شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1400/04/10 شناسه خبر: 1748002
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تاکید کرد؛

خاموشی کمتر در تابستان با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق

خاموشی کمتر در تابستان با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق
سعید بهادیوند چگینی گفت: مشترکین در ساعات اوج مصرف با رعایت رفتار مصرفی و کاهش ۱۰ درصدی به پایداری شبکه کمک کنند تا با کمترین خاموشی از تابستان عبور کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید بهادیوند چگینی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار صبح قزوین گفت: در ایام پیک بار تابستان مرکز دیسپاچینگ ملی سقف مجاز روزانه را براساس میزان تولید و مصرف برق در کشور به استان‌ها ابلاغ می‌کند.


وی با بیان اینکه سقف مجاز امسال 730 مگاوات بوده است، افزود: تجاوز از این میزان باعث قطعی برق و اعمال خاموشی ناشی ازمدیریت اضطراری رو به افزایش بار شبکه‌ای خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآور شد: با یک تبصره اگر زمانی مصرف برق کشور از حد مجازی تجاوز کند احتمال دارد این بار کاهش یابد.

بهادیوند چگینی عنوان کرد: در 5 تیر ماه سقف ما، دوبار کاهش داشت یعنی اول به 630 مگاوات و سپس به 504 مگاوات در طول یک روز رسید.

وی با بیان اینکه میزان مجاز مصرف برق قزوین تابعی از شرایط تولید و عرضه برق در کشوراست، افزود: بر اساس اعلام شرکت مادرتخصصی توانیر این میزان برای استان قزوین 730 مگاوات تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در ادامه تاکید کرد: اگر مشترکین به اندازه استفاده کنند امید داریم شرایط را بدون خاموشی سپری کنیم؛ اگر از واژه احتمالی استفاده می‌کنیم یعنی اگر مشترکین صرفه جویی کنند با خاموشی برق مواجه نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه ما مشترک خوش مصرف و پر مصرف داریم که تابع الگوی خاص جغرافیایی نیست، از برگزاری رویداد مجازی چالش‌های نو در خصوص نحوه مواجهه با قطعی برق خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با اشاره به برگزاری این رویداد اضافه کرد: با همکاری دانشگاه امام خمینی و کانون نخبگان استان و مرکز رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، رویداد مجازی ایده‌های نو درمواجهه با افزایش مصرف و چالش قطعی برق را برگزارکردیم و از طریق رسانه ها تا 15 تیرماه به شکل مجازی ایده‌ها را دریافت می‌کنیم.

بهادیوند چگینی خاطر نشان کرد: بعد از داوری 22 تیرماه وبینار برگزار و تا سقف 30 میلیون تومان هدایایی به نفرات برتر اهدا می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با اشاره به محور‌های این رویداد گفت: اصلاح الگوی مصرف در ساعات پیک بار، مدیریت پیامدهای قطعی برق در فرایندهای تولید، مدیریت مصرف بهینه انرژی و فناوری های نوین و فضای مجازی از جمله محور‌های رویداد است.

وی در پایان با بیان اینکه از اواخر اردیبهشت ماه به دلیل گرمای زودرس و بحران کم آبی نیروگاه‌های ما نمی‌توانند با تمام ظرفیت کار کنند، بیان کرد: مشترکین در ساعات اوج مصرف با رعایت رفتار مصرفی و کاهش 10 درصدی به پایداری شبکه کمک کنند تا با کمترین خاموشی از تابستان عبور کنیم. 

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1748002
ارسال نظر
نظرات