شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:25 منتشر شده در مورخ: 1400/04/07 شناسه خبر: 1747118
نماینده مردم قزوین در مجلس:

دولت جدید نمی‌تواند معجزه کند/ روحانی باید پاسخگوی خلأ غیبت یک ساله‌اش در مجلس باشد

دولت جدید نمی‌تواند معجزه کند/ روحانی باید پاسخگوی خلأ غیبت یک ساله‌اش در مجلس باشد
فاطمه محمدبیگی گفت: دولت آینده به دلیل وجود معضلات معیشتی فراوان ناشی از تحریم‌ها و بی‌کفایتی دولت تدبیر و امید، نمی‌تواند معجزه کند و عملا دو سه سالی با چالش‌های فراوانی روبرو خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه محمدبیگی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، در خصوص تعامل مجلس با رئیس جمهور منتخب مردم گفت: رئیس جمهور فعلی اختلاف فاز جدی با مجلس داشت، هر گاه وی به مجلس دعوت می‌شد تا برای حل مشکلات و معضلات حاضر شده و با نمایندگان همفکری کند، قبول نمی‌کرد.

وی افزود: در موارد متعدد از جمله، موضوعات ستاد ملی کرونا، بحث‌های معیشتی، اوضاع بازار، آشفتگی بورس، کنترل تورم، مهار گرانی‌ها، مسائل مهم سیاسی کشور، روحانی، غایب همیشگی جلسات میان دولت و مجلس بود.

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: در سوالاتی که مطرح شده توسط نمایندگان و تذکراتی که به وی داده شده، هیچگاه پاسخی از روحانی به ما نرسیده و نهایتا از طریق مشاور حقوقی و پارلمانی وی، یکی دو پالس ضعیف به مجلس رسیده است و حتی در جریان تحویل بودجه به مجلس که باید توسط رئیس جمهور تقدیم می‌شد نیز در مجلس حاضر نشد.

وی ابراز کرد: با وجود تلخی‌هایی که روحانی در تعامل خود با مجلس به جای گذاشت، این بداخلاقی‌ها باعث نشد مجلس امید و انتظار از فعالیت‌های خود باز بماند و تلاش کرد تمام وظایف خود را با قدرت و تعهد به انجام برساند و به ناچار با وزرا و معاونین رئیس جمهور ارتباط گرفت.

بی‌توجهی روحانی به قانون بی‌پاسخ نمی‌ماند

این مقام مسئول تاکید کرد: روحانی باید پاسخگوی خلا عدم حضور یکساله‌اش در مجلس باشد و بی‌توجهی وی به لحاظ قانونی بی‌پاسخ نخواهد ماند و نباید تصور کند پس از اتمام دوره ریاست جمهوری، از پیگیری نمایندگان ملت رها خواهد شد.

وی تصریح کرد: در دولت آینده، با اراده آهنین و عزم راسخی که از آیت الله رئیسی در اجرای سیاست‌های کلی نظام سراغ داریم و با توجه به عهد ایشان در بکارگیری نخبگان کشور برای حل مشکلات موجود، خوش بینانه امیدواریم رابطه‌ای سرشار از برادری و تعامل میان دولت و مجلس برقرار شود.

این نماینده مجلس عنوان کرد: مجلس هم برای تعامل با دولت جدید برنامه‌های مختلفی در دستور کار دارد تا برای حل معضلات اساسی مردم با سرعت، دقت، اولویت‌بندی عمل کرده و تا حدودی بتواند ناکارآمدی‌های موجود را با تلاشی مضاعف در کنار دولت جدید حل و فصل کنیم.

محمدبیگی در رابطه با انتظار مردم مبنی بر جبران تمام کاستی‌ها توسط دولت جدید بیان کرد: روی کار آمدن دولت جدید، آغاز یک راه جدید است؛ دولت آینده به دلیل وجود معضلات معیشتی فراوان ناشی از تحریم‌ها و بی‌کفایتی دولت تدبیر و امید، نمی‌تواند معجزه کند و عملا دو سه سالی با چالش‌های فراوانی روبرو خواهد بود.

وی افزود: اینکه انتظار داشته باشیم معضلاتی که طی 8 سال بی‌تدبیری ایجاد شده، یک شبه رفع شود، امکان‌پذیر نیست اما با همکاری ویژه ای که بین سران قوا در دولت آینده صورت خواهد گرفت امید است بتوانیم مشکلات و موانع زیادی را رفع کنیم و طبق شناخت ما از مردم، ملت ما با تعریف انتظارات منطقی از دولت، صبورانه پیگیر مطالبات خود خواهند بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1747118
ارسال نظر
نظرات