شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1400/04/07 شناسه خبر: 1747257
عضوشورای فقهای شورای نگهبان:

آمریکایی ها منبع ناامنی در دنیا هستند

آمریکایی ها منبع ناامنی در دنیا هستند
عضوشورای فقهای شورای نگهبان گفت: مسئولان آمریکایی و دولتمردان آمریکایی به معنای دقیق کلمه وحشی هستند، هر جا سخن از نا امنی است آنجا پای آمریکایی‌ها وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایلام بیدار ،  آیت الله "سید احمد خاتمی"،  روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای فاجعه هفتم تیرماه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام، اظهار کرد: بزرگ مردان و بزرگ زنان استان ایلام با حضور ۶۳ درصدی خود در انتخابات ۲۸ خرداد مایه فخر نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه ایلام افتخارات فراوانی دارد، ابراز کرد: شما مردم استان ایلام قبل از ملت بزرگ ایران در ۲۴ شهریور جنگ را تجربه کردید و قهرمانانه با جلوداری عالم مجاهد مرحوم آیت الله حیدری ایلامی ایستادند و در برابر دشمن بعثی دفاع کردید، شما مایه دلگرمی نظام اسلامی هستید.

آیت الله خاتمی یادآور شد: شما حجت الاسلام تعمیرکار را داشته آید که یک سال زندان و سه سال تبعید بافق کرمان و هشت ماه تبعید در جاهای دیگر در قبل از انقلاب اسلامی و در دوران رژیم پهلوی در سوابق خود دارد و این به معنای جهاد بزرگ است.

عضوشورای فقهای شورای نگهبان بیان کرد: مردم استان ایلام سه هزار شهید و ۳۳۱ آزاده بزرگ را تقدیم آرمان‌های مقدس نظام اسلامی کرده است، این مجلس بزرگ هم به مناسبت شهادت هفتاد و دو ستاره آسمان فروزان خدمت برگزار شده است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نام خوبی بر این هفته گذاشته‌اند، این هفته، هفته افشای نقض حقوق بشر آمریکایی است، در ششم تیر در مسجد ابوذر تهران در حین سخنرانی مقام معظم رهبری، ایادی منافقین بمب کار گذاشتند تا این امید و چراغ صراط مستقیم را از ما بگیرند اما خدا خواست که این امید برای این ملت بماند.

وی تصریح کرد: دوازده تیر ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس شلیک کرد و ۶۶ کودک در این هواپیما کشته شد و این تنها گوشه‌ای از جنایات آمریکایی‌ها ملت ایران است.

آیت الله خاتمی یادآور شد: مسئولان آمریکایی و دولتمردان آمریکایی به معنای دقیق کلمه وحشی هستند، هر جا سخن از وحشی گری است آنجا پای آمریکایی‌ها وجود دارد، اگر سخن از ناامنی در افغانستان است آنجا پای آمریکا است و آمریکایی‌ها بر آن هستند که داعش را در افغانستان احیا کند و پایگاهی برای حمایت خود درست کنند.

عضو هیئت رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری گفت: ژن سردمداران آمریکایی‌ها با ریختن خون بی‌گناهان شکل گرفته است، این ساده لوحی است که کسانی حل مشکلات مردم را در سایه مذاکره با آمریکا می‌جویند، این آمریکا کسانی نیستند که دلشان به حال ملت سوخته باشد آنها نمی‌خواهند گره از کار مردم باز شود.

وی اظهار کرد: واقعاً تحریف واژه‌ها موج می‌زند، اتاق جنگ یمن در آمریکاست، این کشور هفت سال است که جنگی را بر مردم قهرمان یمن تحمیل کرده است و به کشتار مردم و کودکان و زنان بی گناه یمن پرداخته است، واقعاً این یک طنز بزرگ تاریخی است که این آمریکا دم از حقوق بشر بزند، آمریکایی که مردم خودش را می‌کشد، پلیس آمریکا در برابر چشم مردم فرد سیاهپوست را می‌کشد و هیچ واکنشی نسبت به آن ندارند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: ایران توی دهن حیثیت آمریکا زده است و خواهد زد، این نفرت مردم از آمریکا مبنای فطری و قرآنی دارد و از نگاه دین ما تبری حتی مقدم بر تولی است و سوره بقره در این خصوص اشاره کرده است، این نفرت ما از استکبار که امام راحل به ما آموخته است برگرفته از آموزه‌های قرآنی روایی و سیره ائمه اطهار علیهم السلام دارد.

عضو هیئت رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری افزود: از جلوه‌ها برجسته تولی ابراز عشق، همراهی، کمک و پشتیبانی شما مردم با نظام اسلامی است، مردم به همان اندازه که از دشمنان تبری دارند نسبت به نظام اسلامی تولی دارند.

وی با تاکید بر اینکه این انتخابات چند پیام داشت که اولین پیام آن، وفاداری به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با نظام اسلامی است، ابراز کرد: دشمنان التماس می‌کردند که مردم پای صندوق‌های رأی نیایند، اما مردم ما گوش نکردند و پای صندوق آمدند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: تمام آرزوی مسئولان ارشد نظام اسلامی در رأس مقام معظم رهبری این است که نظامی اسلامی داشته باشیم، احکام اسلام ناب در تمام کشور جاری شود، تمام مقصد ما مکتب ماست و تمام تلاش ما این است این اسلام ناب را زنده کنیم و شاکر خداوندیم.

عضو شورای فقهای شورای نگهبان گفت: اسلام ناب در زمان طاغوت قاچاق بود و کسی جرأت نداشت از اسلام ناب حرفی بزند، آنها با اسلامی که با نوکری آنها در برابر استکبار می‌ایستد مخالف بودند، با اسلامی که روح نهضت حسینی را بیان می‌کند، مخالف بودند، اما به یاری خداوند ناکام ماندند و به حمدالله قانون اساسی مبتنی بر اسلام در کشور جاری شد.

وی ادامه داد: مسئولان هم دردمند اسلام هستند اما هنوز تا رسیدن به قله نهایی راه طولانی در پیش داریم که با هدایت‌های مقام معظم رهبری و مسئولانی با مدیریت جهادی، مدیرانی که فرهنگشان فرهنگ ما می‌توانیم است، به آن آرمان‌ها و اهداف والا برسانیم.
 
انتهای پیام/ر

https://www.dana.ir/1747257
ارسال نظر
نظرات