شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:00 منتشر شده در مورخ: 1400/04/07 شناسه خبر: 1747157
بازار خوراک مردم کرمان زیر دست و پای قوانین اجرا نشده؛

بازار مظفری شب‌ها تبدیل به زباله‌دان فروشندگان می شود

بازار مظفری شب‌ها تبدیل به زباله‌دان فروشندگان می شود
بازار میوه و تره بار کرمان به دلیل اینکه قانون بازدارنده ای برای آن وجود ندارد فروشندگان هیچگونه ترسی از رعایت ضوابط و قوانین نداشته و ندارند، بازار مظفری انگار همانند بافت قدیمش تاریخی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ بازار میوه و تره بار کرمان به دلیل اینکه قانون بازدارنده ای برای آن وجود ندارد فروشندگان هیچگونه ترسی از رعایت ضوابط و قوانین نداشته و ندارند، بازار مظفری انگار همانند بافت قدیمش تاریخی شده است.

فروشندگان با صدای بلند فریاد می زنند تا برای فروش جنس خود مشتری جذب کنند، هر کدام چیزی می گوید، یکی فریاد می زند، گوجه محلی قرمز و تو سرخ داریم، یکی دیگر آلو آلو بدو بیا آلو سیاه حراج شد، دیگری انبه قلمی داریم ارزان شد، خربزه مشهدی رسید و اینکه این صداها به حدی ناهنجار و گوش خراش است که علاوه بر اینکه آلودگی صوتی ایجاد می کند باعث رنجش میهمانانی که به کرمان سفر می کنند نیز می شود که بارها به این وضع اعتراض کرده اند، اما گوش شنوایی در این زمینه وجود ندارد.

متاسفانه گاهی اوقات درگیری های لفظی بین خود فروشندگان نیز ایجاد می شود که جو و فضای بازار را بسیار رنجش آور می کند.

نه تنها پروتکل های بهداشتی در این محل رعایت نمی شود که حتی فروشندگان و مغازه داران به بهداشت محیط نیز توجهی نشان نمی دهند، اکثر آنها ماسک نمی زنند و با همان دستان آلوده در حال خوردن میوه نشسته و یا مواد غذایی هستند.

ساعت از ۹ گذشته بود به بازار سرکی کشیدم هنوز تعداد زیادی از مغازه ها باز و مشغول فروش اجناس خود بودند، برخی هم در حال جمع کردن بساط و تعطیل کردن مغازه بودند، در این میان تعدادی از زنان و مردانی را دیدم که در حال جمع کردن میوه های پلاسیده اطراف مغازه ها هستند، اما متاسفانه تنها چیزی که زیاد به چشم می خورد آشغالی بود که وسط راهرو بازار پهن شده بود و  وضع اسفناکی را درست کرده بود.

به نظر شما چه کسی باید پاسخگوی این اوضاع برآشفته شب و روز بازار باشد؟

البته به عقیده من در ابتدا اتاق اصناف و اتحادیه های ذیربط باید در این رابطه توجیه شوند و سپس فروشندگان را در تمامی موارد آموزش دهند علی الخصوص در زمینه فرهنگ مشتری مداری و خوشرویی و  رعایت بهداشت فردی و محیط.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1747157
ارسال نظر
نظرات