شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1400/04/09 شناسه خبر: 1747791
دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در کرمان خبر داد

حضور بیش از ۵۳ هزار نفر داوطلب کنکور ۱۴۰۰ در استان کرمان

حضور بیش از ۵۳ هزار نفر داوطلب کنکور ۱۴۰۰ در استان کرمان
مهدی محمد رضاخانی گفت: بیش از ۵۳ هزار نفر داوطلب کنکور در استان کرمان به رقابت می پردازند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۲۶۷ نفر داوطلب زن و ۱۹ هزار و ۹۱ نفر داوطلب مرد هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی محمد رضاخانی دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در کرمان در گفتگو با راه آرمان در خصوص تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ در استان کرمان گفت: در مجموع ۵۳ هزار و ۳۵۷ داوطلب در استان کرمان وجود دارد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۲۶۷ نفر داوطلب زن و ۱۹ هزار و ۹۱ نفر داوطلب مرد هستند.

وی در ادامه به تعداد داوطلبان رشته های مختلف در استان اشاره کرد و توضیح داد: در گروه آزمایشی علوم ریاضی ۵ هزار و ۵۷۱ نفر داوطلب حضور دارد که از این تعداد هزار و ۷۵۰ نفر داوطلب زن و ۳ هزار و ۸۲۱ نفر داوطلب مرد است.

دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در کرمان ادامه داد: در گروه آزمایشی علوم تجربی ۲۰ هزار و ۲۸۳ نفر داوطلب به رقابت می پردازند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۱۶۷ هزار نفر زن و ۶ هزار و ۱۱۹ نفر مرد است.

محمدرضاخانی عنوان کرد: گروه آزمایشی علوم انسانی با ۱۴ هزار و ۷۳۸ نفر داوطلب که از این تعداد ۹ هزار و ۵۶۸ نفر زن و ۵ هزار و ۳۷۰ نفر مرد به رقابت می پردازند همچنین در گروه آزمایشی هنر ۶ هزار و ۲۲۴ نفرداوطلب شامل ۴هزار و ۵۸۰ نفر داوطلب زن و هزار و ۶۴۴ نفر داوطلب مرد حضور دارند.

وی بیان کرد: در گروه آزمایشی زبان های خارجی ۶ هزار و ۵۴۲ نفر داوطلب به رقابت می پردازند که از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۶ نفر داوطلب زن و ۲ هزار و ۱۳۶ نفر داوطلب مرد وجود دارد.

دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در کرمان توضیح داد: دانشگاه هایی از جمله دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، شهید باهنر، فنی و حرفه ای به همراه آموزش پرورش در حال برگزاری آزمون در سراسر استان هستند.

محمدرضاخانی در خصوص نحوه ی رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوه ی اجرای آن در حوزه های امتحانی گفت: از سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا دستورالعمل های خاصی تدوین شد و هماهنگی های بسیاری با ستاد ملی کرونا، وزرات بهداشت انجام شده است از جمله افزایش تعداد حوزه های برگزاری آزمون کنکور، افزایش تعداد نوبت های برگزاری آزمون از ۲ روز به چهار روز افزایش یافته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قبل از برگزاری آزمون ماموران وزارت بهداشت حوزه های برگزاری آزمون را از لحاظ تهویه هوا، فاصله صندلی ها و امکانات بهداشتی مورد بررسی قرار می دهند ضمن این که در همه ی حوزه ها یک نفر به نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی از شروع آزمون تا انتهای آن مستقر است و به بررسی شیوه اجرای آزمون می پردازد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1747791
ارسال نظر
نظرات