شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1400/04/09 شناسه خبر: 1747805
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

مهمترین وظیفه دستگاه قضا ایستادن در مسیر حق است/ ۷۰درصد مردم از مبارزه دستگاه قضایی با مفاسد اطمینان خاطر دارند

مهمترین وظیفه دستگاه قضا ایستادن در مسیر حق است/ ۷۰درصد مردم از مبارزه دستگاه قضایی با مفاسد اطمینان خاطر دارند
حسینی گفت: آنچه در همه عرصه‌ها برای دستگاه قضایی مهم است یافتن حقیقت، حق خواهی، حق گرایی و ایستادن در مسیر حق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، فرمانده سپاه بیت المقدس به مناسبت هفته قوه قضائیه با رئیس کل دادگستری استان کردستان دیدار کرد.

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، دکتر بهشتی را عالمی فرزانه و اندیشه وی را الگویی تمام عیار در جامعه امروز دانست و گفت: وجود دستگاه قضا و عدالت آن در صدور احکام قضایی زمینه ساز ایجاد جامعه سالم است.

وی هفته قوه قضائیه را فرصتی مغتنم برای تکریم تلاش خالصانه قشر خدوم و متعهد در دستگاه قضا دانست و گفت: تجلیل و پاسداشت یاد و خاطره معمار دستگاه قضایی، شهید مظلوم دکتر بهشتی و شهیدان والامقام این عرصه که با نثار خون پاک خویش، اسلام و انقلاب اسلامی را بیمه کردند وظیفه همه ماست.

سردار حسینی افزود: به لطف خدا قضات دادگستری استان نسبت به حقوق مردم حساسیت خاصی داشته و این حساسیت ریشه در دادخواهی و حق‌طلبی آنان دارد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر گفت: آنچه در همه عرصه‌ها برای دستگاه قضایی مهم است یافتن حقیقت، حق خواهی، حق گرایی و ایستادن در مسیر حق است.

فرمانده سپاه بیت المقدس افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادی یکی از مباحثی است که باید با جدیت در استان کردستان مورد بررسی قرار گیرد و نباید اجازه داد فرد یا گروهی، اموالی که متعلق به همه مردم است را به نام خود ببرند.

سردار حسینی اظهار داشت: دستگاه قضایی وظیفه بسیار مهمی در نظام  جمهوری اسلامی بر عهده دارد رسیدگی به پرونده و تضرع مردم برای برقراری عدل و دادخواهی به عهد و از مسوولیت سنگین این سازمان و مسوولان آن  است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی میراث خون همه شهدا بخصوص شهید بهشتی بنیان گذار دستگاه قضایی اسلامی است افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی یکی از اصلی ترین و نقش آفرینترین افرادی که در قانون اساسی نقش داشته است شهید بهشتی بوده است و این دستگاه  نتیجه برکت آن شهید بزرگوار است.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان با تقدیر از فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عنوان داشت: زیارت مقام معظم رهبری و ابراز رضایت ایشان از دستگاه قضایی در این هفته یکی از برکات بزرگ برای ما بود.

وی افزود: امیدواریم این حرکت و سیاست ها، روش ها  و منشها در دستگاه قضا همچنان ادامه پیدا کند و اجرای سند تحول که به عنوان ریل گذاری برای پیشبرد دستگاه قضایی عنوان شده است  با مدیریت جدید به سرانجام برسد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد احیای حقوق عامه عنوان داشت: مبارزه با فساد در دستگاه قضا و جنبه نظارتی علاوه بر جنبه رسیدگی با ید به نحو جد دنبال شود تا عدالت به معنای واقعی نمود پیدا کند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد : در خصوص سند تحول قضایی و اجرایی شدن آن در دستگاه قضایی استان اقدامات موثری انجام شد و در بحث رسیدگی به پرونده های قضایی ، پرسنل دستگاه قضایی استان با تلاش شبانه روزی و پشتکار از انباشت پرونده ها جلوگیری نموده و در خردادماه سال جاری تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۰ پرونده به دادگستری استان وارد شد و همچنین تعداد ۳۰ هزار و ۹۰۰ پرونده رسیدگی شده و منجر به صدور حکم گردید که خوشبختانه تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ پرونده از مانده پرونده‌های قبلی مختومه شد.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت دقت، انصاف و عدالت در مبارزه و رسیدگی به مفاسد اشاره نمود و تاکید کرد: طبق نظرسنجی های صورت گرفته حدود ۷۰ درصد از مردم ضمن رضایتنمدی از دستگاه قضایی از اراده مبارزه دستگاه قضایی با مفاسد اطمینان خاطر دارند و در استان کردستان نیز اراده جدی بر مبارزه با فساد وجود دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1747805
ارسال نظر
نظرات