکور در کشور اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه فعالیت موسسات آموزشی رانت بزرگی را در بستر برگزاری کنکور ایجاد کرده که دولت باید به مقابله با آن بپردازد.
 
شادمهر تصریح کرد: معتقدم می‌بایست شیوه درستی برای برگزاری کنکور در کشور اتخاذ و اجرایی و بساط درآمدهای هنگفت و نجومی موسسات آموزشی برچیده شود.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1746969
ارسال نظر
نظرات