شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:36 منتشر شده در مورخ: 1400/04/10 شناسه خبر: 1748109
مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام کرد؛

ابتلای ۱۸۵۰ نفر از جامعه بهداشت و درمان استان قزوین به کرونا

ابتلای ۱۸۵۰ نفر از جامعه بهداشت و درمان استان قزوین به کرونا
مجید بهرامی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون میزان ابتلای جامعه بهداشت و درمان استان قزوین به کرونا هزار و ۸۵۰ نفر بود که از این تعداد ۳۱۸ نفر پرستار بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ دکتر مجید بهرامی ظهر امروز؛ پنج‌شنبه در نشست خبری مستند تلویزیونی روایت ایثار با اصحاب رسانه که در سالن جلسات بنیاد شهید استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: تولید مستنداتی نظیر روایت ایثار و پرداختن به حوزه مدافعان سلامت و گروه‌های درگیر در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، یک کار فرهنگی خوب و اثربخش است.

وی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی افزود: نزدیک به ۱۶ تا ۱۷ ماه است که همه دنیا درگیر ویروس منحوس کروناست و به نوعی همه حرف و مشاغل را تحت تاثیر قرار داده و به ویژه کادر درمان را به صورت بیشتر و شدیدتر درگیر خود کرد.

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: مجموعه درمانی در مواجهه مستقیم این بیماری بوده و برای خدمات‌رسانی به مردم و بهبودی بیماران کرونایی فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: در روزهای ابتدایی شیوع بیماری از آنجا که ویروس کرونا ویروس ناشناخته‌ای بوده و مکانیسم‌های کنترل و حتی نیاز و تجهیزات ما فراهم نبود، در چنین شرایطی کادر درمان با اطلاعات ناکافی و دلهره‌ای که وجود داشت وارد عرصه مبارزه با بیماری شدند.
 

 
بهرامی ابراز کرد: در ایام شیوع کرونا محدودیت‌هایی برای مجموعه کادر درمان در ارتباط با دیدار با خانواده‌هایشان ایجاد شد و با توجه به رفت‌آمدهایی که داشتند خطر ابتلا به ویروس وجود داشت و در مجموع شرایط بسیار سختی بود اما جامعه بهداشت و درمان با ایثار و ازخودگذشتگی وارد عرصه فعالیت شدند.

وی بیان کرد: در سطح کشور دستگاه‌های مختلفی یاری‌گر جامعه بهداشت و درمان بودند تا بتوانند در حد امکان از‌ عهده پیک‌های بیماری که ایجاد می‌شد؛ برآیند و سلامت را به مردم برگردانند و امروز سربلند هستیم که در حد توان تلاش کردیم و به این مرحله رسیدیم .

این مقام مسئول گفت: ابتلای جامعه بهداشت و درمان استان قزوین در بازه زمانی ۱۶ الی ۱۷ ماهه اخیر ۱۸۵۰ نفر بود که ناچارا بستری و تحت درمان قرار گرفتند به طوریکه بستری برخی تا مرحله مخاطره آمیزی اتفاق افتاد تا اینکه بهبود یافته و مجدد به محل کارشان برگشتند که از این تعداد ۳۱۸ نفر پرستار بودند.

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با توجه به همه مشقت‌ها این ایام سپری شد و البته همچنان پیش رو هم هست البته تا حد زیادی شرایط بهبود پیدا کرده و دستگاه‌ها تجهیز و شرایط ما بهتر شده است اما این نگرانی همچنان وجود دارد و به همین دلیل کادر بهداشت و درمان همواره به مردم تاکید می‌کنند تا جایی که مقدور است مواجهه را کمتر کنند تا واکسیناسیون در کشور کامل شود.
 

 
بهرامی عنوان کرد: کادر بهداشت و درمان در قبال ایثار و مجاهدتی که دارند هیچ انتظاری ندارند و اینکه آحاد مردم و مسئولین به تلاش آنها توجه کرده و از آنان به بهانه‌های مختلف تقدیر می‌کنند در واقع یک پشت گرمی و انگیزه‌ای برای تلاش مستمرشان است.

وی تصریح کرد: جامعه بهداشت و درمان با انجام اقداماتی همچون ساختن مستند روایت ایثار که در ۹ کانال پخش می‌شود و بهایی که به مدافعان سلامت داده می‌شود خرسند می‌شوند و با انگیزه بیشتر برای کنترل بیماری تلاش می‌کنند.

این مقام مسئول در پایان گفت: امیدواریم انجام اقدامات فرهنگی که بسیار در انگیزه‌دهی مدافعات سلامت تاثیرگذار است استمرار داشته باشد.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1748109
ارسال نظر
نظرات