شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1400/04/08 شناسه خبر: 1747470
پژمانفر در صحن مجلس:

روش آموزش غربی در مدارس غیردولتی/ هرچقدر بخواهند شهریه می‌گیرند

روش آموزش غربی در مدارس غیردولتی/ هرچقدر بخواهند شهریه می‌گیرند
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه اعطای مجوز مدارس مورد سوءاستفاده برخی جریان‌های سیاسی قرار گرفته است گفت: مدارس غیرانتفاعی از روش‌های متنوع که برگرفته از روش‌های غربی و بدون بومی سازی است استفاده می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی طی اخطار قانون اساسی اظهار داشت: مطابق با قانون اساسی باید شرایط آموزش رایگان در اختیار همه قرار گیرد اما برخی از افراد اعتقاد داشتند که می‌توان با کمک و مشارکت، مسائل آموزش را حل کرد و بر این اساس مدارس غیرانتفاعی ایجاد شد.

 
وی با اشاره به مشکلاتی که در مدارس غیرانتفاعی وجود دارد، گفت: تنوع در روش‌های آموزشی، یکی از مشکلات اساسی مدارس غیردولتی است و برخی از این آموزش‌ها به صورت دربست از کشورهای غربی آمده و بدون بومی‌سازی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.
 
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی، شهریه‌هایی است که از خانواده‌ها دریافت می‌شود و حداقل و حداکثر این شهریه‌ها مشخص نیست و مدیران این مدارس به بهانه‌های مختلف هر چقدر بخواهند از خانواده‌ها شهریه دریافت می‌کنند.
 
پژمانفر ادامه داد: با این وجود به معلمان مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی حقوق بسیار کمی، پرداخت و درواقع در مدارس غیردولتی شهریه زیادی دریافت می‌شود اما حقوق کمی به معلمان پرداخت می‌شود و این مسئله یکی از مشکلاتی است که باید حل و فصل شود.
 
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعطای مجوزها هم یکی از مسائلی است که امروز در آموزش و پرورش مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد، یکسری از جریانات سیاسی که در ادارات آموزش و پرورش حاکم می‌شوند، فقط به جریان‌های خودشان مجوز می‌دهند و این موضوع هم باید مرتفع شود.
 
وی تأکید کرد: باید مسائل مدارس غیرانتفاعی حل و فصل شود و مسئله فعلی ما صرفاً عنوان «مدرسه» نیست که بخواهیم راهکاری برای حل آن پیدا کنیم؛ ما «مدرسه در مسجد» هم داریم که یکی از افتخارات جمهوری اسلامی است.
 
قالیباف: مدارس غیرانتفاعی مطابق با قانون است
 
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این اخطار گفت: مدارس غیرانتفاعی مطابق با قانون ایجاد شده و به تصویب شورای نگهبان هم رسیده است. از سوی دیگر، ثبت‌نام در این مدارس به صورت داوطلبانه است و این مدارس مغایرتی با قانون اساسی ندارند.
 
وی ادامه داد: مهدکودک‌ها هم زیر نظر سازمان بهزیستی بودند که به صورت کامل به آموزش و پرورش منتقل شدند و در طرح مذکور هم این مسئله مورد تأکید قرار گرفته است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: درباره اعطای مجوزها هم که شما گفتید مشکلاتی وجود دارد، در این طرح راهکارهایی در نظر گرفته شده و قرار است اعطای مجوزها محدودتر شود. حتماً اشکالاتی به این طرح وارد است که در صورت تصویب کلیات، این طرح دو شوری می‌شود و مجدداً مفاد آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
https://www.dana.ir/1747470
ارسال نظر
نظرات