شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 22:11 منتشر شده در مورخ: 1400/04/08 شناسه خبر: 1747682
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

دیوان محاسبات مامور تهیه گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو مقابله با کرونا شد

دیوان محاسبات مامور تهیه گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو مقابله با کرونا شد
مفتح گفت: درخواست تفحص از نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مبارزه با بیماری کرونا با حضور مسئولان وزارت بهداشت بررسی و در دیوان محاسبات مامور تدوین گزارشی در این باره شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تشریج جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه 8 تیر) این کمیسیون اظهار داشت: در خواست تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و هزینه کرد مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا در نشست امروز این کمیسیون در دستور کار بود.

 
وی افزود: در این جلسه و به منظور بررسی تحقیق و تفحص مذکور تقوی‌نژاد معاون وزارت بهداشت، کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات و امیرآبادی‌فراهانی نماینده قم و نوروزی نماینده علی‌آباد کتول نمایندگان درخواست کننده، بررسی شد.
 
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اجازه مقام معظم رهبری برای مقابله با شیوع کرونا برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی تصریح کرد: طی این مدت تعدادی از نمایندگان نسبت به نحوه هزینه‌کرد این مبلغ انتقاداتی داشته‌اند که امروز مسئولان حاضر در جلسه توضیحاتی را در این مورد ارائه کردند.
 
به گزارش فارس، مفتح خاطرنشان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه در پایان جلسه بعد از استماع اظهارات نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص و دفاعیات مسئولان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات را مأمور به بررسی و تدوین گزارش جامعی از  نحوه اختصاص و هزینه کرد مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی کرد.
 
وی تاکید کرد: بعد از ارائه گزارش دیوان محاسبات به کمیسیون برنامه و بودجه، در صورت عدم اقناع نمایندگان درخواست کننده با درخواست تحقیق و تفحص موافقت کرده و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1747682
ارسال نظر
نظرات