شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:18 منتشر شده در مورخ: 1400/04/09 شناسه خبر: 1747844
معاون گردشگری خراسان شمالی عنوان کرد

توقف فعالیت تورهای گردشگری خراسان شمالی در وضعیت نارنجی شهرها/ در تعطیلات نوروزی، ۹۰ درصد اقامتگاه ها خالی از مسافر بود

توقف فعالیت تورهای گردشگری خراسان شمالی در وضعیت نارنجی شهرها/ در تعطیلات نوروزی، ۹۰ درصد اقامتگاه ها خالی از مسافر بود
ابوالفضل اسماعیلی با بیان اینکه فعالیت تورهای گردشگری در استان در شهرهای با وضعیت نارنجی کرونا ممنوع است، گفت: همچنین این تورها در شهرهای زرد نیز با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل اسماعیلی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به برخورد با فعالیت تورهای گردشگری در شهرهای با وضعیت نارنجی کرونا، اظهار داشت: مجریان این تورها در شهرهای زرد نیز با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، مجاز به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت تورهای گردشگری فقط تحت اجرای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز امکان‌پذیر است، گفت: با توجه به شروع ایام تابستان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نظارت‌ها در این زمینه تشدید می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی افراد که تحت پوشش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نیستند، اقدام به برگزاری تورهایی می‌کنند که به دلیل رعایت نکردن استانداردهای مصوب گردشگری ممکن است موجب تضییع حقوق گردشگران، خانواده‌ها و صدمات جبران‌ناپذیر به آنان در طول سفر شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی اشاره‌ای نیز به فعالیت واحدها و تأسیسات اقامتی استان در ایام تابستان داشت و افزود: تمامی این واحدها فعال و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پذیرای مسافران هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در ایام تابستان امسال و حتی در ایام پیک مسافرت‌ها نیز ضریب اشغال واحدهای اقامتی به 50 درصد نرسد، خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز امسال، علی‌رغم افزایش سفر و ترددهای بین جاده‌ای نسبت به سال گذشته، اما تأسیسات و مراکز اقامتی استان با 80 تا 90 درصد ظرفیت‌های خالی مواجه بودند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1747844
ارسال نظر
نظرات