شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:39 منتشر شده در مورخ: 1400/04/13 شناسه خبر: 1748657
محصولی که شُکرانه دارد؛

کوتاه‌شدن دست دلالان؛ مطالبه باغداران "قطب تولید گیلاس" در ایران/ دسترنج تولیدکنندگان البرز به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود

کوتاه‌شدن دست دلالان؛ مطالبه باغداران "قطب تولید گیلاس" در ایران/ دسترنج تولیدکنندگان البرز به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود
گیلاس، این محصول خوش رنگ و لعاب البرز علاوه بر داخل، به کشورهای حوزه خلیج فارس و حاشیه دریای خزر هم صادر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، تابستان فصل به ثمر رسیدن دسترنج باغداران آسارا است، منطقه ای در کرج که از ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول گیلاس، ۵۰۰ هکتار را در دل خود جای داده است.

به گفته علایی پور رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش آسارا، این منطقه قطب تولید گیلاس در استان البرز است و پیش بینی می شود امسال ۱۲ هزار تن گیلاس برداشت شود.
 
باغ هایی که این روزها با درختان پر بار، حال و هوای خاصی را به آسارا بخشیده، موجب شکرگذاری باغداران شده است به گونه ای که روزانه محصول خود را راهی بازار تهران می کنند.
 
تنها کمکی که آنها از مسئولین می خواهند کوتاه کردن دست دلالان است تا باغداران آسارایی بتوانند بدون واسطه محصولات خود را عرضه کنند.
 
و اما چند سالی می شود که رتبه اول برداشت گیلاس کشور به استان البرز و بخش آسارا اختصاص پیدا کرده است به گونه ای که برخی از درختان ۱۵۰ کیلو گیلاس می دهند.
 
میانگین عملکرد گیلاس در کرج ۲۴ تن در هکتار است و در ۳ رقم تولید می شود، که رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کرج از آنها با عناوین تک دانه، صورتی و پیش رس نام می برد.
 
به گفته مهرجویا، این محصولات پس از برداشت به میادین بار مرکزی کرج و تهران ارسال شده و در استان های زنجان، قزوین، تهران و جنوب کشور توزیع می شود.
 
گیلاس، این محصول خوش رنگ و لعاب علاوه بر داخل، به کشورهای حوزه خلیج فارس و حاشیه دریای خزر هم صادر خواهد شد.
 
پیش بینی می شود تا پایان فصل گیلاس چینی بیش از ۱۷ هزار تن گیلاس از باغات شهرستان کرج و بخش آسارا برداشت شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1748657
ارسال نظر
نظرات