شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 08:43 منتشر شده در مورخ: 1400/04/13 شناسه خبر: 1748614

تاخت و تاز آتش در منابع طبیعی "ارسنجان" همچنان ادامه دارد/ اعزام بالگرد از اصفهان جهت مهار آتش در مراتع فارس

تاخت و تاز آتش در منابع طبیعی "ارسنجان" همچنان ادامه دارد/ اعزام بالگرد از اصفهان جهت مهار آتش در مراتع فارس
دبیر ستاد بحران فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه دلیل آتش‌سوزی عوامل انسانی بوده است، اظهار کرد: تاکنون قریب به ۱۰۰هکتار از منابع طبیعی و اراضی ملی در آتش سهل‌انگاری سوخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، عبدالحسن صمدنژاد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از آتش‌سوزی ارتفاعات  سعادت آباد شهرستان مرودشت خبر داد و گفت: تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی برای مهار و کنترل آتش سوزی همچنان ادامه دارد. 

وی با بیان اینکه این حریق از روز گذشته 11 تیرماه در ارتفاعات منطقه سعادت آباد شوشتری واقع در مرز شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد آغاز شد و تا کنون ادامه دارد، افزود: با توجه به گستردگی این حریق، دمای بسیار بالای هوا و سرعت پیشروی آن به سمت نقاط دیگر شهرستان عملیات کنترل حریق با سختی مواجه شده که با مدیریت نیروهای عملیاتی، تلاش بی وقفه و طاقت فرسا این آتش سوزی سرانجام ساعت 12 دیشب تحت کنترل نیروهای امدادی منابع طبیعی قرار گرفت و مهار شد.
 
صمدنژاد ادامه داد: این آتش سوزی مجددا از ساعت 5 صبح امروز شعله ور شده و در حال پیشروی به سمت دیگر مناطق جنگلی است اما هنوز آمار قطعی از میزان خسارت های این آتش سوزی گزارش نشده است.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با اشاره به پیگیری های انجام گرفته جهت هلی برد نیروهای امدادی به ارتفاعات گفت: از امروز صبح جهت هلی برد نیروها یک دستگاه بالگرد از  استان اصفهان به این منطقه اعزام و استقرار یافته است.
 
وی در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر نیز عملیات پشتیبانی برای خاموش کردن آتش سوزی آغاز شده و تیم های عملیاتی در تلاش برای انتقال و جابجایی نیروهای هنگ امداد طبیعت و گروههای مردمی از سه شهرستان پاسارگاد و مرودشت و ارسنجان هستند که با انتقال نیرو، امکانات و تجهیزات مورد نیاز انتظار می‌رود بزودی آتش کنترل و مهار شود.
 
محمد قاسم زاده دبیر ستاد بحران فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت نیز در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازه از پیش روی آتش به سمت جنگل های ارسنجان خبر داد و گفت: به دلیل خراب بودن بالگرد امدادی هلال احمر فارس درخواست ارسال هلی برد از استان اصفهان داده شد.
 
وی با بیان اینکه این بالگرد طی سیزده مرحله پرواز 130 نفر از نیروهای ستاد بحران،منابع طبیعی، بسیج مردمی و ... را جهت مهار آتش به ارتفاعات رسانده است، افزود: آتش در یک مرحله تا 70درصد مهار شد اما به دلیل وزش باد حریق شدت گرفته و شعله ور شد.
 
دبیر ستاد بحران فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه دلیل آتش سوزی عوامل انسانی بوده است، اظهار کرد: تا کنون قریب به 100هکتار از منابع طبیعی و اراضی ملی در آتش سهل انگاری سوخته است.
 
قاسم زاده در پایان عنوان کرد: پیش بینی می‌شود آتش تا پایان امشب به طور کامل مهار شود.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1748614
ارسال نظر
نظرات