شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1400/04/09 شناسه خبر: 1747894
فرمانده سابق سپاه صاحب الامر استان قزوین؛

تلاش کردیم مقابل جریان ناامیدی بایستیم/دغدغه اصلی ما عاقبت بخیری است

تلاش کردیم مقابل جریان ناامیدی بایستیم/دغدغه اصلی ما عاقبت بخیری است
سردار محمد شاهرخی گفت: با توجه به اقشار ضعیف و گره گشایی از مشکلات قشر کم برخوردار تلاش کردیم مقابل جریانی که موجب گسترش یاس و ناامیدی در کشور می شد، بایستایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین، سردار محمد شاهرخی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات برگزار شد، مطرح کرد: خدای را شاکریم که ما در مسیر پاسداری از انقلاب اسلامی قرار داد.

فرمانده سابق سپاه استان قزوین افزود: زندگی هر کدام از ما می توانست در مسیرهای مختلفی قرار بگیرد اما به لطف خداوند در جریان خدمتگزاری قرار گرفتیم و با تمام وجود شکرگزار این نعمت هستیم.

شاهرخی خاطرنشان کرد: شرط شکرگزاری نعمت خدمت این است که هر اندازه‌ای که توان و ظرفیت داریم در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب و خدمت به مردم به کار بگیریم.

وی عنوان کرد: همه ما این دغدغه را داریم که سرنوشت ما به چه شکلی خواهد بود و قطع یقین دعایمان عاقبت بخیری است.

فرمانده سابق سپاه صاحب الامر استان قزوین با اشاره به خدمت ۴۰ ساله خود در سپاه تاکید کرد: در بخش های مختلف سپاه انقلاب اسلامی انجام وظیفه کرده و به این خدمت چندساله افتخار میکنم؛ ما برای پاسداری از انقلاب باید خود را آماده مقابله با تهدیدهای سخت کنیم.

سردار شاهرخی با اشاره به تهدیدهای نرم دشمن تاکید کرد: با اقداماتی از قبیل خدمت به مردم در راستای محرومیت زدایی، گسترش ارزش های انقلاب اسلامی، تلاش برای افزایش نیروهای انقلابی با جذب داوطلبانه بسیج، مقابله با ناکارآمدی‌ها، تلاش برای حفظ امنیت جامعه و خدمت به مردم در حوادث طبیعی و غیرطبیعی می‌توان تهدیدات دشمن را خنثی و این موانع را به فرصت بدل کرد.

وی افزود: در سال های اخیر با اقداماتی از قبیل کمک‌های مومنانه، توجه به اقشار ضعیف و گره گشایی از مشکلات قشر کم برخوردار تلاش کردیم مقابل جریانی که موجب گسترش یاس و ناامیدی در کشور می شد، بایستایم.

 

فرمانده باید پیشرو باشد/ همچون یک سرباز خدمت خواهم کرد

 

رستمعلی رفیعی آتانی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین که ظهر امروز در حسینیه سپاه استان برگزار شد با بیان اینکه قزوین گنجینه‌های بزرگی از شخصیت‌ها را دارد، اظهار کرد: امروز به عنوان سرباز و فرزند کوچک کشور افتخار می‌کنم که از روستاهای دورافتاده الموت در تیپی که حاج عبدالله عراقی فرماندهی آن را داشت، در عملیات والفجر ۱۰ در جبهه خدمت کردم و زخم کوچکی از دفاع مقدس بر بدن دارم.

وی با بیان اینکه باید گفت که تشکیل سپاه از همان زمان واقعه عاشورا آغاز شد، افزود: قزوین سرشار از ظرفیت است و فرماندهی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین جایگاه ویژه‌ای برای خدمت‌‌گذاری است که به عنوان یک سرباز حاضر به خدمت هستم.

فرمانده جدید سپاه استان قزوین ادامه داد: شخصیت‌هایی همچون سرداران آبنوش، شاهرخی، کبیری و آذربایجانی از گنجینه‌های نهفته‌ای در این استان بودند و هستند که در مسیر خدمتم از آن‌ها ملتمسانه کمک خواهم گرفت و از تجربیات آنها استفاده خواهم کرد و کارها را صادقانه انجام خواهم داد.

رفیعی آتانی ابراز کرد: امیدوارم از پشتیبانی مردم قزوین برخوردار شوم و این برادر و فرزند کوچک را دعا کنند و به کمک تک تک رزمندگان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین کارهای بزرگ انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: هیچگاه به سربازان و پاسداران نخواهم گفت بروید بلکه ابتدا خودم پیشقدم خواهم شد چون از مکتب قاسم سلیمانی یاد گرفتیم که فرمانده باید پیشرو باشد تا نیرو هم پشت سر او به میدان بیاید.

این مقام مسئول با تاکید بر حفظ مقام شامخ شهدا و کرامت خانواده معزز شهدا تصریح کرد:‌ برنامه کاری‌ام را با دیدار با خانواده‌ شهدا و حضور در مزار شهدای قزوین و دیدار با حضرت آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان شروع خواهم کرد و قطعا از نصایح، دغدغه‌ها و فرمایشات ایشان بهره‌مند شوم.

رفیعی در پایان تاکید کرد: اعلام می‌کنم که این بردار کوچک و در این لباس مقدس اولین فدایی این ملت ولایی خواهم بود و از تمام مردم خواهشمندم دعا کنند تا مرگم با شهادت رقم بخورد.

 

 

امنیت در قزوین ماحصل وحدت و همدلی اعضای شورای تامین استان است

 

هدایت الله جمالی پور در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه استان قزوین که ظهر امروز در سپاه استان برگزار شد، اظهار کرد: سردار شاهرخی از فرماندهان اخلاق‌مدار، متعهد و متدین است که در مدت حضورم در استان قزوین، افتخار همکاری با ایشان را داشتم و همکاری بسیار نزدیک و موثری با ایشان برقرار کردیم و ایشان به عنوان یکی از افراد امین در شورای تامین استان همواره ما را در حفظ امنیت استان یاری کردند.

وی افزود: باتوجه به همکاری بسیار موثر‌ سردار شاهرخی در شورای تامین و همچنین حضور همدلانه سایر دستگاه‌ها موجب شد، یک نگاه واحد داشته باشیم و دغدغه‌ همه ما این بود که چطور می‌توان خدمت‌گذاری صادقه به مردم داشته باشیم‌.

استاندار قزوین ابراز کرد: علی رغم مشکلات متعدد در فضای کشور و استان، مشارکت همدلی و انسجام خوبی در شورای تامین داشتیم که قدرشناس این همراهی خوب سردار شاهرخی هستیم؛ ما یک تیم واحد بودیم که دغدغه‌اش خدمت به مردم بود.

وی بیان کرد: در استان قزوین یک‌ روحیه وجود دارد و آن هم روحیه انسجام است که امام جمعه محترم ما را در این راه و حاکم شدن فضای وحدت و اتحاد یاری کردند.

جمالی پور تصریح کرد: هدف ما این بود که اعتماد مردم به نظام افزایش پیدا کند؛ در مسئله بنزین در سال ۹۸ خوشبختانه باتوجه به همین روحیه همدلانه و انسجام، در استان قزوین هیچ اتفاق و خطر خاصی رخ نداد و شاهد آرامش در فضای استان بودیم و همه با وحدت و برادرانه کنار هم کار کردیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: سعی کردیم طوری رفتار کنیم که اعتماد مردم به نظام و جمهوری اسلامی افزایش یابد که نمونه‌اش حضور مردم استان قزوین در انتخابات و مشارکت ۵۲ درصدی است که نتیجه در میدان بودن و درک درست از شرایط داشتن است.

استاندار قزوین در پایان گفت: از زحمات سردار شاهرخی قدردانی می‌کنیم وبه سردار آتانی خیرمقدم می‌گوییم و امیدواریم حضور ایشان منشا خیر برای مردم استان قزوین شود؛ از خداوند خواستاریم که همه بتوانیم خدمت‌گذار صدیقی برای مردم و نظام باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1747894
ارسال نظر
نظرات