شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1400/04/09 شناسه خبر: 1747881
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

گسیل بودجه ۱۴۰۰ به سمت مناطق کم‌برخوردار

گسیل بودجه ۱۴۰۰ به سمت مناطق کم‌برخوردار
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به گسیل منابع اعتباری به سمت مناطق کم‌برخوردار در بودجه ۱۴۰۰، گفت: حمایت دولت باید در خودکفایی دهک‌های پایین جامعه تجلی یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیومرث سرمدی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: بزرگترین رسالت مجلس و دولت آینده پرداختن به رفع موانع تولید و تقویت اشتغالزایی در کشور است.

وی گفت: در بسیاری از مناطق محروم آمار بیکاری بالا بوده و جوانان عمدتا از نبود شغل و مشکلات اقتصادی ناشی از آن رنج می‌برند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: از سویی معدود سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال فعالیت اقتصادی و تولیدی در مناطق کمتر برخوردار کشور هستند، با موانع بسیار عدیده‌ای مانند مهیا نبودن زیرساخت‌های توسعه‌ای و خدماتی تا بروکراسی‌های پیچیده اداری و سنگ‌اندازی‌ها مواجهند.
 
وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم باید بخش زیادی از توجه خود را به خودکفایی دهک‌های پایین جامعه معطوف کند، افزود: باید به جای تمرکز بر خدماتی مانند افزایش مبالغ یارانه‌ای و یا کمک نهادهای حمایتی، زیرساخت‌ها را به سمت مناطق کم‌برخوردار هدایت و شرایط را برای اشتغال ساکنان آن‌ها فراهم کرد.
 
سرمدی ادامه داد: به عبارت خودمانی‌تر معتقدم دولت به جای آنکه به دهک‌های پایین جامعه ماهی بدهد، باید با ایفای نقش تسهیل‌گری ماهی‌گیری یادشان داده و آن‌ها را خودکفا کند.
 
وی هم‌آوایی و هم‌افزایی بین مجلس و دولت می‌تواند منابع اعتباری، خدماتی و زمینه‌های اشتغالزایی را به سوی مناطق کم‌برخوردار گسیل کرده و با احیای ظرفیت‌های بومی شرایط را برای توانمندی مردم و بهبود فضای کسب و کار فراهم آورد.
 
سرمدی اظهار کرد: ایجاد مشاغل کوچک و کارگاه‌های خُرد و زودبازده در مناطق کمتر توسعه یافته آن هم با پای کار آوردن ظرفیت‌های بومی رونق اقتصادی را رقم می‌زند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به افزایش منابع اعتباری بودجه ۱۴۰۰ با هدف شتاب بخشیدن به روند توسعه در مناطق کم‌برخوردار، گفت: دولت سیزدهم باید از ظرفیت ایجاد شده برای تقویت زیرساخت‌ها، خودکفایی و توانمندی ساکنان مناطق محروم و عبور آن‌ها از شرایط نیازمندی به توانگری ایفای نقش کند.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1747881
ارسال نظر
نظرات