شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1400/04/09 شناسه خبر: 1747740
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین مطرح کرد

بخش خصوصی باید به پروژه پردیس‌های سینمایی ورود پیدا کند

بخش خصوصی باید به پروژه پردیس‌های سینمایی ورود پیدا کند
محمدحسین اسماعیلی گفت: پردیس‌های سینمایی پروژه‌هایی است که بخش خصوص باید به آن ورود پیدا کند و درخواست دهد تا بتواند از تسهیلات دولتی استفاده کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، درباره اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی برای استان قزوین، اظهار کرد: با توجه به اینکه زیرساخت‌های فرهنگی استان بسیار ضعیف است به همین دلیل برای ساماندهی این موضوع، تصمیم به برنامه‌‌ریزی دقیق در این حوزه داریم.

وی افزود: برای ساماندهی حوزه فرهنگی و نیازهای موجود، زیرساخت‌های فرهنگی استان آمایش خواهد شد تا خلاها و نیازهایی که در بخش‌های مختلف فرهنگی وجود دارد را احصا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین تاکید کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است و برای ایجاد پروژه‌های جدید برنامه‌ریزی خواهیم کرد تا برای مهرگان، آوج و همچنین مناطقی که از نظر زیرساخت‌های فرهنگی در فقر بسیاری به سر می‌برند بتوانیم اقدام کنیم.

اسماعیلی تاکید کرد: با توجه به اینکه اداراتی مثل راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند نیز تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شده است.

از سرمایه‌گذران خصوصی در بخش فرهنگی استقبال خواهیم کرد

این مقام مسئول اذعان کرد: همچنین شهرداری پای کار آمده تا بتوانیم یک ساماندهی صحیح برای توسعه حوزه فرهنگی استان انجام دهیم؛ تا امروز پیگیری و مصوبات خوبی در این راستا انجام شده و امیدواریم بتوانیم با همراهی همه دستگاه‌ها در جهت توسعه فضای فرهنگی استان گام‌های موثری برداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درباره پروژه‌ پردیس‌های سینمایی استان گفت: پردیس‌های سینمایی پروژه‌هایی است که بخش خصوص باید به آن ورود پیدا کند و درخواست دهد تا بتواند از تسهیلات دولتی استفاده کند و اگر لازم باشد ما حمایت‌های ویژه‌ای انجام می‌دهیم تا ماه‌های آینده این پروژه افتتاح شود.

وی در پایان گفت: سال گذشته گروه‌ای از سرمایه گذاران درخواست دادند و پیگیر زمین برای ایجاد پردیس سینمایی بودند اما با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا مشکلات بسیاری در حوزه سینمایی ایجاد کرد، این سرمایه‌گذاران دیگر پیگیری نکردند و این موضوع اکنون از دستور کار خارج شده و اگر در آینده در این راستا درخواست مجدد داشته باشند پیگیر این موضوع خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1747740
ارسال نظر
نظرات